Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 3
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Feb 16, 2020
Sziasztok!

Az Arduino csoportból tévedtem ide. (Bocsi... )

Az a gondom, hogy az Egyetemen PIC programozást kezdtünk el tanulni. Jó volna itthon is gyakorolni, azonban semmim nincs itthon ehhez. Kellene egy fejlesztő board, amin pontosan az a PIC van amin tanulunk. A nagy board igen drága, azt nem szeretném, azonban találtam NU32 lapkát amin pont az a PIC van ami nekem kell.

pic32mx795f512l

Azért kellene pontosan ilyen típus, mert az adatlap bogarászásával is kell foglalkoznunk kicsit. (Feladat ki van adva, de pl. melyik bájton mi van az nincs megadva (Timer, stb), ki kell keresni) Ezt még nem csináltam, jó lenne ezt is gyakorolni. Ezért gondoltam, hogy jobban járok pont olyan PIC-en gyakorolni mint amilyen a suliban van, de tévedhetek is.


Azonban nem tudok beszerezni egy olyat. Kicsit drága is, illetve oldalt sem találtam ahonnan ezt be lehetne szerezni gyorsan.

Kérdések:

-Tud valaki olyan oldalt ahonnan be tudnék egy ilyet szerezni? (Magyar kell, mert gyorsan kellene)
-Valamelyikőtöknek nics eldaó NU32V2 panelje?

Köszi mindenkinek!
(#) pajti2 válasza pompidu hozzászólására (») Feb 7, 2017
Ha a pénztárcád engedi, érdemes venni egy ilyesmit: Bővebben: Link

Adatlapok a gyártó oldalán: Bővebben: Link (32mx795) Tekerd le az oldalt, alul "Documentation"-t lenyitod, a legelső egy felső szintű összefoglaló doksi, ha tekered lejjebb, lesz a "Reference Manual" alatt minden blokknak saját külön doksija is. Nem kevés az egész egyben, kicsit több, mint egy 8 bites cumónál lenni szokott

Van már a pic32-eseknek mz családja is, de kezdőknek még nem különösebben ajánlanám. Inkább csak gyakorlott idegzetűeknek és mc-tapasztalt népeknek való, vagy még nekik sem.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017
(#) don_peter hozzászólása Jan 13, 2017
Kérnék egy kis segítséget attól vagy azoktól a felhasználóktól akiknek van 32Bit-es PIC az asztalán és le tudná tesztelni ezt a kis projektet. (csatoltam, mplab)
A projekt a gyárilag illetve a Microchip által ajánlott beállítást tartalmazza amellyel egy karaktert küld ki SPI1-en.
Sajnos az istenért nem akar nekem működni, és nem értem miért.

Ha valaki le tudná tesztelni azt megköszönném.
pic32mx795f512l PIC-re beállított system, 80MHz-es órajellel.
Köszi előre is.

SPI.ZIP
    
(#) icserny válasza don_peter hozzászólására (») Okt 9, 2016
Amit eredetileg kérdeztél az a "connected state", de azt más módon nem tudod vizsgálni, csak a VBUS figyeléssel. Az általad említett CONFIGURED_STATE az állapotok listájának a "túlsó végén" van (amikor már lezajlott az enumeráció).

A pic32mx795f512l PIM modul (és az Explorer 16 kártya) eseténe a gyári demókban a PORTB RB5 bitje szolgál a VBUS figyelésére. A main.c elején a kommentekben írják le, hogy ezt miért kell figyelni (VBUS-ra keress rá!).

Ugyanott írják, hogy ha a PIC kettős táplálású (bus powered vagy self powered is lehet), akkor a saját tápfeszt is figyelni kell, mert a Getstatus() lekérdezésre válaszul meg kell tudni adnia a firmware-nek, hogy self- vagy bus powered módban vagyunk. (PORTA RA2 bit-et használja, ha a harware profilban USE_SELF_POWER_SENSE_IO definiálva van).

Ezek a figyelések (USE_SELF_POWER_SENSE_IO, USE_USB_BUS_SENSE_IO) a gyári demókban alapértelmezetten nincsenek bekapcsolva (ki vannak kommentálva, tehát vedd ki a sor eleji komment jeleket - ha kellenek!):
  1. //#define USE_SELF_POWER_SENSE_IO
  2.  #define tris_self_power     TRISAbits.TRISA2    // Input
  3.  #define self_power          1
  4.  
  5.  //#define USE_USB_BUS_SENSE_IO
  6.  #define tris_usb_bus_sense  TRISBbits.TRISB5    // Input
  7.  #define USB_BUS_SENSE       1
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016
(#) don_peter válasza don_peter hozzászólására (») Jún 4, 2016
Uraim, benéztem a PIC-et illetve a nyákot, amit legyártattam.
Nem figyeltem és véletlen a pic32mx795f512l-80I/PT helyett .../PF-et rendeltem.
A két PIC a méretében különbözik, az egyik 14x14x1mm a másik 12x12x1mm-es, ebből adódóan a lábak és azok közei sokkal kisebbek mint a nagyobbik változatának.
A kérdésem az lenne, hogy amennyiben valaki rendelkezik 1db még nem használt ...-PT végződésű, tehát a kisebb PIC-el és hajlandó lenne elcserélni a nagyobbik változatra az jelezzen már nekem.
Ha volna megoldás, akkor nem rendelnék most csak ezért új PIC-eket.
Akár egy legyártatott fejlesztőpanelt is hajlandó lennék cserének felajánlani.
Előre is köszi..
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2016
(#) don_peter válasza cross51 hozzászólására (») Máj 18, 2016
Igen tényleg, a memórián átsiklottam, bár nem szükséges nekem olyan sok.
PM = program memória
DM = adat memória
pic32mx795f512l 100 PT 512 + 12(1)PM 128DM
PIC32MX460F512L 100 PT 512 + 12(1)PM 32DM

Lenne itt még valami.
Ezekben a PIC-ekben már nincs EPROM memória, melyik memóriát lehet kisebb saját adatok mentésére, tárolására használni és hogyan?
Csak egy rövid eszmefuttatást várok, nem a pontos programozási módszerét.
(#) don_peter hozzászólása Máj 18, 2016
Uraim!
pic32mx795f512l és PIC32MX460F512L közt csak annyi a különbség, hogy 460-ban nincs Ethernet és CAN?
Vagy van más egyéb is ami fontos lehet?
(#) Hp41C válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 11, 2016
Sajnos a legutóbbi MpLabX újabb firmware -t tölt a PICkit3 -ba, ami már nem kompatibilis a régi MpLab -ban. Lehet persze a régi MpLab -ban is használni, benne van a pic32mx795f512l.
Idézet:
„MpLAbX vagy az MpLabX IPE -t kell használni - jó sok türelemmel”

Pontosítva:
MpLAbX vagy az MpLabX IPE -t kell használni - jó sok türelemmel - a PICkit 3 v3.10 helyett amennyiban a grafikus felülethez ragaszkodsz.
(#) don_peter válasza ktamas66 hozzászólására (») Máj 11, 2016
Nincs benne a sima MPLAB IDE-ben a pic32mx795f512l ?
(#) don_peter válasza csaba8702 hozzászólására (») Máj 10, 2016
csaba8702: Jó az FS232 is, de azt én nem ismerem.
De gondolom ugyan az mint a PL2303.
Nagyon egyszerű a bekötése, de külön kristály kell hozzá.
Aztán már csak az UART-ot kell beállítani és használni, minden más illesztést megold a PL2303, FS232.
A PC-é is mint COM port ként fogja látni és ott is soros portként kell kezelned.

eSDi: Köszönöm. Leálltak a frissítésével?
pic32mx795f512l-et vettem, elvileg azt ismernie kellene nem?
(#) don_peter hozzászólása Máj 10, 2016
Srácok kérhetek valakitől egy PICkit3-as programozó programot?
PICkit2-ő van, de gondolom a 3-hoz másmilyen kell.
Rendeltem microchip-től a pic32mx795f512l és PIC18F97J94 chippeket.
Utóbbit az összehasonlítás miatt, hogy még is is mit lehet belőle kihozni a 32hőz képest.

Előre is köszi..
ui: PICkit3-as programozót is megrendeltem.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2016
(#) don_peter válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 30, 2016
Igen pont erre gondoltam.
Mármint olyasmire mint a 18F4550-en is van, hogy PC-és programmal lehet feltölteni a programot amit az ember ír rá.
Jó lenne egy könnyen frissíthető megoldást összehoznom..

pajti2: köszi..
Amúgy ezekhez lehet is letölteni ilyen kódot vagy ezt nekem kellene majd megírni?

Más:
Valakit érdekelne pic32mx795f512l okoska?
Kicsit drága, és ha lennénk páran és rendelnénk együtt az lenne a legjobb megoldás.
Aliéknál egész kedvező lenne, de nyilván csak 10-es csomagban kedvező, ami összességében már kicsit sok lenne nekem egyedül. Lenne valaki aki bevállalna pár darabot?
Bővebben: Link
(#) don_peter hozzászólása Ápr 30, 2016
Uraim a kiszemelt pic32mx795f512l bootloader-es?
Vagy ez általánosan igaz az USB-s PIC-ekkre?
(#) Hp41C válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 29, 2016
Idézet:
„2. Az én PICkit2-esem alapból nem ismeri ezt a PIC-et.
Valahogy ezt ki lehet a listát egészíteni?”

Sajnos nem elég csak a "listát kiegészíteni", mert a MC elkövetett egy elég nagy hibát. A PIC32 -k DeviceId -je 28 bites, ebből a PICkit2 eredeti programja csak 8 -at hagy meg (DeviceIdMask = 0x000FF000). A pic32mx795f512l (0x4307053) így összetéveszthető a PIC32MX450F256L (0x05707053), PIC32MX130F064B (0x04D07053), PIC32MX110F016B (0x04A07053) típusokkal.

Ha nyomkövetést is szeretnel, akkor mindenképen PICkit3 a jó választás.
(#) icserny válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 28, 2016
Idézet:
„Keresem hozzá a teljes PIC32MX-es USB Stack-et, de nem igen találok.”
Hol kerested? Nálam egy ősrégi MAL van fenn (akkor még MAL-nak hívták az MLA-t...), de ebben is benne van az USB Device CDC BAsic demo-nál a PIC32 USB Starter kit, a PIC32MX460F512L PIM és a pic32mx795f512l PIM (a PIM az Explorer 16 kártyára rádugható MCU modult jelenti). De a PIC32 Ethernet Starter Kitre is fordítottam már USB mintapéldát.
(#) don_peter hozzászólása Ápr 28, 2016
2 kérdés fogalmazódott meg bennem.
pic32mx795f512l, adatlap: Bővebben: Link

1. az adatlapot nézegetve 2db ICSP adat csatlakozás lehetséges?
PGC - 24pin és 26pin
PGD - 25pin és 27pin
Ezt regisztereken keresztül lehet kiválasztani melyik kettőt szeretném inkább használni?

2. Az én PICkit2-esem alapból nem ismeri ezt a PIC-et.
Valahogy ezt ki lehet a listát egészíteni?
Tudom, hogy ebben HP41C kolléga a főszaki..
Érdemes ezzel vacakolni, vagy inkább vegyek PICkit3-at?

Elkezdtem belemászni és kiosztogatni a lábakat, kicsit másabb mint a 18 család.
Remélem itt nincsenek olyan rejtett lábak amelyek csak bemenetként vagy nem lehet használni (persze a feltüntetetteken kívül), nehogy véletlen belefussak, nagy szívás lenne.
Előre is köszi..
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) don_peter hozzászólása Ápr 28, 2016
Uraim, tud majd nekem valaki segítséget adni, ha úgy döntenék, hogy pic32mx795f512l-es PIC-t vásárolnék?
USB konfigurációjában (CDC), SPI, és ilyesmik.
Illetve az alap jó ha tudod PIC32MX -nél mire kell figyelned..
Ezt a PIC-et gondolom már nem lehet PICkit2-es programozóval használni igaz?
PICkit3 kell hozzá?
C-ben vagyok jártasabb, ehhez melyik fordítót kell letöltenem? (ingyenesen lehet használni?)
Vannak példa programok ehhez a PIC-hez is?
USB library elérhető erre a PIC-re?
Előre is köszi.

ui: csatoltam egy képet, ez jó lehet?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016

PIC32C.JPG
    
(#) don_peter válasza pajti2 hozzászólására (») Ápr 1, 2016
Én írtam a PC programot is a mostanihoz, gondolom nem hozna zavarba egy újabb program.
De a 64Kbyte/sec az az USB lesz nem?
Mert az USART nem képes rá..
Amúgy mint mondottam, nem fog megtérülni illetve csak pénzkidobás az egész, szóval csak a magam meg pár SEGA fan szórakoztatására készül.
1500Ft körüli PIC még szerintem bele fog férni a fejlesztésbe, az nem egy eget rengető összeg, és akörül mozog az összes.
Kacsingatok ezzel: pic32mx795f512l
5-6$/db ha minimum 10db-ot veszek belőle.
Csak nem biztos, hogy van értelme...
(#) pajti2 válasza don_peter hozzászólására (») Márc 30, 2016
Neked ez kell -> UBW32, vagy a panelen lévő pic -> PIC32MX795F512, de legalább is inkább valami 32 bites cucc, mint 16-os. Hogy miért? Egyszer a sebessége miatt, másodszor meg azért, mert ha kényelmesen szeretnél fejleszteni, az mindig erőforrás pocsékolással jár. Ha kell a precizitás, asm-ben újraírni az usb stacket majd ráérsz második körben, de első körben nulla tapasztalattal jobb lenne elfogadni, hogy a dolgok nem lesznek tökéletesek, de annak ellenére valahogyan össze kell találkozni a realitással. Szóval tökéletlen is lesz, meg drága is. Az első alkalom mindig a tanuló pénz, és részemről arra mutatnék rá, hogy vagy kifizeted önként, és akkor csak 1x kell majd kifizetned, vagy nyafogsz rajta, és akkor vagy többször fizeted majd ki, vagy még ráadásul feleslegesen is. Persze mindez csak az én véleményem volt.

USB-hez van support MLA-k formájában is. Abban biztosan tudok segíteni. A harmony-t részemről még nem akarnám zaklatni első körben. Ott túl sok olyasmi is elő tud fordulni, ami hibásan fog működni, és nem azért, mert te elhibáztad, hanem mert a harmony elhibázta. Ha ki kell szűrni minél több hibajelenséget - első alkalomkor legalább is - csak kiforrott cuccban kellene gondolkodni. Vagy legalább is ha kedves neked az arcbőröd simasága. A harmony-t jelenleg maximum a marketing nevezné kiforrottnak, a gyakorlatias közösség még nem.

Memóriából nem tudom, mit találtál, de remélem, jól megnézted azt a cuccot, hogy 3.3V-os elektronika legyen, vagy hogy ha több féle feszültséget kér, a kommunikációs feszültsége tudjon 3.3V-os is lenni.

Remélem, akadnak fentebb gondolatok, amik rá tudtak világítani megfontolandó szempontokra.
(#) Droot válasza don_peter hozzászólására (») Jan 31, 2016
Én PIC32-nél dolgoztam UART Rx Tx interrupttal. pic32mx795f512l-nél be lehet állítani, hogy Tx esetén mikor keletkezzen megszakítás, ha elküldött egy karaktert, ha a puffer kiürült, stb.
Én úgy csináltam meg, hogy a kiküldendő adatot beraktam egy tömbbe, majd a 0. elemét kiküldtem a szokásos módon, ezután már minden ment magától megszakításból.
(#) Droot válasza Wezuv hozzászólására (») Jan 11, 2016
Köszönöm, minden világos!
Csak szeptemberben kezdtem a PIC-ezést, rögtön nagyban egy pic32mx795f512l-en és még nem igazodok el köztük annyira.

Ezzel hasonló tudású PIC van az MZ szériában?
A panelemet pic32mx795f512l-el tervezem, de még tudok módosítani, és MZ-re szeretnék is. Ethernetet is szeretnék mellé, ezt a részét is kipróbálnám, szerintem fejlettebb lehet, mint az ENC28J60.
A kijelzőkkel kapcsolatban nekem is ez az elvárásom, hogy a lehető leggyorsabb legyen, ne látszódjon a képernyőfrissítés. A cél az, hogy olyan legyen, mint a telefonomon például.

Most egy ilyen kijelzőre szántam rá magam, még nem rendeltem tőlük, de remélem, hogy minden rendben lesz.
Kapacitív touch-al rendeltem, erre is kíváncsi vagyok és a vezérlő IC-jére is, mert ugye a TP4056-ot nem dícséri senki agyon.
A fura csak annyi számomra, hogy I2C-n kommunikál, az van a panelra kivezetve és azt annyira nem szeretem, de biztos jó lesz.
(#) Droot hozzászólása Dec 7, 2015
Sziasztok!

Ezt a kijelzőt megrendeltem és amíg ideér tervezem hozzá a panelt pic32mx795f512l-el.

Itt található a kapcsolási rajza, amin van egy ismeretlen feszültség stabilizátor.
Mekkora feszültségtartományban üzemel ez a kijelző?

A benne lévő LED háttérvilágításról már megtaláltam az infókat.
(#) pajti2 hozzászólása Nov 15, 2015
Idézet:
„hogy a PIC családokban ekkora katyvasz van hogy pl az ad nincs alapból kikapcsolva”


Más mikrovezérlőkben talán van olyan, de a pic-eknél mindig be van kapcsolva alapból az a/d. Mindig külön ki kell kapcsolni, ha nem kell, és jellemzően indulás után az szokott a legelső dolog lenni. Az okok egyébként tradicionálisan elektronikai okok. A régebbi mikrovezérlőknél még nem ST bemenetek voltak, hanem TTL-ek (régi típusoknál mai napig TTL bemenetek vannak), és azok nem igazán szeretik, ha egy analóg jel kószál valahol a táp 40-45% környékén. Akkora belső áramok kezdenek el mászkálni olyankor a tokon belül, hogy ihaj. Ahol akkuról megy az üzem, és figyelni kell az akku élettartamra, ott az az alfa és az omega. Szóval ha egyáltalán van a/d a magon, akkor az mindig mindegyik tokon analóg bemenetként fog alapinitelni, hogy megszokás szintjén mindig tudni lehessen, hogy azt mindig külön ki kell kapcsolni, vagy ha mégis megfeledkeznek róla, ne az akku igya meg a levét. Valójában kényelmi okokból van így, csak nem szoftveresen, hanem elektronikailag. Más mikrovezérlő családoknál már régen kihaltak az egykori régi típusok, többé nem kell támogatást adni hozzájuk, és azoknál meg lehetett csinálni, hogy a megkövült szokványt is eltörölték. De annak az az alapja, hogy némely mikrovezérlő családoknak alig pár100-as community-je van, és 1-2 év lemaradással az egész community a legújabb típusokat használja csak, a régieket nem kell többé gyártani sem, a pic-eket meg nagyon sok milliós community használja, és mai napig folyamatos igény van nagyon régi tokokra is. Üzleti okokból nincs mit tenni a jelenséggel. Kereslet / kínálat / community méret / marketing visszhang, egyáltalán nem puha tényezők azok. Így az összességében megszokhatóbb.

Ha éppen a 32mx7-et hoztad fel példának, azoknál már jellemzően nem asm-eznek, más a regiszter neve is, és a sok100 soros MLA támogatásnak a legaljára szokott elkallódni a "AD1PCFG= 0xFFFFul;", de meg fogod találni ott is. Jellemzően a "main.c"-ben az "InitializeSystem()" része mondjuk ilyen formában:
  1. #if (defined(__18CXX) & !defined(PIC18F87J50_PIM) & !defined(PIC18F97J94_FAMILY))
  2.         ADCON1 |= 0x0F;                 // Default all pins to digital
  3.     #elif defined(__C30__) || defined __XC16__
  4.         #if defined(PIC24FJ256GB110_PIM) || defined(PIC24FJ64GB004_PIM)
  5.             AD1PCFGL = 0xFFFF;
  6.         #endif
  7.     #elif !defined(PIC18F87J50_PIM) & !defined(PIC18F97J94_FAMILY)
  8.         AD1PCFG = 0xFFFF;
  9.     #endif

És ja, ez már tényleg kicsit csubakkás, de azért van benne rendszer. Az MLA támogatás nem konkrétan egy adott pichez, hanem MC termékekhez, kísérleti boardokhoz, és azoknak a soktucatnyi kiépítési lehetőségeikhez készül. Aki utána saját áramkört akar építeni, annak legyen elég esze hozzá tudni, mit is csinál, ők majd úgyis átszabják saját kényelmük szerint, de a mindenkinek kiadott támogatásban azt nem lehet megkövetelni. Szóval temérdek sok define van jellemzően a "HardwareProfile.h" tartozékaiban, mint "HardwareProfile - pic32mx795f512l PIM.h" és társaik. A felső kódrészletben például negatív logikával van bekötve az a/d kikapcsolás. Az a forrás elő tud fordulni támogatásként pár 8 / 16 bites családnál is, de ha éppen 32 bitesen fut le, akkor rászalad a legutolsó ágra, ahol 32 bites környezet lévén mindkét negált kapcsoló igazat fog adni, és a "AD1PCFG = 0xFFFF;" kerül be végül a forráskódba.

Ha pic-ekkel barátkozni neked úgy könnyebb, lehet készen venni kísérleti boardokat, és van hozzájuk példakód támogatás is. Nem kötelező alapból nyers boardon a semmiből áramkört építeni, meg saját programozót fabrikálni. Jobb azt már valamennyi tapasztalattal a hátad mögött csinálni, csak a több kényelem drágább.

Most jut eszembe, hogy a mai napig van egy újszerű állapotban megmaradt pk2-őm a hozzá tartozó expressz panellal, ami a mai napig érintetlen, és mindig elfelejtem feldobni az apróba eladásra kínálni
(#) GPeti1977 válasza Zsora hozzászólására (») Jan 13, 2015
A valóságban tényleg így van, kimértem a panelt és a 3. lcd láb a PIC32 92. (RA.7) lába GND-n van. Összerakom valahogy olcsóbban, kijelzőm már van ezeket találtam hozzá:
Bővebben: SRAM

Bővebben: PIC32 board

A PIC32 board-ot lehett venni nem régen üresen pár száz forintért akkor vettem párat és felforrasztottam rá a PIC-et, így olcsóbban kijött.
Az LCD-k sűrű lábú szalagkábelétől sem kell megijedni, egy QFP - DIP adapter board levágott oldalára kell felforrasztani a szalagkábel csatlakozót, lásd kép.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
(#) icserny válasza hg6dab hozzászólására (») Okt 28, 2014
Le kell tölteni a Microchip Applications Library csomagot, és meg kell nézni, hogy az USB Host mintapéldák között milyen támogatott eszközök találhatók. Nálam PIC24FJ256GB110, PIC24FJ64GB004, PIC32MX460F512L, pic32mx795f512l szerepel, de ez egy régi letöltés, azóta bizonyára vannak újabb típusok is.
(#) potyo válasza hg6dab hozzászólására (») Okt 28, 2014
Akkor valami olyan PIC kell, amiben van USB OTG. Ez 8 bitesben nincs, 16 bitesben talán, 32 bitesben biztosan van. Nézz szét a microchip példakódjai között, mert ezek a vonalkódolvasók sima HID billentyűzetként szoktak a rendszerben megjelenni, és mintha lenne billentyűzetet kezelő példakód.

Fejből a pic32mx795f512l típust tudom, hogy van benne USB OTG, de itt kereshetsz más típust: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) Hp41C válasza don_peter hozzászólására (») Okt 2, 2014
Nagy szerencséd van:
- A PIC32 családnál 0xFF000 DeviceIdMask -ot használ a program, a pic32mx795f512l -é ennek ellenére is egyedi marad.
- A programozási utastása szerint a bevasalt Programming execitive is megfelelő,
- Van már definiálva ekkor memóriával kontroller.
pic32mx795f512l könnyen beletehető:
- Töltsd le és telepítsd a Pk2DevicefileEditor -t.
- Mentsd el a Pk2Devicefile.dat állományt más néven is.
- Nyisd meg a Pk2DevicefileEditor -ral,
- Keresd meg a PIC32MX340F512L -t,
- Duplicate, írd át a típust pic32mx795f512l -re,
- Mentsd el a módosított állományt.
- Nyisd meg úja,
- Módosítsd a DeviceId -t 0x37000 -ra, a ConfigBlank[] és a ConfigMask[] adatokat a programozási leírás alapján.
- Mentsd el a módosított állományt.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2014
(#) don_peter válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 1, 2014
Nekem ez a PicKit2 típusom van: Bővebben: Link
pic32mx795f512l-re gondoltam, hogy ki kellene próbálni, de egyből felmerült a programozási probléma.
Akkor ezek szerint megoldható majd csak kell kis piszkálás egyéb még számomra ismeretlen helyen...
(#) pajti2 hozzászólása Aug 12, 2014
Pic konfigurációs bit absztrakt értékeknek próbálok utána nézni. Telepítve van egy mplab c for pic32 v 2.02-es, és keresném a pic32mx795f512l config bitjeinek előre definiált értékeit.

Amit a config bit nevekhez eddig találtam, az "C:\Program Files (x86)\Microchip\mplabc32\v2.02\pic32-libs\include\proc\p32mx795f512l.h" file-ból került elő. A config regiszter bitek nevei ott vannak a 14133-tól 14210-ig sorokban.

Beleakadtam egy olyan projectbe, ami valami nagyon varázslatosan használja a config opciókat a hozzá mellékelt kommentekhez és az elektronikához képest, és a mélyére ásnék, mi is van ott igazából.
(#) forgofe hozzászólása Júl 14, 2014
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Van egy PIC32-es modulom (snadPIC, pic32mx795f512l), ehhez van csatlakoztatva egy SSD1963-as IC-vel szerelt 4,3"-os kijelző(ugyanaz a bekötése mint a PIC32es mikromedia+ boardnak). Találtam hozzá példa kódot mplabX-hoz, amit sikerült mostmár beüzemelni, tehát tudok színeket állítani a kijelzőn, vonalakat rajzolni, pöttyöket stb. Ezek a primitiv library-ból csináltam meg a TechToys-os oldalról. A problémám az, hogy szeretnék stringeket, vagy karaktereket kiíratni a kijelzőre. Ehhez szeretnék egy kis segítséget kérni hogy merre lenne érdemes elindulni, mert nem igazán találtam hozzá semmit sem. Elég lenne valami egyszerű, egy betű típus, egy méret stb.
Ha valaki tudna mondani valami irányzékot, hogy merre induljak el, nagyon megköszönném
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem