Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 8
(#) cbakifli hozzászólása Dec 1, 2023
Sziasztok.

Kazán tipusa: vaillant B11Bs
Jelenlegi termosztát:vrt-PZA
Kérdésem, hogy lehet a jelenlegi (tönkrement) termosztátot computherm Q7 tipusúra cserélni?

Köszönöm.
(#) vision61 válasza gylaca hozzászólására (») Okt 20, 2023
Szia!

Beköthető, de mivel a vrt a 21 V-os tápfeszültséget a kazántól kapja, illetve saját "nyelven beszélget" (eBUS), ezért a kazán vezérlő panelen kell egy átkötés, illetve az új termosztátnak a 230 V-os táp. Mi a kazán pontos típusa?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2023
(#) gylaca hozzászólása Okt 20, 2023
Sziasztok!

"""De idény van, minden hülye most olvassa bulvárlapokban az okosítást, és szereli fel ész nélkül az "okostermosztátot", wifivel meg minden"""

Pont ez a helyzet, ahogy az idézetben írtátok!

Egy VAILLANT kazán vrt-ZA termosztátját szeretném lecserélni COMPUTERM E280-ra.
Wifi hozzáférés, érzékeny hőfok beállítás, stb...
Ahogy nézegetem a netet úgy tűnik, hogy a kazán 7,8,9 pontjáról jön a 3 erű vezeték a szabályzó 7,8,9 test jelű pontjaira. Hogyan kell ezt a 3 eret az E280-ra kötni (már ha lehet).
E280 L N pontjára nyilván hálózati feszt kell kötni a konnektorból.

Kérek választ, akkor is, ha nem alkalmas az E280 erre a célra!

Előre köszönöm!

gylaca
(#) kukelyk hozzászólása Szept 26, 2023
Sziasztok, a rendelkezésemre álló eszközökből szeretnék egy kis télikertet temperálni. Egy 100W izzó lenne a fűtőtest, egy Vaillant vrt-ZA termosztát kapcsolgatná.
https://www.libble.eu/vaillant-vrt-za----9145/online-manual-621252/
A termosztát 5-24V felirattal bír, tehát gondolom a 230V_ot nem szereti.. Adott még egy 14V-os AC/DC adapter..
Tudna valaki segíteni, hogy mi kell még hozzá, és mit hová kössek?
(#) tudakozó hozzászólása Nov 30, 2022
Sziasztok! Van nekem egy Vaillant VU HU 202/2-5 R3 tipusú gáz cirkóm,ehhez egy Vaillant vrt 40 szobatermosztát van csatlakoztatva ami hol jó,hol nem.Ezt szeretném lecserélni egy Siemens RDH100-as szobatermosztátra.(már megvettem) A gondom az,hogy a cirkón ahova kell kötni(törpefeszültség 24v) 7-8-9 számok vannak,a termosztáton pedig LX-L1-L2 jelzéssel van ellátva.Melyik szám melyik jelöléshez kell/kellene kötni? Remélem ti tudtok segíteni.Válaszokat előre is köszönöm.
(#) johnmay hozzászólása Feb 14, 2022
Sziasztok!

Egy Vaillant VUW 200/2-5 kombi kazánban a füstgáz szenzorokat szeretném kicserélni. A szenzorok bal oldalt vannak.
Sajnos az áramlásbiztosítóban lévő szenzor csavarja meg van szorulva, egyelőre nem sikerült kiszedni. Viszont úgy látom, hogy a jobb oldalon is ki van képezve hely a két szenzornak.

A kérdésem az, hogy felszerelhetem jobb oldalra az új szenzorokat, vagy mindenképpen az áramlásbiztosító bal oldalán kell lenniük?

Egy másik kérdés is felmerült: egy vrt-40 termosztát szabályozza a készüléket, amely egy kb. 70 nm-es lakásban van, 4 lapradiátorral és egy törülköző szárítóval. Elég gyakran ki-bekapcsol. A fűtési vízhőfok kb. 60 fokra van állítva, a termosztát 22 fokra. Próbáltam az A-Z kapcsoló mindkét állásával, de hideg időben elég gyakran kikapcsol, utána egy percen belül ismét bekapcsol. Milyen beállítást javasoltok?

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

János
(#) VIM válasza Honer hozzászólására (») Dec 9, 2021
Szia! Nem tudom, hogy ki kötötte be annak idején ezt a termosztátot de elfelejtette a kapcsolót átkapcsolni az "A" folyamatos szabályzásra , mert a "Z" az a gyári alapbeállítás. Ez egy "okos" termosztát volna ha a kapcsoló is jó helyre volna állítva de a döntésedről ezt nem lehet elmondani. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2021
(#) Honer hozzászólása Dec 9, 2021
Sziasztok.

Vaillant vrt 40-es termosztatot cserelnek le Somfy okostermosztatra es az lenne a gondom, hogy az egyiknel szamozas, a masiknal meg NO, COM, NC jeloles van a bekotesnel. Tudnatok segiteni, hogy mit hova kossek mert a neten nem sok mindent talaltam rola. Csatolok ket kepet is.
Koszi.
(#) VIM válasza Georgee hozzászólására (») Dec 2, 2021
(#) szaszanagy hozzászólása Nov 25, 2021
Sziasztok,
Computherm Q7RF-et szeretném bekötni a Vaillant vrt T35 szabályzó helyére. Egyszerűen csak kikötöm a két vezetéket a régi szabályzóból és bekötöm az újnak az 1-2 jelölt pontjaiba? Nekem kicsit zavaros mert a Fázis és Null pontok vannak jelölve a régi szabályzón. De a bekötési rajz szerint meg igen.
Köszönöm a segítséget.
(#) K-ree hozzászólása Nov 19, 2020
Üdvözletem minden kedves fórumozónak. Termosztát bekötésben kérnék szépen segítséget, tegnap nagyjából már végigolvastam a topicot, úgy érzem, már összeállít a válasz, de ha lehet, szeretnék még egy megerősítést kérni. Vaillant AtmotecPro kombi cirkónál szeretném kicseréni a régi Vaillant vrt 40-es termosztátot egy computherm Q3-ra. A régi termosztát a 7,8,9 bekötési pontokat foglalja el, 24V-on működik. A Q3 kapcsolási rajza szerint az világos, hogy az 1 (NO) és a 2 (COM)-ra kell bekötni a 3 vezetékből kettőt, azt is olvastam, hogy mindegy, melyiket, melyikbe, mindösszesen annyit szeretnék megkérdezni, hogy a 7,8,9 csatikról melyik két vezetéket kössem be. És itt inkább a csatlakozó számozása volna talán az érdemi válasz, mert azt is olvastam, hogy sok szerelő keveri a vezetékek színeit bekötésnél. A cirkó gyári leírásában azt nem találtam meg, hogy a 7-8-9 bekötési pontok, azok mik, csak annyi szerepel ott, hogy oda kell a 24V-os termosztátot bekötni. Csatoltam képet a jelenlegi szabályzó bekötéséről. Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!

kép2.jpg
    
(#) Kovidivi válasza Baxi hozzászólására (») Jún 21, 2020
A melegedés természetes. Kis ventivel jobban járnál, ugyanis ilyen sűrű lamellás borda ventivel működik igazán jó. Szabadlevegős hűtéshez min. 10mm-es lamellatáv kellene...
Nagyobb doboz sem szükséges, inkább oldd meg, hogy a zárt dobozból ki tudjon a meleg levegő jutni.
vrtG - venti? - kicsi az esélye, de meg fogod ott találni a +3/+5V-ot és a GND-t is.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2020
(#) Baxi hozzászólása Jún 21, 2020
Hi Mesterek!
Szeretnék segítséget kérni, adott egy kínai medi abox (VontarX3). Ami melegszik, le akarom cserélni nagyobbra a bordát rajta. Illetve kapna egy nagyobb, hifi méretű dobozt/házat. Szerintetek menyi az esélye hogy feltépem a cpu-t vele, ha erőteljesebben álok neki? Nem akar lejönni
Most tesztelgetem, simán felmegy 75°C fokra is, pedig még nincs meleg. Amlogic S905X3 a cpu, nem tudom mennyi lehet az üzemije, de ez már szerintem sokk. Amennyiben bírná a hőt. Ártani biztos nem fogok vele, csak nem merem jobban feszegetni, ötlet?
Illetve van a panelon egy beültetetlen csati, 4 pines vrtG felirattal. Mennyi az esélye hogy venti kimenet lenne?
Tippeket, segítséget előre is köszönöm.

vomtar.jpg
    
(#) Zserigta hozzászólása Ápr 2, 2020
Sziasztok.

2012-ben vásároltam egy TFT kijelzőt arduinohoz, viszont utána nem igen volt időm vele foglalkozni.
Most, hogy kényszer szabadságon vagyok volna időm vele foglalkozni, viszont napok óta kínlódok és nem boldogulok vele.
Másik kijelzőt nem akarok venni, mert mire ideér, már megint nem lesz időm vele foglalkozni.


Gondolom sokat nem segít, de anno ilyen néven volt ebay-en:
"NEW 3.2" TFT LCD Module+Touch Panel+ PCB Adapter(with SD + Micro SD card cage)"
Sajnos a leírást akkor nem mentettem le és már nem elérhető, így, hogy milyen chip van rajta az némiképp rejtély.

Próbáltam neten utánakeresni a szalagkábelre írt felirat alapján, de csak ezt találtam: Bővebben: Link
A szalagkábelre írt azonosító: TRULY-C TFT8K0940FPC-A1-E 0709
Feltettem itt fórumon a kérdést, hogy milyen chip lehet, de más is csak ezt az oldalt találta, ami alapján: SSD1289
Az érintőpanel chipje: XPT2046

Az alábbi kóddal próbálkoztam:
  1. #include <UTFT.h>
  2. //UTFT myGLCD(SSD1289, 16, 17, 18, 19);
  3. int c=0;
  4. void setup(){
  5.   //myGLCD.InitLCD();
  6.   Serial.begin(9600);
  7. }
  8. void loop(){
  9.   UTFT myGLCD(c,A2,A3,A4,A5);
  10.   //UTFT myGLCD(c,16,17,18,19);
  11.   myGLCD.InitLCD();
  12.   myGLCD.clrScr();
  13.   myGLCD.setColor(255, 0, 0);
  14.   myGLCD.fillRect(0, 0, 300, 200);
  15.   Serial.println(c);
  16.   delay (2000);
  17.   c=c+1;
  18. }

Próbáltam direktbe megadni az SSD1289 chipet, de semmi. Aztán próbáltam, hogy ciklusba megy végig a próbálgatás, ha jól értelmeztem 30 féle kijelző vezérlő chipet támogat az UTFT könyvtár, így hát egyesével végigléptettem ciklusban, de semmi. Végig fehér volt a kijelző.

A bekötést az alábbi alapján csináltam:
  1. Arduino - Kijelző
  2. D0 - D15 <---> D0 - D15
  3. GND <---> GND és másik GND
  4. 5v <---> 5v
  5. 3.3v <---> 3V3 és LCD_BK
  6. 16 <---> RS
  7. 17 <---> WR
  8. 18 <---> CS
  9. 19 <---> Reset


Ardunino UNO (kép mellékelve) mikrokontrollerhez szeretném hozzákötni az említett kijelzőt (erről is csatoltam képeket).

Kérdésem, hogy mit ronthatok el, hogy a kijelzőn nem jelenik meg semmi?
Hogyan oldhatnám meg, hogy tudjak kirajzolni a kijelzőre?
(#) afp válasza Zserigta hozzászólására (») Márc 30, 2020
SSD 1289
Bővebben: Link
(#) sector99 hozzászólása Dec 14, 2019
Sziasztok !
Van egy forrasztópáka vezérlő, amit Arduino nano-val szeretnék megcsinálni. A kérdésem, hogy a 3310 kijelzőhöz az LCD-LIGHT csatlakozást hova kell kötni ? A többi lábkiosztást én így értelmeztem:
Nano --- 3310
D5 - 8; D6 - 5; D7 - 4; D11 - 3; GND - 6; Vcc - 1;
(#) erdgab válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 10, 2019
(#) zamatőr válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 8, 2018
Bővebben: Link
Itt találtam egy megoldást.
Az 555 már cseréltem cmos-ra de a 7660 is kritikus (7660S-el nem működik pedig más atmega-s kapcsolásban használom). A 39 ohm az 555 kímélése miatt került bele?
(#) VIM válasza szomatli hozzászólására (») Szept 4, 2018
Szia! Ehhez a kazánhoz ezek a termosztátok illeszkednek, például ez a típus. Van akinek ez éppen feleslegessé vált: Bővebben: Link
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2018
Ez alapján készítettem. ADATLAP javítva
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2018
(#) Kera_Will válasza c_jani hozzászólására (») Dec 6, 2017
Mi lett volna ha a kép címét másoltad volna az URL mezőbe ?!

Ezt szeretted volna megmutatni ?
1. Képen jobb klikk
2. kép címének másolása
3. ide a LINK gombnál beillesztés
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) c_jani hozzászólása Dec 6, 2017
A tuner utána 39MHz 1. KF egy SAW-szűrőn keresztül egy TA2003P tokra kerül. A lokálo-szcival kikevert 10,7-es 2. KF jelet a szűrő előtt el szeretném ágaztatni 3 irányba. Az első irány a TA2003P-n belül a széles-sávú FM-re, a másik módot (NBFM) egy MC3361-gyel, míg az AM-et a TDA1572-vel oldanám meg. Mindhárom KF a megfelelő sávszélességű szűrőket kapná. A hangfreki pedig analóg módon lenne a végfok számára kiválasztva. Ez az alap-elgondolás:
http://vrtp.ru/index.php?s=1bf6c37b0b5c7d3da74a35c87fe57ef7&act...399344
Innen:
http://vrtp.ru/index.php?showtopic=13350&st=960
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 12, 2017
Idézet:
„Az a soreltérítés végfoka, de nem ő hajtja meg a sorvégtrafót, csak az eltérítőtekercset.”

Úgy tűnik, hogy jól tippeltem. Most kerestem egy CRT monitor képcsövet (milyen jó, hogy minden vackot elteszek ). Összekötöttem a megfelelő drótokat, és nincs vízszintes eltérítés! Kép van, de csak egy függőleges vonal képében. Ezek szerint a CRT monitorok nem közvetlenül a sorvégtrafó meghajtástól kapják az eltérítést, hanem külön végfok van rá.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2017
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Jan 6, 2017
Én is ettől féltem. Mondjuk lehetőség az van, kérdés megéri-e. Bővebben: Link

Hát akkor ez a tanulópénzes verzió... Csak azt nem értem, hogy minek csomagolják ujra az ilyet minek adják el így. Nem igaz, hogy megéri nekik, hogy senki nem veszi meg a portékájukat legközelebb.
Mást nem a beöntöttet kivenni, és a helyére mivel a forrpontok ott vannak lehetne használni az SMD típusát.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) (Felhasználó 120839) hozzászólása Okt 15, 2016
Helló!Nekünk egy Vaillant gázkazánunk van amihez egy Vaillant vrt 40 szobatermosztáttal aminek eltörött a kapcsolója.Vettünk egy BRH W1 TR-010X szobatermosztátot.Kiderült hogy a régi 7-8-9-es bekötésű 3 kábellel(sárga-zöld,kék,barna).Az újhoz 5 kábel 3-4-1-5-6 jelzésekkel.Több variációt próbálva rájöttünk hogy nem megy nekünk kifogott rajtunk.Képekben küldöm a kazán típusát,a bekötéseit és a termosztátok fotóit előbb a régiét utána az újét.Kérdésem,hogy lehetséges-e a bekötés és ha igen akkor hogyan?
(#) Inhouse válasza maxxi hozzászólására (») Márc 24, 2016
Itt olvasd át, mindenkit lebeszéltek róla eddig...
(#) maxxi hozzászólása Márc 24, 2016
Üdvözlök minden kedves fórumozót.

Segítséget szeretnék kérni. Vaillant szobatermosztát vrt 40 helyett vásároltam egy Vaillant vrt35- tip. digitális termosztátot.
Viszont más a bekötése és nem hőfokmodulációs, mint a vrt 40.
Használhatom-e a kazánhoz, /VUW242/2-3 turbó falikazán/, ha igen hogyan kössem be. Mert a vrt 35 -nél 2 bekötés van és 230V a feszültség. míg a réginél 7,8,9, bekötési pontok és 24 V.
Nem megye-e tönkre hamarabb a kazán ezzel a termosztáttal? Vagy vigyem vissza a szaküzletbe 3 napon belül és mást típust vásároljak?

Elre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) olahl hozzászólása Feb 16, 2016
Sziasztok! Egy Vaillant kazánhoz tartozó gyári termosztát (vrt 40) helyett okosan egy Computherm Q7-et vettem és otthon szembesültem vele, hogy a Vaillant nem csak ki/be típusú vezérléssel van ellátva.
Kicsit utánaolvasva úgy látom, hogy a Vaillant esetében van lehetőség klasszikus megoldásra a sorkapocs 3-4-es pontjain (szobatermosztát 230V - ki/be).
Két kérdésem lenne:
1. A 3-4-es használata esetén, nyitott állapotban (pl. nyáron) is van melegvíz?
2. A korábbi kisfeszültségű helységhőmérséklet szabályozó (7-8-9) semmiképpen sem használható a Q7-el? Ahogyan látom a korábbi hozzászólásokból, nem

Köszi,
Lackó
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2016
(#) Bender válasza Atielektro hozzászólására (») Dec 29, 2015
A beépített ADC-t nem használja csak a vbat(vrtc) a procihő és a belső vref mérésére. Elég kacifántos megoldás, hogy a belső 1.21V-os feszt méri vcchez viszonyítva. Így mérhető a vcc ami a külső ADC referenciája. A hangot meg az I2S-en lógó sztereó DAC adja. DMA-val ringbufferrel A gyro+acc IC-nek köszönhetően a hang is abba a füledbe szól hangosabban,amelyik oldalon a fém van. És a lassú mozgatásnál automatikusan nonmotion üzemre vált. A relatív gps koordináta is talán pontosabb lehet így.

A Deus fejéből már csak néhàny adat jön. 32Byteos csomagok 1 kHz-cel kb. De a firmware-t és a protokollt persze nem publikálom.
(#) agro hozzászólása Dec 29, 2015
Sziasztok.Vaillant kazánhoz vettem egy vrt35.ős termosztátot.2 szálas bekötése van. Be is kötöttem csak az a problémám hogy hiába állítom be a fokot amit szeretnék nem fűti fel.Max 19-20C. A víz hőmérséklete a kazánnál 65 fok. Mi lehet a probléma?
Következő: »»   1 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem