Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 139
(#) mikldesign válasza Ódenka hozzászólására (») Vas, 15:38
Pont ez volt a gondom nekem is. Pár évig gond nélkül hallgattam a JLH-mat, majd egyik napról a másikra bezajosodott, berecsegett, mintha kontakthibás lett volna a poti. Meg egy nagyon halk brumm is megjelent. Amikor szétnyitottam az erősítőt, megtaláltam a hiba okát is. A csúszósarukkal volt baj. Most direktben be vannak forrasztva a tápkábelek, minden a végfokra menő vezeték. Legyen hang ki, vagy be, vagy tápvezeték. A végfok egycsapásra megjavult, nem sustorog, recseg, vagy búg. A számítógépemben is volt egy rejtélyes hiba, időnként összeomlott a rendszer. Ott pedig az Amphenol cssastlakozó volt kontakthibás. Jó, itt nem lehetett a hdd re ráforrasztani, de a csati csere megoldotta a gondot. Amit pedig a belső kábelezésről írsz, hááát... Van egy barátom, akinek komoly végfoka van, olyan 800.000 körüli cucc, A osztály. Méregdrága kábelekkel csatlakozik a végfokra, a hangfalkábele olyan vastag, hogy egy seprűnyél vékonyabb nála. Engedve a kíváncsiságnak, felnyitottuk a cuccot. Háááát belül vékony tyúkbelek futottak példás rendben. A végfokról a hangfal csatlakozóhoz egy vékonyabb kábel ment. A csatiba meg egy olyan kábel ment, amivel teherautót húzhatnál el. Azt mondom, parasztvakítás, plusz lehúzás. Egy brazil oldalon olvastam, már nem tudom milyen erőlködőről, ahol kiemelték, a panel alappanyaga teflon bázisú, a rajta levő réz pedig elég nagy mennyiségben (?) tartalmaz aranyat. Meg is jegyezte a cikk írója, hogy a maratás az arany végett elég nehézkes eljárás. Nem tudom, hogy ezek befolyásolják-e a hangzást, a teflonról azért el tudom képzelni, hogy van némi köze hozzá. De igaz, fényképen de láttam olyan végfokot is, gyárit, ami a csövesek mintájára légszerelve voltak, meglepően szép kivitelben. Na ott már az elhiszem mérőm már erősen a valószínű mezőbe mozgott.
(#) vision61 válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 12, 2024
Került még néhány dolog a csomaghoz.
Régebbi alaplap hibás Acer noti maradékai, a Compaq ha a csillagok állása megfelelő, akkor bekapcsol, de nincs benne hdd és memória.
(#) somitomi hozzászólása Ápr 9, 2024
Kicsit lomtalanítok én is, elvihetők az alábbi holmik:
1. Almás konyhai mérleg, máködik de gyorsan meríti az elemet vagy valami ilyesmi nyűgje van
2. Grundig OceanBoy 70 kukából mentett rádió, tápcsatlakozója hiányzik, drótozni kell bele vagy átkötni a helyét elemes üzemhez, de egyébként működik, csak kicsit rozzant
3. Elképesztően sprőd műanyag bluetooth fejhallgató
4. Hasonlóan silány kínai IP kamera
5. Canon nyomtatóból bontott táp, borotvacsatlakozón megy bele a hálózati fesz, másik oldalon 32V és 24V DC jön ki. A nyomtatóban ment, külön nem próbálkoztam indítani
6. Hiányos tapadókorongos GPS meg telefontartók, maga a tapadókorongos rész mindkettőn elég jó
7. Olympus diktafon tartozékaival, telepítő CD-vel
8. mindenféle PC-s lom. A CD meghajtó egyszer régen jó volt, a Samsung hdd-n egy olvasható üres partíció van, de Hard Disk Sentinel szerint már nem sok van hátra neki
Az egyszerűség kedvéért egyben vagy esetleg itt a topiban megosztozva két-három adagban vihető.
(#) Doky586 válasza img hozzászólására (») Ápr 8, 2024
1db kilógatott sata portról volt szó!!!

2db vezérlőn csak tud keresni 1 db sata portot amin bekapcsolható a hot plug. Mindenképp érdemes bekapcsolni. Onnantól ugyanúgy használható a hdd mint egy pendrive.
(#) bbb válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 8, 2024
Valószínűleg onnan. Minden esetre pár tucat brand gépen megcsináltam már ezt a dolgot egy hdd-SSD csere után és mind aktiválta magát ismét.
(#) Tomi94 válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 8, 2024
Sziasztok!

Részben folytatva az előző kérdés megtárgyalását, mivel én is pont ezt a Macrium tool-t találtam klónozásos témában. Nagyobb tárolóról kisebbre lehetséges úgy klónozni, hogy csak egy adott partíciót mozgatok át, ami elfér a kisebben? 500GB hdd, 250GB SSD viszonylatról lenne szó, laptop felgyorsítás céllal. ( Az SSD méretileg adott, mert nem venné a gépek tulaja, hanem egy vízkáros másik gépből tennénk át a régebbibe, amíg majd lesz pénze újra/jobbra. Egyelőre USB keretben teszteltem, az SSD nem sérült az incidens során. A klónozáshoz van asztali PC-m sok SATA porttal, csak első próbára nem akartam szétszedni még.)

Nyilván a legjobb egy tiszta telepítés lenne az SSD-re, csak akkor meg a (valószínűleg még gyárilag telepített) Windows licensz átmentése kérdéses. De ha arra van megbízható módszer, azt is megfontolom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
(#) uniman válasza pipi hozzászólására (») Ápr 8, 2024
Csak szólok, hogy a SATA rákapcsolásánál akár működhet is a PC:
SATA hot plug
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2024
Ha elfogadsz egy javaslatot: jobb ha mindig van biztonsági mentésed mint, ha nálam (vagy bármelyik másik laborban) kötsz ki adatmentésre (mert 2-3 db, 3-4 TB-os hdd még mindig olcsóbb, mint pl. egy tiszta térben megbontva javítható drive mentése, illetve az SSD-kről a vezérlőjük függvényében nem is biztos, hogy lehet menteni).
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 7, 2024
Mindenkinek magának kell tudnia milyen eszközei vannak. Ezek nem voltak közölve a kérdésben.

Én szoktam menteni mostanában usb-hdd re, pár 100GB helyem mindig akad ilyesmire. Viszont usb-nvme (v sata) átalakító kevesebb embernél akad. Eszerint te nem szoktál menteni. Minden fontos adatod 1 példányban létezik csak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2024
Eddig csak egy tapasztalatom van, régebbi Windows XP gép két hdd-jét klónoztam egy tartalék gép segítségével, 2×hdd→1×hdd klónozás történt. Amúgy nincs is olyan meghajtóm, ami alkalmas lenne képfájlba való klónozáshoz.
(#) Udvari Zsombor válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 7, 2024
Legutóbb egy 80GB és egy 500GB hdd-t klónoztam fel egy 1TB hdd-re bármi gond nélkül. Csak bebootolod a pendrivera kiírt Macrium Reflect iso-t, elindítod a klónozást, kiválasztod a forrás és a cél lemezt, majd elindítod. Ha már van valami a cél lemezen, akkor manuálisan átdobálhatod a partíciókat a kurzorral, úgy is szépen működik. Hagyni kell neki időt, mivel pár órát elszöszölhet a klónozási feladattal. Külső USB adapterről a sebesség miatt nem javasolom a klónozást, ehhez az döglassú. Az is jó, ha keresel egy tartalék asztali gépet, amit ideiglenesen összeállítasz valamelyik sarokban a klónozás idejére.
(#) vladcepes válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 7, 2024
Köszönöm!
Én úgy gondoltam(legalábbis úgy emlékszem hogy úgy csináltam) hogy USB-n csatlakoztattam a hdd-t és úgy klónoztattam. (de már nem emlékszem mivel)
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 6, 2024
Sziasztok!
Laptopba szeretném kicserélni a hdd-t, s. Szeretném klónoztatni és utána betenni. Nagyon rég csináltam. Melyik programmal érdemes ezt megcsinálni? Már nem emlékszem melyikkel csináltam.
Köszönöm a választ!
(#) sargarigo válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 30, 2024
Ez ilyen kis cuki origami szerkezet. Úgy látom hdd és ram nincs benne, a többi okésnak tűnik. Csak azért van még meg mert olyan kis aranyos
(#) hege88 hozzászólása Márc 25, 2024
Ha valakinél lapulna egy Avermedia AverDigi EB1304-es hdd rögzítő, köszönettel elfogadnám, postáját fizetném.
(#) img válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 24, 2024
Szia!

USB csatolófelületű hdd esetén csak a külső rétegként érzékelhető USB felülettel tud kommunikálni a gép és azt olvassa ki, amit az küld neki a bemutatkozásra beégetett infóként, viszont az USB konverteren túl is kell lennie életnek: ha nincs kapcsolat az USB illesztő és maga a hdd között, de az előbbi még megfelelően működik, akkor általános USB eszközként megjelenik a számítógépen, de nincs pontos típusa, mérete és nincsenek SMART adatai sem, mert ezeket az adatokat már maga a hdd szolgáltatná, a tányérokról beolvasva.

A 2.5" hdd-knek gyengébb a motorja, ezért könnyebben tapadnak le a fejeik hirtelen tápmegvonás esetén: felpörög a drive vagy teljesen néma, ill. halkan sípol?

Saját USB konverteres hdd vagy csak rá van dugva egy USB-s adapterre, ill. eSATA, Firewire, stb.?

Egyszerűbb lett volna, ha a pontos típusszámának a megadásával kezded.

Szerk.: Most látom, hogy lemaradtam pár hozzászólással.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2024
(#) Doky586 válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 24, 2024
A ház tönkrement, a hdd-nek semmi baja. Szedd ki a házból és tedd belülre.
(#) Régi motoros hozzászólása Márc 23, 2024
Üdv! Érdeklődnék, szerintetek miért van az, hogy a Boottracer mindig más időt mér?
Normálisnak gondolnám ezt, ha még ósdi hdd -n lenne a rendszerpartíció, de így NVMe meghajtón?
hdd még csak nincs is a gépben.

BOOT time.png
    
(#) TÉ288 válasza lazsi hozzászólására (») Márc 13, 2024
Van egy 80 Gigás hdd -m amit bele tudnék tenni.
Szerintem ha kettő napot el tudna tárolni, az nekem elég volna.
A Forpsi -nál van "korlátlan" tárhelyem.
Gondolom a korlátlanságot nem kell szó szerint venni.
A kérdés az, hogy a felvett műsort hogyan tudom a tárhellyel összekötni.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2024
(#) lazsi válasza TÉ288 hozzászólására (») Márc 13, 2024
A típusra keresve ("e-ch 7004-4 használati utasítás") kb. a második találatnál van némi leírás, amiből az derül ki a számomra, hogy
- kell bele egy hdd, amire rögzíti a kamerák jeleit (célszerű olyat venni, ami ilyen célra készült)
- ez a rögzített felvétel elérhető neten keresztül
Tehát ez az, amit Kadarist ajánlott. Csak össze kell állítani.

Azt kell kitalálnod, hogy mennyi adat keletkezik és mennyi ideig szeretnéd, hogy visszanézhesd.
Kamerák száma - felbontásukból számolható a másodpercenkénti adatmennyiség - ha mozgásérzékelős a rögzítés, akkor milyen gyakori mozgás várható - mekkora hdd-n tárolod
-> számolható/tippelhető, hogy mennyi ideig tudod visszanézni.
Pl. itt a munkahelyemen 5 db. mozgásérzékelős kamera és 500GB-os hdd esetén kb. 4-6 nap (de ebben általában benne vagy egy hétvége is, amikor jelentősen kevesebben mászkálnak...)

De ez nem a tárhelyedre megy (első körben)...
Egyébként mekkora a tárhelyed? Hány percnyi folyamatos videó fér el rajta? (Pl. a gmail-hez tartozó tárhely alapból 15Gb... az megfigyelőkamera képének a rögzítésére kb. a 0-val egyenlő...) A tárhelyszolgáltatók nem szoktak túl sok helyet adni...

Vagy a "tárhelyed" egy saját NAS? Mert azzal meg lehet oldani, hogy oda kerüljenek a felvételeid. (Megfelelő NAS esetén csak a kamerákat kell rákapcsolni és a NAS intéz mindent...)
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2024
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 11, 2024
Akkor telepíteni sem kell, az eredeti oprendszer mentésére *iso fájl létrehozásához?
Csak penről botoljak be, és akkor le tudom menteni az eredeti hdd -t?
(#) Régi motoros hozzászólása Márc 11, 2024
Siastok! Párszor már felvetődött itt a Macrium reflect mint hdd -ről SSD -re oprendszert migrálni.
Egy laptopon kellene ezt most eljátszanom, de ugye ott nincs második SATA csatlakozó.
Működne ez úgy, hogy az SSD- t külső USB -s tartóba teszem?

A másik kérdés, hogy érdemes előzőleg particionálni az SSD -t?
Mindenképp "ketté vágom", hogy a rendszer C: külön legyen a D: meghajtótól.
(#) hege88 hozzászólása Márc 11, 2024
Sziasztok!

Lenne egy elképzelés, amit nem tudom meg lehet-e valósítani...

Szeretném egy nagy monitoron / LCD TV-n megjeleníteni több régi 8-16 bites mikroszámítógép, (pl Commodore, Enterprise, stb) vagy videójáték (Sega, Nintendo) képét, folyamatosan.
Erre a célra gondoltam keresek levetett biztonsági kamerás beltérit (nem tudom, mi a pontos definíciója). Már 2-3 ilyen levedlett beltérit kipróbáltam, de az a probléma, hogy valószínűleg nem kezeli le ezeknek az eszközöknek a jelét megfelelően, (vagy inkább elég szabványtalan a jelük, és azért nem jelenik meg helyesen, miközben a T-Homeos set top box képe folyamatos, és szép, lásd a mellékelt fotót.) A rákötött gépek képe általában semmilyen, vagy fekete-fehér, vagy állókép az eredmény...
Ha nincs benne hdd, és nem tud rögzíteni, annyi baj legyen, legfeljebb rakok bele, de nem ez a cél.
Mutatok egy képet, hogy érthetőbb legyen, mit szeretnék. Hétvégén kipróbáltam 2 féle Commodore-ral, Sega Megadrive-val, Nintendoval, sőt, még ilyen mostani modern reinkarnációval, de ez se ad értékelhető képet RCA-n
De ha kell közéjük esetleg vmi eszköz, ami "szabványosítja" a videojelet, arról is szívesen meghallgatok ötleteket.
Lehet, hogy marhaság, amit kérek, ha valaki technikailag jártas a témában, kérem egy privátban világosítson majd fel...

Névtelen.jpg
    
(#) PetAd hozzászólása Márc 6, 2024
Sziasztok!
Továbbadnám a képen szereplő kupacot.
Van benne többek között:
-2db P3-as (nem Tualatin) alaplap, amikor elraktam még működtek.
-Bontott videómagnó, nyomtató, monitor paneljei (utóbbin USB hub)
-léptetőmotor nyomtatóból
-400W-os ATX táp, nekiálltam átalakítani, de folyton letiltott.
-Pártíz W-os több kimenő feszültségű trafó magnóból
- nagyon keveset futott 80GB-os hdd, anno megégett a panelja, azt levettem róla
-bontatlan AM3-as gyári hűtő
-kisebb, nagyobb hűtőbordák
-csöves tv-ből hangszórók, pár helyen szakadt a membrán
- CD/DVD-ből származó piros lézer
-250GB-os laptop hdd SATA-s
stb

Személyesen átvehető Budapesten a Corvin pláza közelében, egyben. Mérete és súlya miatt nagy hátizsákot javaslok.
Cserébe asztali PC-be való procit elfogadok, nem kell, hogy működjön, dísznek szánom. (de enélkül is odaadom a pakkot)
(#) hege88 válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 4, 2024
Ha mégsem lenne érte (PC Hangszóró és Radeon)jelentkező, és még az a gumis hdd is megvan, és posta/fox is megoldható, én jelentkeznék értük.
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024
A letesztelése után nem vettem meg, mert nem felelt meg az igényeimnek (pl. tudjon gyorsan változó, egyedi impulzusokat is elkapni, mert kell mérnem memóriakártyákon, SSD-ken, hdd-ken, laptopokban, stb is).
(#) img válasza vargham hozzászólására (») Feb 21, 2024
Nekem is ez jutott eszembe elsőre.

Alap probléma náluk, hogy bár prémium márkának akarja beállítani magát a cég annyira spórolnak az alkatrészeken, hogy az érezhetően a minőség rovására megy. Múltkor egy 27" IMAC-et hoztak mentésre: "egy pálcás" Seagate ST2000DM0001 volt benne (a mostaniakban még rosszabbak vannak), mert nagy tételben olcsón adta a Seagate. Hogy még halmozottabban hátrányos helyzetű legyen a felhasználó, ezt még megfejelték a Fusion Drive-al (ez gyakorlatilag egy SSHD: szimbiózisban működik az SSD és a hdd), mert ha bármelyik megáll akkor vért izzad az ember mire helyreállítja az APFS fájlrendszer kaotikus belső strukturáltsága és keresztlinkelései miatt.
(#) Udvari Zsombor válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2024
Egyszer engem is megszívatott valami ilyesmivel a Win10, csupán nálam használat közben omlott össze ("derült égből villámcsapás") és teljes újratelepítés lett a vége, mert elszállt a registry ‒ az a különbség, hogy nálam hdd van csak. Az újratelepítés óta nem rendetlenkedik.
(#) xxxyyy válasza szs hozzászólására (») Feb 3, 2024
És nem fog az 1000 éves hdd-n felületellenőrzést indítani amiből esetleg kiderülne, hogy az már kukaérett a rengeteg lassan elérhető sector miatt.
(#) szs válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 3, 2024
Persze, nem szupergyors, szupererős a gép, ha ezek vannak:

Intel(R) Celeron(R) CPU G1840 @ 2.80GHz 2.80 GHz
4,00 GB (3,88 GB használható)
1TB hdd (nemSSD)
(mert nekem ezek vannak -mégis 7-8X gyorsabban indul, mint az övé)

De ha Zsombor elhiszi, hogy emiatt indul több, mint 10 percig a gépe, akkor juszt sem fogja törölni a fölösleges indulásokat, nem fogja megnézni, mit telepített-törölt hiányosan, stb.
Következő: »»   1 / 139
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem