Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) mikipro hozzászólása Szept 20, 2013
Nemrég kerestem a Hitachi 1001dl ic-t. Amit találtam egy orosz oladalon azt most mellékelem. Egyébként PWM, a régebbi Delta tápokban található. Okos szerkezet, de mivel a 230V-os oldalon van, könnyen meghibásodik. A mellékelt rajz részlet DELTA DSP-250AB-7 B
(#) mikipro hozzászólása Szept 20, 2013
Nemrég kerestem a Hitachi 1001dl ic-t. Amit találtam egy orosz oladalon azt most mellékelem. Egyébként PWM, a régebbi Delta tápokban található. Okos szerkezet, de mivel a 230V-os oldalon van, könnyen meghibásodik. A mellékelt rajz részlet DELTA DSP-250AB-7 B
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2013
(#) kadarist válasza mikipro hozzászólására (») Aug 29, 2013
Szia!
Más is belebotlott ebbe a vezérlő IC-be: Bővebben: Link
(#) mikipro hozzászólása Aug 29, 2013
Üdv Mindenkinek!
Abban szeretném a segítségetek kérni, hogy egy Delta DSP-250AB-7 B tápegységben van egy számomra beazonosíthatatlan IC, legalábbis a feliratai alapján 16 DIL tok 2 sorban felira
felül 6E4 6 alatta 1001dl.
Tápokhoz képest érdekes felépítés, mert az IC a primer oldalon opto csatolón keresztül vezérelve a szekunder oldalról és N csatornás MOSFET-et vezérel.
Találkozott-e valaki ilyennel.
Tápot találtam a neten kb 20 eFt.
Köszi Üdv
(#) atti2010 válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 24, 2013
Ez egy égészhidas táp egy fettel vezérelve és szeretnem megnövelni a teljesítményt egy nagyobb trafóval, persze ha kell mást is cserélnék benne, a FET tranzisztort egy 1001dl vezérli külön 5V segédtápja van másik trafóval és a kijövetel egy áramváltó 30A scottky és egy mosfet van, rajzom nincs sajnos csak egy panel a vezérlésből ha segít valamit.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2013
(#) atti2010 válasza Zupp87 hozzászólására (») Jan 7, 2013
Szia! A táp eredetileg 12V 200w -ra lett tervezve egy 11A900v FET van a primer áramkörben 200W-on még alig 35 fokos, a szekunder dióda 30A az sem melegszik de abból tudok szerezni 40A -50A példányt is, a trafó na az 200W -on már jó meleg és nem lehet vastagabb huzalt tekerni rá mert már így is tele van, arra gondoltam hogy tekerek egy másik ferritre vastagabb huzalból primert és szekundert viszont vezérlés áramkorláthoz komplett hülye vagyok azt sem tudom hol keressem egy XBOX tápegység és sajnos rajzot nem találtam sehol, viszont van egy gyanús panel egy 1001dl csippel 3 optikai csatolóval a szekunderben pedig egy 358a és egy LM324 csippel. Van meg egy 5V ág de az külön trafó az a készenlét de azzal semmi gond szerintem egy DAP8A vezérli. Trafóként egy gyűrű ferit 208mm2 Ae re gondoltam vagy valamilyen kimustrált PC táp trafójára szerinted melyik a jó választás? Bocsi a sok kérdésért és előre is köszönöm mindenki segítségét.
(#) Doncso hozzászólása Nov 4, 2009
Sziasztok 1001dl és 1002DS IC-k ről tudtok valamit? Egy javítandó ATX tápba kellene, és egyszerűen nem tudok rájönni milyen IC-k ezek, a Táp tipusa Newton Power NPS200-132A, egy Siemens-Nixdorf Scenic gépben lakik.
Előre is kösz bármi ötletet.
(#) Doncso hozzászólása Okt 27, 2009
sziasztok, kettő IC ről kellene egy kis információ, ezek vannak ráírva : 2L2 1001dl a másik 2M3 1002 DS , mindkettő ATX tápba van, az első vezérli a kapcsoló fetet a második nem tudom.
Ha tudtok rólunk bármit írjatok.
Köszi, Üdv.
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Okt 27, 2009
Na egész ezidáig kinn száradtam, és nézegettem, ismerkedtem a táppal, elmesélem mire jutottam, kiderítette,. hogy a képen jobbról balra nézve, a bal szélen van egy egyenirányító, szűrő rész, és valamit szabályoz is a nyers 300V DC-n, innen kerül a táp második paneljára a DC fesz, ezen a panelon található a kapcsoló fet, az ezt vezérlő IC , a trafó, ez után a szokásos diódák pufferek, illetve itt lakik a segédtáp is, ami teljesen jó.
A panel végén, egész jobb oldalt van még valami vezérlés, panel, ez merőlegesen áll, ezen van 3 IC, ide fut be a PS on szál, a venti csati, ilyenek, ezt sem tudom pontosan micsoda, csak sejtem, hogy venti vezérlésre is való, és ide jön be a PS on szál, ez kapcsolja a PWM IC-t .
Nahát elkezdtem méregetni, kiderült, hogy a kapcsoló FET lábánál ott van a 300DC fesz, hát gondoltam egy merészet, rátettem a jó kis funkció generátoromat, és adtam neki 100kHz négyszöget, ahogy emeltem az amplitudót, szépen emelkedett a kimeneti táp csatikon a fesz, ezt egy 12V izzó is jól indikálta.
Na ezzel jó sok méréstől megkíméltem magam, lekalább tudom, hogy a kapcsoló fettől kifelé minden rendben. A kapcsoló fet előtt se lehet nagy gond, mert eljut odáig a 300 VDC. A FET-et vezérlő résszel van a probléma, és itt meg is akadtam.

Annyit tudtam még megnézni, hogy a fet-et vezérlő IC tipusa valami 2L2 1001dl , a függőleges panelen lévő IC-k egy sima LM324 OPA, egy LM 358 vagy valami ilyesmi, és egy 2M3 1002 DS.

A táp tipusa: Newton Power , NPS 200 PB - 132A

Egy fujitsu siemens asztali gépben van, sajnos nem tudom cserélmni, már megtettem volna, spéci szerkezet, szeretném megjavítani, nem lehet nagy problémája.
Tudtok segíteni?
Üdv.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem