Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gigászi rádiósmagnók (Boombox, Ghettoblaster)
Lapozás: OK   2 / 2
(#) alienco hozzászólása Máj 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Hitachi CX-W700 boomboxom, amit a telken szoktam használni kb. 3 hetente. Ma bekapcsoltam, és a mély hangszóró mintha gerjedt volna. Nyomta ki a levegőt kézzel is érezhetően, kb. 80-100 Hz frekvenciával, ami változott is. Hol följebb, hol lejjebb ment. Ki-be kapcsolás után is mindig más frekvencián szólt. Azt hiszem, maximális hangerőn szólt, a hangerőszabályzással nem lehetett állítani.
Amúgy minden működött, pl. a rádió is hallható volt, csak elég hangosra kellett állítani, hogy ezt a "gerjedést" túlszárnyalja. (Ilyenkor a "gerjedésen" semmi változás nem történt.)
Hazahoztam, és teszteltem: tökéletesen működik.
Sajnos hangmintát a hibás működésről így nem tudok készíteni.
A vázolt hibajelenség szerintetek miért lehetett? Javítanám, ha tudnám, hogy mit kell.
(#) mustang74 hozzászólása Júl 29, 2015 /
 
Van egy kis gondom a Philips D8734 magnómmal.
A bekapcsológomb benyomásakor a magnó motorja egyből elindul. Nem reagál semmire. A visszajelző ledek (rew, ffwd, pause, stb.) működnek a megfelelő gomb lenyomásakor de nem hajtódik végre a parancs. Vagy ledobhatta a szíjat vagy elszakadt, viszont Stop-ra a motornak meg kéne állnia. Vezérlésre gyanakszom. Mivel úgy kezdődött, hogy főkapcsoló gomb be után alapból pause-t nyom. Az most is megmaradt, csak eszetlenül pörög a motor.
(#) Buvarruha válasza mustang74 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Akkor kukucskálj bele és meg fogod látnia nyilvánvalót.
(#) mustang74 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Amikor még "csak" a pause-probléma volt akkor nem láttam semmi szembetűnő dolgot. Most dolgozom.
Akkor stoppal le lehetett állítani a pause-t, és ment utána rendesen.
(#) mustang74 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 30, 2015 / 1
 
Honnan tudtad?
Három darabban szedtem ki.(1.kép) Onnan hiányzik(2.kép). Attól függetlenül bekapcsoláskor:3.kép!
Ugyanúgy pörög a motor, de stop-ra leáll, mióta megigazítottam a csigás kereket. A képen alig látszik, de a jobb oldali deck pause-ja is világít csak sokkal gyengébben.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2015
(#) Inhouse hozzászólása Jún 2, 2016 / 1
 
A hétvégén láttam ezt a csodát a bolhapiacon...még hasonlóval sem találkoztam eddig.
Amstrad Studio 100 , képek még róla a neten.
A reklámja sem semmi!
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2016
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 2, 2016 /
 
Úgy néz ki vannak ennek a cégnek még érdekes megoldásai, pl. ez egy Amstrad 8060 Boombox, lemezjátszóval. De hogy!?
Ahogy látom a Sharp is kitett anno magért ezen téren: Sharp VZ-2000, szintén érdekes lemezjátszó megoldással...elképesztőek ezek a cuccok!
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2016
(#) Inhouse hozzászólása Jún 2, 2016 /
 
Még egy utolsó, gyerekek itt szétfolyik a nyálatok és csak néztek ki a fejetekből!!!
2014-ben volt egy találkozó...ahova minket nem hívtak el!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem