Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Logitech kormány
 
Témaindító: _Petya_, idő: Ápr 5, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) proli007 válasza prognosys hozzászólására (») Okt 22, 2014 /
 
Hello! Ellenállást "emulálni" sokkal nehezebb, mint gondolnád, meg talán szükségtelen is. De ha a poti feszültségosztóként működik, akkor a sima poti feszültségváltozását már fel lehet erősíteni arra a szintre,amit az eredeti leadott. Feltétele, hogy ismert legyen a rendelkezésre álló tápfesz, valamint a GND-hez képest a poti max-közép-min állásában leadott feszültség..
(Tranzisztorok csak látszólagosan működnek mint változtatható ellenállás, gyakorlatilag áramerősítő eszközök. Ráadásul karakterisztikájuk, közel sem lineáris.)
(#) prognosys hozzászólása Okt 22, 2014 /
 
Köszi a választ. Még egy sor tesztet nem zongoráztam le, de elvileg a feszültséget méri vissza a kontroller és azt küldi a sz.gép felé. Műveleti erősítôre gondoltam még...hátha azzal meg lehet oldani...

Ami adott: van 3,9v tápfeszültség. Ezzel lehet gazdálkodni. Hogy számít-e igazán a poti ohmikus értéke azt nem tudom, de feszosztóként volt bekötve, ezért szerintem nem...vagyis valószínűnek tartom, hogy egy 100K-al éppen olyan jól elmegy, mint 50K-al -> ezt le fogom tesztelni, ha hazaértem

Kérdés, hogy hogyan tudok olyan áramkört építeni, ami egy hagyományos lineáris potméter 0-10% között szabályozza a kimeneti feszültséget. A felett pedig mindig a max feszültséget (3,9v) adja ki.

Megj: lehet, h kicsit pontatlanul fejeztem ki magam
(#) trickentrack hozzászólása Nov 15, 2023 /
 
Sziasztok!
Nyomtattam egy kéziféket a G923 as kormányomhoz, Thingiversen találva, viszont most hogy szeretném programozni, rájöttem, hogy már nem elérhető. Esteleg valakinek nincs meg ez a program?
Videó
Thingiverse

Előre is köszönöm!
(#) rolie válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 16, 2023 / 1
 
Szia! Nekem simán lejött a kód, mellékelem.
(#) trickentrack válasza rolie hozzászólására (») Nov 16, 2023 /
 
Szia! Nagyon szépen köszönöm, többször próbaltam gépről és telóról is, de nem működött!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem