Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Relé helyettesítése tranzisztorral
Lapozás: OK   3 / 3
(#) potyo válasza pont hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Tehetsz mondjuk egy 1k-t a gyújtáskapcsoló felé, de szerintem felesleges.
(#) pont válasza potyo hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
(#) harangvill hozzászólása Ápr 15, 2014 /
 
szeretném a segitségeteket kérni ,van egy GSM modul amit mobil telefonnal lehet vezérelni.viszont az egyik relé kimenet NI normál zárt,nekem pedig No lenne szükségem,gyári cucc smd forrasztás,nem lehet hozzáférni a relé tekercs áramköréhez,hogyha még egy relét beteszek akkor annak mindig áram allatt lesz a tekercse kivéve üzem modot,ezért gondolkozok tranzisztorral vagy estleg valamilyen más áramkörrel.
Köszönöm előre is.
(#) pont válasza harangvill hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Amit kapcsolni szeretnél mekkora feszt és áramot igényel, és mekkora fesz áll rendelkezésre a tranzisztort kapcsolni? De nagyjából ilyesmi kell, Bővebben: Link a "gyujtáskapcsoló" helyére mehet a NC relécsatlakozás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2014
(#) harangvill hozzászólása Ápr 15, 2014 /
 
el felejtettem le irni,12V,és ugyancsak 12v relét kellene vezérelni ami majd müködteti a mágnes kapcsolot.
(#) pont válasza harangvill hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Például így.

Re.JPG
    
(#) harangvill válasza pont hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Köszönöm szépen ,bc212nem került hirtelen a kezembe de meg probálom 425 el.Köszi még egyszer .
Áldott Husvéti Ünnepeket.
(#) pont válasza harangvill hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Mindegy milyen PNP tranyó, csak a relé áramát (átlagos 12v-os nyákrelénél kb.20-30ma)bírja.
(#) Magorh hozzászólása Nov 27, 2014 /
 
Sziasztok! Olyanban kérném a segítségeteket, hogy adott egy AVR kimenet ill. több. Az volna a feladat, hogy van lejátszó, amin van 2 bemenet. Ha az egyik pontjára adok GND halkítja, ha a másikra akkor hangosítja. Ez eddig oké. De ha egy impulzussal összezárom a két bemenetet akkor stoppol, ha úja elindítja a zenét. Hogy tudom a play/stop összezárást relé nélkül kivitelezni?
Köszönöm!
(#) proli007 válasza Magorh hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Hello! Pld CD4066 analóg kapcsolóval.
(#) Magorh válasza proli007 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Köszönöm! Ez magyon jónak tűnik.
Esetleg létezik hasonló, ami nem foglal nagyobb helyet? Elég volna egy kapcsolóra. To-92 tokozásban pl.?
(#) kadarist válasza Magorh hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Szia!
Használhatsz jFET-et is kapcsolásra. Bővebben: Link.
Ha két lábat kell összekötni: Bővebben: Link. Konkrétabb: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem