Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDS520 oszcilloszkóp probléma
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Tanyasipeti hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Évek óta megelégedéssel használok egy Tektronix TDS520 tárolós szkópot.
A CH1 csatornán most furcsa jelenség állt elő: mintha valamilyen DC komponense lenne a jelnek. Az értéke nem állandó, hol ennyi, hol annyi, de két gomb-tekergetés között nem változik. A Scale gomb illetve a Position is változtat rajta, de az érték soha nem következetes.

A jelalakot egyébként mutatja, ha az éppen beállt DC komponenssel együtt ráfér a képernyőre. A trigger a képernyőn látott fesz. szerint működik, tehát nem megjelenítési probléma.

Ha CH2 bemeneti előosztó kimenetét kötöm a CH1 csatorna további jelfeldolgozó bemenetére, akkor is a CH1-en látszik a hiba (magyarul, a hiba a további jelfeldolgozás során keletkezik (Acquisition panel). Mindkét csatorna bemenete egy-egy PLCC44 tokos jószágba megy, aminek a típusa a ráragasztott hűtőborda miatt nem olvasható.

Kapcsolási rajzot égen-földön nem találtam.

A jelfeldolgozó panelon volt egy szivárgásnak indult elkó, amit ki is cseréltem, de az eredmény nem lett jobb.

Találkozott már valaki hasonló jelenséggel?
Nem tud valaki kapcsrajzról?
(#) (Felhasználó 1947) válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Máj 20, 2010 / 6
 
Hülye kérdés, de gondolom a selftest lefut rendesen?
A PLCC tokos cucc, valszeg maszkolt gyártás direkt a Tektronix-nak, de próbáld meg kicserélni a többi kondit az Acq. panelen, esetleg egy másik szkóppal(ha van)
megnézhetnéd a szkóp belső tápjait, nem hullámos-e stb.
(#) kadarist válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Szia!
A Tektronixos fórum elkócserékre bíztat.
Segítség:Bővebben: Link
Szervíz manuál:Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Máj 20, 2010 / 6
 
(#) Tanyasipeti válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Köszi a hozzászólást, de:

-Mivel CH2, AUX1, AUX2 csatorná teljesen jók, a táp probléma kilőve.

-42 db elkó van a panelon, ha mindet kicserélem, valóban, biztos, hogy a hibás is közte van - ha elkó hiba okozza a jelenséget. Vastyúk is talál szeget, az igaz, de először szeretnék kicsit tudományosabb módszerrel közelíteni a problémához

-A self test néha lefut, máskor az osztó hibáját írja ki, ami biztos, hogy jó, mert már azt is cseréltem. Sőt, ha mind a négy csatorna osztó jelét leveszem, akkor is csak a CH1-et hozza ki hibásnak. Sok mindenben ügyesek Tekrtonixék, de ezzel a self testtel mellélőttek
(#) Tanyasipeti válasza kadarist hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
A tektronixes fórumot néztem, láttam, hogy különféle mosási eljárásnak is alávetették a panelt, alkalmasint mosgépben, de jó nem lett

A kapcsrajznak nagyon örülök, meg a javítási leírásnak is.

A service manualt korábban már megtaláltam, letöltöttem, de annak alapján osztó panelt kellett volna cserélnem

Voltaképpen 10 pontot adtam volna Lukinak is, de erre nem láttam lehetőséget.

Köszi!
(#) kadarist válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Az linkelt doksiban azt írják, hogy kondi hibából lehet DC-balansz probléma. Köszönöm a pontot!
(#) Tanyasipeti válasza kadarist hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Ezt a doksit értettem a javítási leírás alatt

Úgy látszik, hogy ennél a szkópnál ez típushiba. Rosszul választottak kondit.

Én most kinézek valami 105 fokos, low ESR kivitelt, mert elég rendesen fűt ez a szkóp. Nem is kell, hogy SMD legyen. Aztán azzal megszórom.
(#) Tanyasipeti válasza Tanyasipeti hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Egy guglizás közben rátaláltam saját kérdésemre
Sajnos a lassan 5 esztendeje vérbefagyott állapotban levő topic lezárásaként ezúton tudatom mindenkivel:

A bölcs tanácsok begyűjtését követően denaturált szezes, desztillált vízzel hígított mosogatószeres, majd nitrohígítós mosást követően a szkópban található összes elkót kicseréltem.
Majd minekutána remegő kézzel újra bekapcsoltam a szkópot, katarzis élménnyel gazdagodtam.

A szkópon látható jelen nyoma sem volt a korábbi hibának !!!

Azóta is hibátlanul üzemel.
Újfent hála és köszönet minden hozzászólónak.
Tanyasipeti
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem