Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Opel Astra elektromos hibák
 
Témaindító: nrgie, idő: Júl 19, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 137
(#) zolika60 válasza istw hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Az izzító gyertya hiba egyértelműen mérhető. Vajon kimérte valaki és azért cserélte, vagy csak találomra? A leírt jelenség összefügg az izzítással szerintem, de talán hőérzékelő hiba okozza. Hidegben indításkor rá kéne mérni az izzítógyertyákon van-e feszültség.
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Lehet olyan gond is, hogy egy bizonyos hőmérséklet felett nem is izzít. Szokott ilyennel gond lenni ősszel, amikor már kellene az izzítás, de épp akkor még nincs elég hideg, hogy az izzítás működjön. Jellemzően 4-5 fok felett nem minden motor izzít.
(#) zolika60 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Erre utaltam a hőérzékelő hibával. Amikor kell minden autó izzít, de ezt csak a hőérzékelő adataiból tudja.
(#) Pacso hozzászólása Nov 16, 2014 /
 
Sziasztok! Opel astra f. lamda szonda hibára gyanakszom (egy vezetékes ), de hogyan tudom ellenőrizni hogy jó e ???
(#) Dempsey válasza Pacso hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Szia! Elvileg 0,04V-1V ig ad ki feszültséget, ami állandóan változik.
(#) Pacso válasza Dempsey hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Köszönöm a válaszodat! Gondolom ezt üzem meleg állapotban és járómotornál tudom ellenőrizni ?
(#) Dempsey válasza Pacso hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Itt van rajz is meg leírás.

Névtelen.jpg
    
(#) zoly15 válasza Pacso hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Én is ugyan ebbe a helyzetben voltam, nekem a hibatárolóban is benne volt. Feszültség méréssel nem igazán jutottam előrébb, rátettem a szkópot és egyből kiderül hogy el van lustulva a szondám. Kicseréltem egy újra, azóta minden okés.
(#) Pacso válasza Dempsey hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Köszönöm a segítő szándékát mindenkinek !!!
További szép-napot kívánok mindenkinek !!!
(#) tarcsai73 hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
valaki megtudná mondani hogy H astra fűtőmotor előtét ellenállás hőbiztosíték hőértékét?
(#) sprofan válasza tarcsai73 hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
G Astrában 216C-os van, gondolom H-ban is valami hasonló érték lehet.
(#) tarcsai73 hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Köszönöm szépen.
(#) marcihobb válasza Pacso hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Hali.
Szondát 2 módszerrel lehet ellenőrízni: Járó motornál széthúzod a vezetéket,és ha nem kezdi fokozatosan visszavenni a kaját,akkor csere.
A másik :kiszereled,öngyújtóval melegíted, és közben méred a voltot.
(#) vakond07 hozzászólása Nov 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni van egy Opel Corsa 94-es autóm. Egy ideje kb fél-háromnegyed éve azt csinálja hogy reggelente (akár -15 fokban is) pöcre indul a ház elől, megyek vele kb. 500 métert, leállok és utána nem indul. Többször kell indítóznom. vagy várok kb. 10 percet és utána elindul.
Mostanában már menet közben is leáll, mig 1-2-esben araszolok a dugóban. Ekkor sem indul újra, el kell telnie egy kis időnek.. (ez elég kényelmetlen a rakparton vagy a váci úton pld.. ).
A szerelő először a benzinpumpára gyanakodott 50ezerért ki is cserélte... de a gond újra előjött rá pár hónapra.
Aksi oké, gyújtáselosztó is ki lett cserélve nemrég.
az Opel szervizes diagnosztika sem adott ki semmi hibát...
Nem szeretném újra elvinni ehhez a szerelőhöz, mert csak átver és lehúz.
Van valakinek valami ötlete mi baja lehet?
Köszönöm!
(#) razor1995 válasza vakond07 hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Szia!
Üzemanyag-szivattyú relé is cserélve volt? Mert az is okozhat ilyet ha az érintkezői már kész vannak.
(#) Hp41C válasza vakond07 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Holdponti jeladó HAL érzékelőt ellenőrizd. Nekem egy Astra F csinálta ugyan ezt.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
(#) Laliiii hozzászólása Nov 22, 2014 /
 
Sziasztok

Van valakinek Opel Astra F utólagos elektromos ablakhoz kapcsolási rajza? Semmi márkát, jelölést nem találtam a csatikon, sehol se. Nagy fekete csati, egymás mellett 6 darab 2,5 mm2es kábel, csatolva egy kép a csatiról.

Köszönöm.

http://kepfeltoltes.hu/141122/csati_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
(#) Ricsi89 válasza Laliiii hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
6 érintkezős? Én eddig olyannal találkoztam, amiben 5 volt egy sorban. 6 érintkezős máshogy szokott kinézni. Az 5-ösnél a két szélső megy a motorra, középső a pozitív, másik kettő pedig test. A hatodik érintkező a kapcsolóban lévő világításé szokott lenni. Kapcsoló megvan hozzá? Azon nincs valami jelzés?
(#) nzozz hozzászólása Nov 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Gondoltam leírok 1-2 tapasztalatot az Astra G elektromos részeivel kapcsolatban, hátha segít majd valakinek:

- A fényszóróállító motor tönkremenetelét eredményezhetni a valószínűleg gyárilag nem teljesen megfelelő tömítés, a bejutó nedvesség tönkreteszi a vezérlőpanelt, ezzel az egész állítómotort (többekkel történt ilyen). Érdemes lehet megelőzésképpen szilikonnal vagy valamivel körbetömíteni a lepattintható burkolatot.

- Az elektromos gázpedállal szerelt verziók fojtószelepében a meghajtó motor fogaskereke fém, a többi fogaskerék műanyag. Nekem teljesen eldarálta az alapállásnál lévő fogakat, ezáltal egyáltalán nem tudtam gázt adni. Az ECU meghibásodáshoz ill. elektromos gázpedál meghibásodáshoz hasonló hibatüneteket produkál, érdemes ezt is ellenőrizni.

- A gyári rádió lecserélése utáni rossz vételt a fantomtáp hiánya is okozhatja.

- A hátsó ablaktörlő nálam egyik napról a másikra nem volt hajlandó működni. Kiderült, hogy valahol kidörzsölődött egy kábel, azért nem működött. (Aztán a szerelő rosszul rakta vissza a csomagtartó ajtaja és ajtó "kerete" közti kábelátvezetőt és beázott a csomagtartó...) De van akinek szimplán berohadt a tengely és azért nem mozdult, azt zsírozással lehet orvosolni.

- Izzócserénél óvatosan, az összes izzófoglalat szinte porlik. (pedig nem olyan régi az autó)

- Ha nem működik a kilométeróra és/vagy ugrál a mutató, világít az ABS visszajelző lámpa, azt jó eséllyel a bal első kerékcsapágy, pontosabban a benne lévő jelenadó hibája okozza.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
(#) BarnaPili válasza nzozz hozzászólására (») Nov 22, 2014 / 1
 
Köszi!
A jobbos fényszóróállító motorom nem megy,hétvégén leellenőrzöm.
(#) Laliiii válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Köszi. Pedig ez hat De köszi a segítséget.
(#) Ricsi89 válasza Laliiii hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Egyébként miért kell a bekötése? Köteg megvan, abból elég egyértelműnek kell lennie mi hová megy. Kapcsolóra meg általában rá van írva a jelzés, hogy melyik lába micsoda, vagy egy típusszám, ami alapján megkereshető. A kapcsolójáról is tehetnél egy képet. Ha nem világítós, akkor lehet itt a pozitív rész is kétszer van kivezetve, mint a negatív és lehet ennyi csak a különbség az 5 kivezetésestől.
(#) vakond07 válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
Az hol található? Fogalmam sincs sajnos.
Merre keressem a motorháztető alatt?
(#) vakond07 válasza razor1995 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Köszönöm szépen a segítséget. Azt meg tudnád még mondani hogy ezt hol találom?
(#) Hp41C válasza vakond07 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Valahol a gyújtáselosztóban.
(#) razor1995 válasza vakond07 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
LINK
A linken az első pár képen ottvan. Elvileg az utasoldalon a burkolat alatt ahogy a kép mutatja, ha mégsem akkor a vezetőoldalon lesz. (Nem tudom hogy az angoloknál azt is megcserélik-e)
(#) vakond07 válasza razor1995 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Koszonom szepen.
Sajnos ma megint (3 nap normal mukodes utan) lerobbantam az uton. A muszerfalon az osszes kijelzo kigyulladt, motor leallt es nem indult ujra. Majd az aksi is lemerult az inditozas utan ujra ertem kellett jonni. Benzinszivattyu rele es aksi cserelve. Kivancsi vagyok ujra elojon a problema avagy sem.
(#) Ricsi89 válasza vakond07 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Ha mindig csak bemelegedés után csinálja, majd lehűlve jó, akkor gyújtás elektronika lehet, de nem tudjuk a pontos motorkódot. Központi befecskendezősökön szokott lenni ilyen. Ez az elektronika általában a trafó mellett szokott lenni és tud ilyen gondot okozni. Azt lehetne esetleg megnézni, hogy ha nem indul, akkor van-e szikra.
(#) vakond07 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Igen, mindig csak bemelegedés után csinálja. 1994-es Corsa-ról van szó, tehát nem tudom hogy központi befecskendezős-e avagy sem. Nem értek hozzá. Benzines autó.
Szikra van amikor ezt a hibát csinálja, ezt ellenőriztük.
A motorkód mire kell, ez alapján lehet az autót beazonosítani avagy?
Köszönöm a segitséget!
(#) Ricsi89 válasza vakond07 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
A motorkód alapján tudjuk, hogy pontosan milyen a motor, milyen felépítésű. Az első karakterekből olvasható ki a motor típusa, pl c14nz, x14xe, stb.
Következő: »»   26 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem