Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sat és DVB-T finder építése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) djtometkow hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Egy ilyen műszert szeretnék összehozni házilag. Tudom hogy lehet venni 3000ft-ért pl: itt, de ha lehet akkor inkább összeraknám magamnak már csak az építés öröméért.

Csak annyit kellene tudnia hogy egy led felvillanjon vagy kilendüljön a mutató ha jelet érzékel, nem kell teljesen pontosnak lennie, csak durva beállításhoz kéne.

Ezenkívül meg kíváncsi vagyok hogy működik egy ilyen kis szerkezet (3000ft ért csak nem olyan bonyolult )

Remélem van itt antennás szaki aki tud segíteni

Előre is köszönöm
(#) dbase válasza djtometkow hozzászólására (») Aug 21, 2010 / 4
 
Tessék:
Bővebben: Link
(#) dbase hozzászólása Aug 21, 2010 /
 
Egy ötlet lehetne a téma címét kijavítani sat és dvb-T finder építésre?
Agyaltam egy DVB-T finder építésén,egy tv tuner modul egy régi hagyományos nem digit bekötéssel, feszültséggel hangolva és figyelni az auto gain értékét, az automata erősítés szabályzását.
(#) mate_x válasza djtometkow hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
Szia!

2009. decemberi Rádiótechnika újságban található egy ilyen leírás.

Üdv.:
mate_x
(#) TAKLACO válasza djtometkow hozzászólására (») Aug 21, 2010 /
 
En januarba rendeltem egy gepet a dvb-t jel meresere cseh orszagbol. Bővebben: Link
(#) StMiklos válasza djtometkow hozzászólására (») Aug 22, 2010 / 1
 
Szevasz!
Építésen én is gondolkoztam, aztán vettem egyet.
Elég bonyolult a belső felépítése, sípol, ha jelet talál, van olyan változata, hogy jelzi a 22kHz ráültetett jelet is.
A mutatós jobb, érzékenyebben reagál, meg próbáld meg tűző napon a LEDest használni.
A T-s változat más tészta, ott csak a mikroVolt nagyságrendű jeled van, az S-nél már feldolgozott, erősített jeled van.
Üdv: StMiklos
(#) phc hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
üdv mindenkinek!

tudom nem mai a téma de most cseréltem le a DVB-S "mutatós" keresőmet egy WS-6908SE re, viszont ki nem dobunk semmit.
szerintem nem nagy feladat kicsit áthangolni a régi keresőt DVB-T re.
esetleg a házat és az indikátort felhasználva után építeni valami aktív, vagy passzív áramkört.

(műszerpark és némi alkatrészhalom akad )
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2014
(#) kallaci válasza dbase hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Sziasztok! Tudom, hogy egy 4 éves hsz-re válaszolok, de csak most vettem észre. Az évek során jó sok sat-ot és dvb-t-t állítottam már üzembe műszer nélkül, csupán a beltéri segítségével. De tissztázzunk valamit a két rendszer teljesen eltérő az antennák nyílásszöge és a jelszintek miatt. Dvb-t- nél, akár az antenna 15 fokot is eltérhet az adó tényleges irányától, viszont hiába van jó jelszint ha reflexió van, ekkor kissebb nyílásszögű antenna kell, de ez most nem ide tartozik. Igen, jó út egy analóg tv tunerből lehet készíteni műszert, amit könnyen fel lehet vinni a tetőre. Nem is kell hipersávos, mert csak az uhf sávrészre kell hajazni, viszont a rendszertechnikából adódóan az agc része nem működik, mert a tuner azt a kf egységtől kapja amit most felesleges használni, és el is hagyjuk, és mi adjuk a tunernak azt a kb 0- -5 volt feszültséget. A mux- oknak megfelelően beállítjuk a frekvenciát (analóg csatornát) és a kf kimenetet 75 Ohm-al lezárva és egy csúcsdetektoros deprez műszerrel addig mozgatjuk az antennát, amég a műszer végkitérést nem jelez. Igen kényelmes megoldás lehet a tetőn, hogy le tudjuk mérni minden mux-ra az antennánkat, csak lent rádugva a beltérit, akkor érhet meglepetés, hogy a műszerünk becsapott a reflexiós jellel, na akkor kell visszamenni a tetőre a beltérivel. Üdv:Laci!
(#) phc hozzászólása Aug 1, 2014 /
 
Ezt a gondot megoldottam egy műszerrel amiben minden benne van ami a Sat-hoz kell.
Még tévézhetek is rajt ha nagyon unatkozom a madarak mellett a tetőn.

Közben utánanéztem az alkatrészeknek ami a mutatós keresőben volt.
egy egyszerű műveleti erősítő és egy aktív sávszűrő elvileg 900-22000 közöttre behangolva, és természetesen a csipogó.

Ezt próbálom átalakítani DVB-T re. Kisebb frekutartomány valahol 500MHz körül megteszi szerintem.
Az IC nagyon flexibilis a tápot illetően szimetrikus tápot nem követel, de alkalmazható.
Aktív antennák miatt mindenképp kap egy tápot 5V 100ma körül a legegyszerübb ha a fiók aljáról összebogarászok egy 7805 (to92) stabilizátort és egy 9V os elem pont elfér a dobozban.

Remélem sikerül. Ha időm engedi csinálok pár fotót, esetleg rajzot róla.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem