Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   1 / 1
(#) gege_01 hozzászólása Aug 25, 2010 /
 
Hi mindenki!

Az lenne a kérdésem hogy ha van egy touchscreen-em, ami 4 vezetékes, lehet-e hozzá csinálni controllert, tehát amivel rá tudom kötni pc-re.

Tud valaki esetleg rajzot, vagy támpontot adni? Esetleg lehet ilyet boltban készen venni?

Előre is köszi a hozzászólásokat!
(#) pako válasza gege_01 hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Üdv!
Pl. ezek: ADS7846, TSC2046.
Mindkét IC-nek SPI busza van. Mikrokontroller nélkül nem úszod meg, ráadásul ha jól tudom, a windows driverek USB HID-re készültek.
(#) gege_01 válasza pako hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Hojjoj, ezekszerint nem lesz gyerekjáték

win driverek bizti vannak soros portra is.

Esetleg nem tudsz véletlen valami leírást, cikket vagy hasonlót valahol egyáltalán hogy kezdjek bele?
(mondjuk igazán az lenne jó ha lehetne venni készen ilyen controller panelt, de magyarországi beszerzési helyet még nem találtam sajna)

De köszi az eddigieket is
(#) Stefan válasza gege_01 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Maga az alapelv ha jó emlékszem annyi, hogy a négy csatlakozó X+ X- Y+ Y-, kétréteg egymástől el van válsztva kis távtartó pontokkal. Ha feszültséget adsz X+ és X- ra akkor valamelyik Yon egy leosztott feszültséget tudsz mérni amiből már meg is van az egyik koordináta. Másik pont fordítva.
Ha tudsz programozni, a microchip közread kész USB HID mouse programot PIC-re ezt kiegészíted, és kész is vagy.
(#) pako válasza gege_01 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
2 féle érintőpanel van: rezisztív és kapacitív. Az első működési elvét Stefan leírta, a másiknál nem az ellenállás változik, hanem a kapacitás. A kapacitív touch-ot én egy ilyennel kezelném le: PIC24F16KA102, ebben van hozzá megfelelő periféria.
Az USB HID mouse mintaprogram viszont nem lesz jó, az egerek az elmozdulás értékét küldik ki, az érintőpanelek viszont abszolút koordinátát.
Kész modult még nem láttam boltokban, esetleg monitor szervízeknél lehet érdeklődni, hátha akad valahol egy, egy leselejtezett monitorból. Egy másik variáció, hogy veszel egy működésképtelen touch-os monitort, és abból veszed ki a panelt.
Ha sajátkezűleg akarod megépíteni, programozás nélkül nem úszod meg.
(#) interferi válasza gege_01 hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Nekem csak az ötlábashoz van tipusom nem tudom mi a különbség a müködésében. Bővebben: Link
(#) gege_01 válasza interferi hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Utána olvasgatok, de valszínű nekem az nem lesz jó,de azért köszi
(#) vilmosd válasza gege_01 hozzászólására (») Aug 27, 2010 / 4
 
Hali
A elektor 2000 majusi szamaban volt egy cikk, ami a rezisztiv touch tablaval foglalkozott Elektor. A hozza tartozo Sw melleklet tartalmazza a 12C671 ASM progijat, es egy delphiben irt kezeloprogramot. A kapcsolasi rajz nincs meg, de az ASM tartalmazza a bekotest. Soros vonalon kommunikal a PC-vel. gondolom 12F675-re at lkehet irni a forrast.
Udv Vili

touch.zip
    
(#) gege_01 válasza vilmosd hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Köszi, ez elég jó cikk.
Le tudtam tölteni a cikket is, abban benne van a kapcsolási rajz.
(#) Tomee válasza gege_01 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
(#) Lacaboy hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy DTC-01U USB-s Capacitív touchscreen controlerem. Honnan tudnék szerezni ehhez úgymond"érzékelő lapot" amit a monitrom képernyőjére tudnék szerelni?
(#) végyé hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Üdv
Mérte már valaki, hogy nagyjából milyen ellenálásnagyságrendben vannak a rezisztiv tipusok?
(#) röntgen válasza végyé hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szia,
Nekem van néhány 6"-os touch rezisztiv rendszerű. Megmértem neked, gondolom a 4:3 arány miatt saccra amit mértem: 600:430 ohm naggyából. négy vezetékes. De vannak eltérések köztük, pedig azonos fajták.+/-10..20 ohm.
(#) végyé válasza röntgen hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Köszi, legalább valami kinduló adat
(#) röntgen válasza végyé hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Te mivel oldanád meg a lekezelését?
Valamilyen cél áramkörrel?
(#) végyé válasza röntgen hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Üdv
PIC es analóg bemenetre gondoltam.
Egyik kivezetést testre huznia másikat tápra, a másik oldalról meg elveztni a pontot és feszt mérni, aztán csere.
Ez csak terv nagy felbontást nem tervezek, elég ha mondjuk cm2 ként tudok korrekten detektálni.
(#) röntgen válasza végyé hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Ez a téma engem is érdekel, de való igaz még nem nagyon olvastam utána. A cél IC nem tudom mennyire drága, kontrollerekbe nem tesznek ehhez perifériát?
(#) végyé válasza röntgen hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Üdv
Alább kicsivel van egy link. Ott láttam illesztőt hozzá olyan 6 ezer ? körül.
Az lekérdezi és kiadja az adatokat soros, usb vagy ps/2 formátumban.
A leggyorsabb megoldás azt az illesztőt megvenni és felhasználni.
Én egyenlőre csak "játszani" kisérletezni akarok vele, nem szánok rá + pénzt az illesztőre.
(#) titi hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Hali!
Szerintetek megoldható az, hogy egy 4 vezetékes telefon touch panelt lecseréljek egy nagyobb méretű, szintén 4 vezetékesre?
Vajon kezelné? Miben térhetnek el? Elvileg ugye a telefonon úgyis lehet kalibrálni.
(#) zenetom válasza titi hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Még nem foglalkoztam velük, de gondolom rezisztív rendszerűről van szó. Mert akkor szerintem megoldható a csere.
(#) b-max válasza zenetom hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
http://datasheets.unlimitedmicro.com/datasheet/7310107.pdf
Ez egy eléggé elterjedt tipuscsalád, régi monitorokban fellelhető
(#) titi válasza zenetom hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Igen, rezisztív.
Az a tervem, hogy egy telefont alakítok át "autós-fejegységnek".
Egy szétbontott LCD-t hasonlóan a projektoros TV-khez, nagyobb, kb.7"-os méretre kinagyítom, mert a telóé alapból nem túl nagy, és ehhez illesztenék egy nagyobb (7"-os) touch panelt, csak ugye meg kell, oldani, hogy kezelje a telefon a sajátja helyett.
(#) zenetom válasza titi hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Akkor próba cseresznye, de szerintem működni fog.
(#) titi válasza zenetom hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Remélem...
Ezt a touch-ot néztem ki: Bővebben: Link
A teló meg egy nokia 5800 lesz.
Igaz ez utóbbi azért került szóba, mert először arra gondoltam, hogy a TV kimenetét használom fel és arra kötök kisméretű LCD-TV-t. De azzal meg az a baj, hogy kezelni a telfonon kéne, az meg úgy macera.
Viszont ezzel a megoldással lehet az olcsóbb 5230 mellett döntök.
(#) zenetom válasza titi hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Majd írj, hogy sikerült.
(#) kameleon2 hozzászólása Nov 27, 2014 /
 
Sziasztok! Sajnos nem nagyon találok segítséget, de hátha... Van egy 2,4"-es rezisztív érintőfelületem, aminek elvileg működnie kellene, de a példaszoftverben van egy képlet, mai elvileg segít az X, Y és érintés kordináták meghatározásában, azonban, mintha fals értékeket adna. A controller egy XPT2046 típus. A leírásában gyönyörűen kifejti, hogy mi-micsoda - csak én nem értem. A leírásban a 20. oldalon van egy képlet, amit értelmezni kellene, hogy értsem a folyamatot. A példaprogramban az alábbi kód van:
  1. PUB  touchX
  2.   return (touch.readWordReg ($90) >> 3)    '(touch.readWordReg ($90) >> 3)
  3.  
  4. PUB  touchY
  5.  return $FFF - ((touch.readWordReg ($D0) >> 3) & $FFF)  '$FFF - ((touch.readWordReg ($D0) >> 3) & $FFF)
  6.  
  7. PUB  touchPres | z1, z2, x, pres
  8.   z1 := (touch.readWordReg ($B0) >> 3) & $FFF
  9.   z2 := (touch.readWordReg ($C0) >> 3) & $FFF
  10.   x  := (touch.readWordReg ($D0) >> 3) & $FFF
  11.  
  12.   pres :=  100 * x * (z2 - z1) / ($1000 * z1)
  13.  
  14.   return  pres

Na ezt végképp nem értem, hogyan jött ki és miért nem működik - mert nem működik.
Tudja esetleg valaki, hogy a 12. sor miért az ami?
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem