Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Impulzusból folyamatos jel
 
Témaindító: enree, idő: Aug 26, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Pafi válasza zandriis5 hozzászólására (») Okt 2, 2017 /
 
Ezt monostabil multivibrátornak is hívják, 555-ös alapkapcsolás.
(#) Inhouse válasza zandriis5 hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Pont úgy hangzik, mint egy központi zár vezérlő működése, csak ott 2 jel van.
(#) zandriis5 válasza Pafi hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Köszönöm a választ. Tehát a képen látható monostabil multivibrátorral lm555cn ic-ből, és egy BD120 tranzisztorral megvalósítható. Melyik ellenállás értékének változtatásával lehet az időt megadni ms-ben?

mono555.jpg
    
(#) BarnaPili válasza zandriis5 hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
A segédprogramok pont alatt van egy megoldás a számításra itt házon belül is.Monostabil számító program
István
(#) otvenkilenc válasza enree hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
555 -s alkalmazás impulzushiány detektor a megoldás, azt csinálja amit szeretnél a bemeneti jelet meg lehet ellenkezőjelűre változtatni.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2017
(#) proli007 válasza zandriis5 hozzászólására (») Okt 30, 2017 / 2
 
Hello! Az 555 nem épp a legalkalmasabb erre a feladatra. Mert ha nyomod a nyomógombot, (tehát a 2-es láb szintje alacsony) addig a kimenet magas szinten áll. Akkor is ha a késleltetési idő lejárt. Ezt csak a nyomógomb utáni differenciáló taggal lehet megszüntetni. Ettől viszont zavarérzékenyebb lehet a kapcsolás. Egy 4093-al könnyedén kialakítható olyan monostabil, ami állandó bementi jel esetén is csak egy impulzust ad le. Zavarszűrni is könnyű a bemenetén. Én úgy rajzoltam le, hogy "helyettesítse" a nyomógombot a kimenet. Persze feltétele, hogy a nyomógomb nem valami nagy áramú "izét" hajt meg.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2017
Moderátor által szerkesztve

One-Imp.png
    
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem