Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pragotron vasútállomási óra vezérlés
Lapozás: OK   5 / 5
(#) Gafly válasza Szombat Titusz hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Idézet:
„keletipu óra”

Ne ezzel nem jót mondtál, mert a Keleti PU órái és hálózata 48 V-os
Most szedheted szét, és nézheted meg a tekercsét.
De azt úgyis kell, mert a vezetékeket úgyis be kell kötni.

Akkor a további áramköri működési elemzéseket hagyom, meg akkor cuccokat sem keresgélek.

Ha megvetted a vezérlőt, és gondjaid vannak a bekötéssel, szóljál.
Fontos: Ahogyan kocshab002 is írta, a két oldalt párhuzamosan kell majd kötni, DE vezesd ki szerintem mind a két felét (azaz 2*2 vezetékkel), ha jót akarsz magadnak
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Már csak azért is, mert nem biztos, hogy egyformán állnak.
(#) Szombat Titusz hozzászólása Dec 8, 2016 1 /
 
ajjaj...akkor ellenfelek leszünk.. igazából a vezérlőre fáj a fogam...
(#) kocsgab002 válasza Szombat Titusz hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Megosztozhatunk rajta, nekem saját vezérló lesz..
(#) HA5AWS hozzászólása Dec 8, 2016 /
 
Sziasztok!
A munkahelyemen én is találtam egy 24V-os lapozós szerkezetet. Hosszú évek óta áll a szekrényben. Eljött az ideje, hogy élet költözzön bele. A vezérlése a szokásos percenként váltott polaritású 1 másodperces impulzus. Egy H-híddal sikerült összehozni, a vezérlés egy 12F508 PIC végzi. Semmi extra funkció nincs rajta. Normál üzem, illetve másodpercenként lép egy nyomógomb megnyomásakor. Az óragenerátornak több lehetőség kínálkozott. Kicsit a retro jegyében született a megvalósítás, így 50 Hz-ről jár a szerkezet. A hálózati frekvencia nagyságrendekkel pontosabb mint amikor az eredeti készült így nincs pontossági probléma. Jelenleg próba üzemben működik. A mechanikát kicsit meg kellett tisztítani, a rugókat a megfelelő helyre tenni és az egész szerkezet kapott egy kis olajozást. Meghálálta. A feszültségen kicsit kellett emelni, mert volt egy két lap ami nehezebben ugrott. Eddig egy hete jár hiba nélkül. Készül a nyák is, de egy kicsit lassabban, idő hiány miatt. Amint letisztult a rajz és nyák felteszem.
Üdv: Gábor
(#) Szombat Titusz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Az jo volna. Elosztjuk a költséget ha neked jo úgy. sztiti@hotmail.com az emailom. Szerintem ott megegyezünk mindenben.
(#) Szombat Titusz válasza Szombat Titusz hozzászólására (») Dec 8, 2016 /
 
Megköszönném a rajzokat stb!
(#) Ötvös Csöpi hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen hosszúságú az optimális impulzus ami a mellékórát lépteti? A jelenleg működő áramkörnél 1 perc, hosszabb távon ez nem okoz gondot a mellékóránál?

Üdv: Csöpi
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) HA5AWS válasza Ötvös Csöpi hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Szia!
Nálam 400 msec-re van állítva és stabilan működik.
Üdv: Gábor
(#) hlaci válasza Ötvös Csöpi hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Az én Uwe Nagel féle meghajtóm is folyamatosan adja a jelet. Sorba van kötve a kimenet és az óra közé kettő darab 35volt 100u elko egymással szemben. Így csak rövid ideig folyik az áram.
(#) Gafly válasza Ötvös Csöpi hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
"Hivatalosan" 2 másodperc.
Persze kondi meg hasonló huncutságok nélkül...
(#) Gafly hozzászólása Feb 18, 2024 /
 
Ennek a vezérlése milyen lehet?
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem