Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomkövető (róka) adó-vevő.
Lapozás: OK   2 / 2
(#) csajkib hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Üdv!

Hallottam ilyen "mini rókaadó-s" versenyekről és ez megtetszett nekem, ezért énis
szeretnék építeni mini rókaadót és vevőt. Tulajdonképpen az adónak az ötlete megvan, de valami komoly vevőt szeretnék építeni de kapcsolásokat nem találtam.
(#) csajkib válasza csajkib hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Elnézést az általam tervezett adóm frekvenciája lemaradt, olyan 80MHz körül van
(#) Medve válasza csajkib hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Szerintem jobban jársz, ha valamilyen "komoly" gyári vevőt lejjebb hangolsz. Mit értesz komoly alatt? Van hozzá szaktudásod?
(#) csajkib válasza Medve hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
A mérete miatt is, mert aminek a mérete tényleg kicsi lenne azt meg nem tudom egykönnyen behangolni.
(#) pucuka válasza csajkib hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Mi indokolta a frekvencia választást? Több szempontból sem optimális. Az antenna, amit az iránymérésre használnál, meglehetősen nagy darab, és nem csak tartani, hanem az erdőbe4n rohangászni vele is problémás.
Erre a frekvenciára olcsó, viszonylag érzékeny vevőt készen kapni nem lehet, az AM vevő IC -khez elő keverést kell használni, mert 50 - 60 MHz felett nem mennek, a gyári FM vevő IC -knek pedig nincsen RSSI (térerősség mérő) kimenete. Készíteni pedig babrás.
A rókavadász sportot 3,5 MHz -es sávban űzik. mert az iránymérő antenna ferritantenna, és kihúzható antenna kombinációja, vagy keret antenna, a vevő pedig egyszerűen megépíthető TDA1072, vagy TCA440 áramkörrel.
144 MHz -re könnyen építhető egy HB9CV antenna, vevőnek megfelel egy előzőekben használt IC elő keverővel, vagy egy MC3362 vel felépített érzékeny vevő.
(#) dagobah666 hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
Sziasztok! Egy "rókavadászatra" készülök a haverokkal. És kellene pár rókaadó és vevő. Minél egyszerűbb annál jobb, főleg kapcsolásokat keresek. Már sokat nézelődtem, de még nem találtam jó rajzokat. kb. 1 km-es hatótávra kellene. Jó lenne ha kvarckristállyal is meg lehetne oldani mert utálok tekercsekkel bíbelődni. Az adók tápja maximum 9V legyen mert az még nem akkora elem és így könnyű jól elrejteni.

Előre is kösz a válaszokat!
(#) pucuka válasza dagobah666 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Ha amatőr vagy semmi probléma. Ha nem, akkor ne tedd.
Legalább egy amatőr engedéllyel rendelkező személyt be kellene venni a csapatba, ő az adót is legálisan megépítheti. A legjobb lenne, ha valamelyik rádió amatőr klub keretei között tennétek, nagyon örülnének nektek, és versenyeket is rendezhetnétek.
Sajnos a tekercsekkel való bíbelődést nem úszod meg, a kristály vezérlés pedig kötelező
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) Leraz válasza dagobah666 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Szia.
Annál az egyszerű tény miatt is fogadd meg "pucuka" fórumtárs javaslatait mert valamikor központilag kaptak kész készülékeket a régi klubbok.Azok erre a célra tökéletesen megfelelnek.
(#) Gafly válasza dagobah666 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Tudnék adni kapcsolási rajzot adóra és meg vevőre is, pont ma akadt a kezembe.
De ugye te sem gondoltad komolyan hogy "egy kétórás mókáért" hónapokat fogsz dolgozni esténként?

Hogy arról ne is beszéljünk, amit Pucuka és Leraz is mondogat...

Ha komolyan gondolod, szerintem szivesen segít a közelben lévő rádióklub.

Leraz: Igazad van. A minap került a kezembe a rókavevő, amit apám csinált, de mégsem azzal versenyeztem.
Ámbár a Reki-s cuccok nem a csúcstechnológiát/minőséget képviselték, de legalább azt hozták a házi építéssel ellentétben
(#) Leraz válasza Gafly hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Idézet:
„..a Reki-s cuccok nem a csúcstechnológiát/minőséget képviselték..”


Ez igaz de nem is az volt a cél,hogy olyanok legyenek.Pontosan az érdeklődést,tovább fejlődést tették lehetővé annak aki arra fogékony volt.
Ennek ellenére én olyannal is nyertem versenyt. Egyszerűen nem lett kész az indulásig a sajátom.

Amit fontosnak tartok azt Pucuka leírta: saját szakálra ne tedd mert a RAF gyorsan dolgozik és sokba kerül.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) Spumifater hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Gyors segítség kellene. Arról van szó, hogy egy talajban elásott lefolyócsövet kellene meglelni. A ház már körbe van ásva és nincs meg a cső. Pedig tutira ott van valahol. Szóval arra gondoltam, hogy egy csőgörénnyel letolnék egy nagyon egyszerű rádióadót és fentről meg kimérném, hogy hol a legerősebb a jel. Valami olyasmi ugrik be mint a rádiós rókavadászat. Tudna valaki segíteni ebben?
(#) HungaryFox hozzászólása Márc 5, 2015 /
 
Egy olyan feladatot kellene megoldanom, hogy kellene építenem egy jeladót és egy jelvevőt. A cél az lenne, hogy a vevő a jeladó 15-20 méteres körzetében tudná venni a jelet, és minél közelebb lennénk a az adóhoz, a vevő egyre sűrűbb csipogással jelezné ezt.

Hogyan lehetne ezt megoldani?
Előre is köszönöm a megoldást elősegítő válaszokat!
(#) szepi003 hozzászólása Júl 13, 2019 /
 
Sziasztok Beszerzési forrást keresek SA602 vagy NE612 ic 10db róka vevő építéséhez,vagy helyette valami egyszerű kapcsolást.köszönöm
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem