Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Develop INEO 161
 
Témaindító: zoz11, idő: Okt 13, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Hello
Az egész dobegység, alkatrészeire lett szedve, mágnes henger ki, szenzorok ki, festék behúzó csigák stb., ezek után kompresszorral ki lett fújva minden belőle, kapott új vasport, tisztán össze lett rakva, és be lett állítva a mágnes henger lehúzója, úgy állítottam, hogy szép fehér maradjon az oldal fehér papírmásolásánál.
Nagyfeszt nem állítottam.

Ha félre teszem a lapot 1órára akkor utána lehet rá nyomatatni.
Azt a semlegesítő kefét megnézem, mert azt ahogy néztem igen csak hiányos.

A papír az tuti jó, mert abból a kupacból megy a másik gép is az tökéletes(SHARP) meg próbáltam más féle papírral is.

Képet nem kell kalibrálni, azzal én is csak színesnél találkoztam.

A fényhenger is új benne, de visszaraktam bele a régit, ami 40ezret futott, azzal is ez a helyzet, sőt még azzal is tökéletesen nyomtatott.

Üdv: Zoltán
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Na, akkor közelebb vagyunk..... Legalább egy -két dolgot kizárhatunk... Látatlanból akkor lehet hogy tényleg töltött marad a lap és rossz a testelés vagy a kefétől vagy vagy máshol.. (Nekem egyszer volt olyan hogy annyira töltött maradt a lap hogy 4-5 másolat után felvettem a tálcáról és hozta magával az alatta lévőt is úgy kellett széthúzni ez persze szélsőség de nem jelenti azt hogy ott nincs valami hasonló :yes: )

Vagy, és bocsesz ezért de még mindig nem zártam ki teljesen a transzfer görgő hibáját...Amúgy ez olyan lukacsos szivacs szerű köpenyes vagy inkább sima fényes felületű??
Vedd ki a traszfer egységet és másolj valamit úgy hogy felénél lekapcsolod és nézd meg a dobot. Ha azon jó a kép akkor (szinte)tuti hogy valami transzfer baj van..
üdv:petike
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Idézet:
„tisztán össze lett rakva, és be lett állítva a mágnes henger lehúzója,”


Szokott lenni egy beállító szervizprogram amit dobcsere és developer cserekor futtatni kell. Ezen a gépen nincs ilyen vagy csak kimaradtam valamiből és már volt róla szó??
üdv:petike
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Hello
Erről a szervizprogramról még nem hallottam.

A transzfergörgő ebbe egy szivacsszerű bevonatú valami. Ez egyszer régen lett cserélve, mivel a dobegységből dűlt a festék, és a két szélére elég rendesen ráhordta.

Ha visszanézed a képeket az előző oldalon, akkor azon le van fényképezve a fényhenger megállított másolásnál, nagyon szépen rajta van a nyomat tű élesen, de a lapra már nem kerül át. De csak visszarakott papírnál.

Üdv: Zoltán
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Idézet:
„Erről a szervizprogramról még nem hallottam.”


Ezt valahogy meg kellene tudni hogy konkrétan ennek a típusnak van-e ilyen, ha igen akkor mi a szervizbelépő kód valamint a developer bekeverés kódja.
Lehet hogy így is rendben van de ez azért lenne fontos mert pl. egyes típusoknál ezzel a programmal reseteled a dob valamint a developer számlálóját azon kvül lehet hogy egy csomó más beállítást is végez ilyenkor... (Pl. néhány minolta vagy agfa típusnál a dob normál használat során az öregedésének/kopásának ellensúlyozására bizonyos másolatszám után emelt egy picit a nagyfesz értékén aminek az lett a vége hogy az újkori feszérték és a dob élete vége felé a feszérték eltért egymástól , így ha kihagytuk a programot az új dob is az emelt fesz értéken próbált működni, eredmény nem túl jó kép pedig minden új....)
Ez is csak azért jutott eszembe mert a Develop egyes típusai egy-az-egyben Minolta kopintás volt még az alkatrészek is átjárhatóak voltak , a mostani helyzetről viszont nem tudok sokat....
Lehet hogy kekmester vagy Zsoltee0001 tud segíteni...

(Ha senki akkor talán Ők: MIOBA Kft. Tel.: +3652324578
4029 Debrecen, Csapó u. 68
[Másoló márkakereskedő, Szakszerviz]
mioba@t-online.hu
de csak azért mert ők assz'em foglalkoznak Developpal is, és nekem sokat segítettek már régen.......)

(Nem tudom hogy ez reklám-e vagy sem ha igen majd moderelják..)

Továbbá gond lehet a transzfer görgő (csak talán) a szivacs ui. teljesen magába tudja szedni a tonert (még akkor is ha ez nem látszik) emiatt inhomogén hiányos elektrosztatikus teret hoz létre aminek lehet rossz tranferálás az eredménye. Ez azért kellemetlen mert nem tudod mérni, a görgöt semmivel nem lehet takarítani....
Persze aki rutinos és ismeri a típust annak ez nem gond megállapítani...
Ha nem drága én kicserélném az biztos.........

Nem tudom tudsz-e ezekkel valamit kezdeni?
Üdv: petike
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Szerintem ez is teljesen minolta koppintás, mivel egy csomó cuccán az van, a fényhenger a toner is minolta.

Azért érdekes, hogy egy normál betűméretű nyomatnál semmi gond, és nagyobb betűnél kezd csúnyán nyomtatni.
Meg ez a kétoldalas dolog….

Majd ma este megyek be egy pár dolgot még átnézek rajta.

Nagyon sokat segítettél, köszönöm

Üdv: Zoltán
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 18, 2010 /
 
Idézet:
„Azért érdekes, hogy egy normál betűméretű nyomatnál semmi gond, és nagyobb betűnél kezd csúnyán nyomtatni.


Azt hiszem hogy a gond akkor is megvan, csak a nagybetűnél látványos hiszen akkor relatív sok festékre van szüksége és emiatt feltűnk a festék hiánya a papiron. A kicsinél meg kap annyit hogy épp ne látszodjon.... Sztem.
(#) miertfoglaltmindennick válasza lidi hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Leírás az nincs, de elviekben hasonló a működése mint amit olvastál (bár nem tudom mit olvastál) de technikailag van másképp a toner felvitel mint az egykomponensű festékezők esetén..... Hogy fizikailag hogy nézki egy robbantott ábrát mellékelek hátha segít kihámozni valamit......

DI183 PM.pdf
    
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Privátban küldtem fájlokat azok nagyok itt nem nagy ötlet mellékelni......

Üdv:
p
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Hello
Köszönöm szépen, megnézem.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Hello
Nem jutottam előbbre ezzel a géppel. Ezért fogtam haza hoztam magammal. Hétvégén muszáj lesz helyre kalapálni, mivel a másik gépüket (SHARP) gallyra vágták, írásvetítő fólia ráolvad a fixáló hengerre…
Holnap reggel ezzel kezdek.
Annyi jutott még eszembe hogy először kinyomtatok egy másik géppel egy oldalt, és azt teszem bele, hogy a második oldalára nyomjon.
Ezzel szerintem ki lehet szűrni, hogy most a lap semlegesítésével van a gond, vagy esetleg más egyéb baja van.
Ha tisztán nyomtat erre akkor ennek a gépnek a lap töltés semlegesítőjével lesz a gond.
ha erre is halvány lesz, akkor már végkép nem tudom.

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Ugyan ez a dobegység van ebbe is, amit ide feltettél PDF-be.
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Idézet:
„mivel a másik gépüket (SHARP) gallyra vágták, írásvetítő fólia ráolvad a fixáló hengerre…


Ez könnyen lehet, mivel az írásvetítő fólia (lásd:transzparens folia) olvadás pontja alacsony a másológépek fixálási hőmérséklete típus függő de általában 180-210C körüli, a színeseké 160-180 C körüli . Ez tipikus hiba majd mindenki beleszalad mert a másoló fólia ára kétszer annyi mint a transzparensé.
Nézd át a fixálót lehet hogy a teflonréteg is megsérült, valamint néha szeparátorokat is letépi...
Üdv:p
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Nna ha ez így van akkor valszeg a kódok is stimmelnek, és akkor tuti hogy a transzfer görgö IS sar mert Minoltánál max minden második dobcserénél görgőt is kell (kötelezően ajánlott ) cserélni. Egyébként akkor a serviz manualban megtalálhatod az alkatrészek csere periódusát.

Jaa, és e'ccer úgyemlékszem pont ilyen minolta csinált halvány képet ott a festékező csatlakozója volt a hunyó, bár akkor sokkal kifelyezettebb volt a hiba tehát lehet hogy mégse ez......
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Idézet:
„Annyi jutott még eszembe hogy először kinyomtatok egy másik géppel egy oldalt, és azt teszem bele, hogy a második oldalára nyomjon.

Most már tényleg sokat pofáztam bele de ha rámhallgatsz soha ne egy másolatot készíts mert az félre vezethet-!
Én mindig 3-4-es csoportokban másolok, ui. ha valami nem ok. (pl. festékező hiba, regisztrációs kuplung hiba amit tipikusan több másolatból lehet látni!) akkor látod, ha a másolatok egyezőek akkor feltételezzük hogy olyan a másolat. Ha nem egyezik az első az utolsóval akkor több másolat kell hogy megállapíthasd hogy melyik volt a jellemző.....
(#) miertfoglaltmindennick válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Idézet:
„Nna ha ez így van akkor valszeg a kódok is stimmelnek”


Mekkora hülye vagyok! Bocs amit írtam a szervízbelépésről előtte meg kell nyomni a Meter Count gombot!
Csak úgy lép be!

Ajánlom a D-17 és a D-61-es lapot az SM Fieldben...

Jaa és ha még nem próbáltad meg kéne csiinálni minnél előbb az ATDC szenzor tesztet!

Tehát: MeterCount-Stop-0-0-Stop-0-1 -1
Ekkor megjelenik az F ezután 8-as gomb. A folyamat automatikus és magától leáll.
FONTOS! A FESTÉK NE LEGYEN A HELYÉN ! Különben az egészet behajtja!!! Vigyázz!
Legyen a az üveglapon egy tiszta lap és legyen lecsukva a tető amíg a tesztet csinálja!
Üdv: p
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Hello
Sajna nem lép be, meg ahogy nézem a minolta DI183nak sima 7szegmenses kijelzője van, ennek pedig 2soros LCD, magyar feliratú gombokkal és magyar menüvel. Ezek a gépek valószínűleg csak egyéb mechanikus alkatrészekbe egyeznek meg, elektronikába nem.

4-5 példányt én is ki szoktam nyomni, mert soha nem lehet tudni…

A SHARP-ot szétszedtem, sérült a fixáló henger teflonrétege, meg az ellen görgője is, az a gumihenger.

Most állok majd neki ennek a developnak, a nagyfesz részeit átnézni.
Esetleg azt nem tudod hogy ezek a fényhengerek mennyit mennek el?

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Ez a kezelője, csak magyarba...
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Hello
Jó hírem van sikerült helyre kalapálni a gépet Eddig nagyon sok munka volt vele de megérte.

Több apró hibát is találtam rajta, az egyik a transzfergörgő két csapágya, ami egy vezető műanyag lenne, az elég rendesen tele volt porral. Nem igazán vezetett.

A másik gond pedig hogy nagyon sok vasport vett fel és egyenetlenül. Ezt is kiigazítottam.

A harmadik hiba, amit észrevettem az-az, hogy a semlegesítő kefe csak hébe-hóba volt testen, ennek is meg lett az oka.

Az eredmény az lett, hogy mind két oldalra tökéletes lett a másolat, és a nyomtatás is. Nem szóródik a festék, erőteljes a fekete. Sőt még kellet is visszavenni a műbe a beállításain.

Este azért pár képet teszek fel róla.

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.

Üdv: Zoltán
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Szivesen...... :eljen:
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Idézet:
„Esetleg azt nem tudod hogy ezek a fényhengerek mennyit mennek el?



Első blintre hivatalosan 40K ugrik be (de van amikor majdnem 2x annyit is elment használat függö volt) de a service manual tartalmazza. Lehet hogy "drum unit" vagy "imaging unit" "replace" néven. Nézd át, mert csak rémlik valami egy régebbi minoltáról.....

Egyébként lehet hogy tényleg más a belépő kód de szerintem a menüpontok ugyanazok, ha megtudnád a belépést jó lenne.......
Esetleg a debrecenieket felhívhatnád (amit küldtem), ha megmondod egy szervizesnek lehet segítene...Ha elmondod hogy honnan vagy és elég távoli onnan, rájön hogy nem zavarja a "köreiket" és segíthet.....
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Nekem is úgy rémlik, hogy 40ezer, csak az bizonytalanított el, hogy amit most visszaraktam bele abba bent van a 40ezer, és tökéletes a nyomat, mondjuk a lehúzója ki lett cserélve.
Most így még van tartalékba egy új dobom is.
A szervizeseket majd megpróbálom elérni, végül is nem vagyok konkurencia.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Szépen szuperál a gép, már kiment belőle 1800oldal, gond nélkül.
Közbe sikerült megtalálnom a Minoltás megfelelőjét.
Konica Minolta Di1611 ez a gép 100%ba ugyan az, csak a matrica más az elején.
Üdv: Zoltán
(#) miertfoglaltmindennick válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
(#) zoz11 válasza miertfoglaltmindennick hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Küldtem itt a HE-n üzenetet azt nézted?
Üdv!
(#) zoz11 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.
Lenne egy érdekes gondom megint egy ilyen develop géppel.

Úgy kezdődött a dolog, hogy nem keverte be a festéket, és minden szó nélkül ment a gép, csak a vaspor volt a fényhengeren.

A dobegységét beletettem a sajátomba, abba el is indult kb. 15percig keverte a festéket és hibátlanul nyomtat.

Visszaraktam az említett gépbe, és ott meg COF32-es hibára dobja ki.

De a sajátomba meg hibátlanul megy.

Ilyenkor mi lehet a gond?

Üdv: Zoltán

(#) dannu hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Dob+ starter tuti , valami rosszul tettél össze. Szó szerint ki kell pucolni mindent . 106 IU-assy faramuci nagyon !
(#) palkat hozzászólása Jan 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek. Develop INEO 161 fénymásolónk van, a kézikönyv INEO 161/210.
Szeretném felhasználónként kinyomtatni az általuk nyomtatott és fénymásolt oldalak példányszámát.
Kérdésem, hogy ezt csak a 210-es típus tudja megcsinálni, vagy van mód rá a 161-esben is???? Ugyanis a kézikönyv ezt nem jelzi, a leírt menüpontok pedig nincsenek meg mind a 161-esen.

Köszi: Kati
(#) dannu válasza palkat hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Felhasználókra vannak osztva ? Mert simán meg lehet nézni a státusz gombal .
(#) dannu válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Lehet hogy a festék behajtónál a festék be van ragadva .
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem