Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális metronóm
 
Témaindító: (Felhasználó 20218), idő: Nov 2, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Keresztlányom hegedülni tanul, gondoltam meglepem egy metronómmal. Találtam sok 555-ös megoldást, de egyik sem rendelkezik kijelzővel, így gyakorlatilag használhatatlanok. Sok keresés után rábukkantam erre. Nagyon korrektül le van írva minden, csak az alkalmazott uC (PIC16F865) gyakorlatilag beszerezhetetlen... Itt kezdődik a probléma, én eddig kizárólag ASM-ben programoztam és abban sem vagyok túl profi, a forrás pedig C-ben van megadva. Van esetleg valaki akinek van kedve/ideje átírni nekem a programot PIC16F628a-ra? Igaz a 628-asnak kevesebb I/O portja van, de szerintem A és B portok összevonhatóak lennének. Csatoltam a forrást és a kapcsrajzot!
Előre is köszönöm a segítséget! Ha valaki segít és sikerül megépítenem akkor hálából írok róla cikket!
(#) (Felhasználó 1947) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Nov 2, 2010 / 4
 
A rajzon az a 16F865 inkább 16F685
Elnézted a tipusát....
16F685 meg van a Chipcad-nél, kemény 500Ft-ért.
Igy már csak progizni kell a konrollert,és megépiteni az áramkört.
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Nem lehetek ennyire vak!!! Köszönöm a megoldást! Megépítem aztán ha megy akkor írom is a cikket!
(#) (Felhasználó 1947) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Bárkivel megesik.
Egyébként ötletes kis áramkörre bukkantál,
sok sikert az épitéshez.
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Köszi!
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Nov 2, 2010 /
 
Elkészült a nyákterv, 1-2 héten belül megveszem a motyókat aztán protoboard-on kipróbálom, ha minden oké akkor készre szerelem és megírom a cikket.
(#) fenyvesi válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Én is hasonló problémával szembesültem, én PIC16F690-nel csináltam meg. 2 soros LCD mutaja a tempot (bpm) és az ütemet. Az ütem első hangja magasabb (880Hz) mint a többi (400Hz), ezt piros LED jelzi, egyébként zöld. (A vartyogó hang kikapcsolható.)
Az utolsó beállítást eltárolja.

A mellékelt programból látszik a kapcsolás, rajzot nem készítettem. Kész panelen raktam össze.
(#) (Felhasználó 20218) válasza fenyvesi hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Pofás darab! Gratulálok hozzá! Én viszont már a másikat építem, mert ha minden igaz akkor holnap reggel hozza a futár az alkatrészeket, a nyáktervet már nyomtattam fóliára. Holnap igyekszem összerakni, és ha nem füstgenerátor lesz belőle akkor megy a cikk is!
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Nov 11, 2010 /
 
Elkészültem a cuccal! A nyák totál használhatatlan lett , így hátoldalon drótoztam ergya mód, de azért múúkod! Viszont egy picit halk. A megtáplálás 12V, amit egy 7805 szedál, szóval lehet még beteszek egy tranyót amit 12V-ot kapcsolgat a piezo-ra (adatlap szerint 3-15V-ig kaphat) a jelenlegi 5V helyett.
(#) Rober_4 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Tök ügyesek vagytok, gratula, mindkét megvalósítás pofás!
(#) (Felhasználó 20218) válasza Rober_4 hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Köszi! Félek más lenne a véleményed, ha látnád a nyákom hátoldalát is...
(#) metalblast hozzászólása Ápr 17, 2014 /
 
üdv!

abban tud valaki segíteni, hogy tudok olyan metronómot csinálni, ami nem csipog, hanem pl pergődob hangja van, vagy mint egy mechanikus metronómnak?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem