Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézeres szőrtelenítés
 
Témaindító: NgLovi, idő: Nov 26, 2010
Lapozás: OK   1 / 1
(#) NgLovi hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Üdv mindenkinek.

Egy kicsit off-topic, de azért van köze az elektrokinához is.
A lézeres szőrtelenítésről szeretnék kicsit többet megtudni és magáról a lézerről is. Sok mindent nem értek, és googlezás után is csak ködös a dolog. A lézernek van valamilyen tartománya, ha jól értetem, amit nanométerben (?) mérnek (nm) és ez a szőrtelenítés esetében 600-900nm -ig terjedő tartomány. Továbbá az se tiszta, hogy a lézer milyen fény valójában, mert gyakran hallottam együtt emlegetni a xeon fénnyel. Mitől függ az, hogy egy lézer csak meleg-e, vagy vág is, annyira erős. Befolyásolja valami más a watton kívül? (pl a lézer színe). A szőrtelenítésnél erős fénnyel villantanak a szőrszálra, ami továbbvezetve a fényt, kisüti a szőrtüszőt. A szőr úgy vezetné a fényt mint pl egy üvegszál? Vagy valami más áll a dolog mögött?

Remélem másokat is érdekel a dolog, és találunk pár érdekes választ, előre is köszönöm mindenkinek.
(#) NgLovi válasza NgLovi hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Amit már értek (szerintem) az az, hogy a megadott nm az a fény hullámhossza, és valahogy azzal van összefüggésben, hogy milyen mélyre hatol egy felületben (vagy hol fejti ki a legnagyobb hatást?).
Bővebben: Link
(#) Dániel X hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Nem próbáltál szépségszalonokat felhívni hogy hogy is van a lézeres dolog?
(#) NgLovi válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Nem, mert nem hiszem, hogy ehhez a részéhez értenének, bár ki tudja. Interneten is többféle cikket olvastam el, de mind eltért egy kicsit (egyikben a szőrszál vezette a fényt, másikban már máshogy volt). Ettől függetlenül, valamikor felhívok egy pár céget, hátha másokat is érdekel a válasz.
(#) Dániel X válasza NgLovi hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Vagy a készülék gyártójától megérdeklődni. egy próbát az is megér szerintem.
(#) bencikusz válasza NgLovi hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Hátha ez segít:Bővebben: Link
(#) NgLovi válasza bencikusz hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Ezen az oldalon már jártam, de szerintem ez ellent mond a máshol olvasottakkal. Itt úgy írják, hogy a szőrszál vezeti el az impulzust a szőrtüszőig, míg ezen a képen meg az látszik, hogy a lézernek van egy ható távolsága. Vagy ez lenne a külömbség a "xeon" és a "lézer" között?
(#) b-max válasza NgLovi hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
A kép a "hatótávolságot" mutatja a hullámhossz (szin) függvényében.
(#) lgyk válasza NgLovi hozzászólására (») Nov 26, 2010 / 1
 
Hi!

A nm-ben a fény hullámhossza van megadva, a 600-900 nm a narancssárga és vörös látható és a közeli infravörös tartományt takarja. A lézerfény tulajdonságairól bőven találsz anyagot a neten, ennél az alkalmazásnál csak a hőhatását és esetleg a pontos fókuszálhatóságát használják. A xenon gázzal töltött villanócsöveket (vaku, stroboszkóp) is használják szőrtelenítésre.

A lézer és a megmunkálandó anyag kölcsönhatása mindenképpen az elnyelt energiával arányos melegedéssel jár. Ha a felületi teljesítménysűrűség (W/m2) elég nagy, akkor a keletkező hő hatására az anyag elég/elpárolog, így lehet lézerrel vágni. A "színe", vagyis a hullámhossza minél jobban elnyelhető az anyag számára, annál hatékonyabb a folyamat.


Idézet:
„A szőrtelenítésnél erős fénnyel villantanak a szőrszálra, ami továbbvezetve a fényt, kisüti a szőrtüszőt. A szőr úgy vezetné a fényt mint pl egy üvegszál? Vagy valami más áll a dolog mögött?”


Nincs szó fényvezetésről. A megadott hullámhosszú fény képes áthatolni a bőrön, és lényegében csak a festékanyagban nyelődik el (ami feldúsul a szőrtüszőkben), az felmelegszik, és a sejtek elpusztulnak.

Angol wiki
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem