Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Relé meghúzása pulzáló impulzus jellel
Lapozás: OK   5 / 5
(#) g4b3n válasza Gafly hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat!
+12 VDC rendszerről van szó. ezt elfelejtettem említeni.
Ha jól értem, akkor az ellenállást a kondenzátorral és nyílván a tekerccsel kell párhuzamosan kötni, hogy az a megszűnő tápfeszültségkor kisüljön. Tehát a bekapcsolási tranziens jelenséget kihasználva működne a kapcsolás. A kondenzátor pedig szakadásként működne az állandósult állapotban. Ha a kondenzátor elé teszek egy ellenállást, akkor lassítható a bekapcsolási tranziens?

Van egy digitális kimenetem, ami 3V-ra van felhúzva, és azt akarom GND-re zárni a bekapcsoláskor. Hogy az ahhoz tartozó funkciók működésbe lépjenek.
(#) g4b3n válasza g4b3n hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Elírtam, természetesen az ellenállást a tekerccsel kell párhuzamosan kötni, a kondenzátorral sorosan. Másként a tápfeszültség esne rajta, és folyamatosan csak melegedne.
(#) Bakman válasza g4b3n hozzászólására (») Okt 28, 2016 / 1
 
Így, mint a mellékletben.

Relé.jpg
    
(#) Sebi válasza g4b3n hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Másodszorra is elírtad, a mellékletet kövesd.
Határértékek: a meghúzási idő a relé áramfelvételétől és a kondi értékétől függ, amit addig kell növelned, amíg a megfelelő ideig tart húzva.
A párhuzamos ellenállás minimum értéke akkora, ami a relével sorosan azt nem húzza be,
maximuma pedig a megkívánt ismétlési idő (ami alatt ki kell tudnia sütni a kondit) hogy készen álljon az újabb meghúzásra.
Megjegyzem, ha egy 3V-os szintet kell lehúzni, arra egy FET is alkalmas R-C taggal...
(#) g4b3n válasza Sebi hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Szeretném, ha ha galvanikusan le lenne választva a két áramkör, azért favorizálom a relét.
Esetleg erről tudsz ajánlani valami szakirodalmat, sajnos az elektronika nem volt erősségem a főiskola alatt, aztán most jól jönnének az alapdolgok. Köszönöm szépen
(#) Sebi válasza g4b3n hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Így - relével kombinálva - nem tudok leírást ajánlani, de ez egy szokásos megoldás.
Az R-C tag egy integrátor kapcsolást valósít meg.
Gyorsan célt érsz, ha a leírásomat követed. Ha egy nagyon kis árammal lehúzható bemenetet akarsz vezérelni, akkor IC-tokozot reed relét ajánlok (sima relék kis áramnál bizonytalan kontaktust adnak) ezek10mA körül húznak 12V-on.
Minél kisebb a relé áramfelvétele, annál kisebb kondival elérhető a kellő húzási idő.
A kisütő ellenállás értéke pedig egyre nagyobb.
(#) usane hozzászólása Nov 4, 2016 /
 
Üdv!

A következő összeállításban kérnék segítséget.
Adott a csatolt séma. A vezérlők 500Hz-es PWM jelet adnak a negatív kimeneteken.
Ezekre szeretnék csatolni 555 timert monostabil módban ami relét fog kapcsolni.
A probléma jel illesztése az 555 bemenetére.
A vezérlő aktív LOW jelet ad ami ugye nem lenne baj, mert az 555 bemenete is alacsony szinten kapcsol. Viszont ez a jel ugye a negatív kapcson jön ki a vezérlőből, tehát a pozitív a közös.
Az 555 viszont nem hiszem, hogy működni fog ha nem a GND közös hanem a pozitív sarok.
A másik gond a 24V bemenet. Aktív high esetén egyszerűen zéner a megoldás, de ebben az esetben nem tudom mi lenne célszerű. Ötletem persze van, de törekednék a minél egyszerűbb és kevesebb alkatrészt igénylő megoldásra.

control.JPG
    
(#) proli007 válasza usane hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Hello! Egy 555 nem tudja ki és micsoda a GND. Csak a tápot "látja". Ha ki és bementi jelszintjei a tápfeszültségének határain belül vannak (vagy határolt), akkor normálisan működni fog. Egyébként pedig az 555 monostabil alapkapcsolása "nem újraindítható" módú, csak szólok.
(#) usane válasza proli007 hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Ok, köszönöm. Közben leszimuláltam és azon is ment, valamint már én is rájöttem, hogy nem ujraindítható így 4538-as ic lesz helyette.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem