Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG, Orion, Videoton hangsugárzók
Lapozás: OK   6 / 6
(#) fery45 válasza EcoPityu hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Kedves EcPityu!
A két hangszóró egyenlő teljesítményű. Eredetileg 15 ohm és 12,5 watt. Az ötvenes években fejlesztették ki, és hosszú éveken át gyártották. Ez a 12 watt effektív teljesítmény és ez az RMS-el körülbelül azonos. Időközben különböző teljesítmény meghatározások jöttek, és ezért eltér a közölt adat. Ma ekkora hangszórókra különböző gyártó cégek a 120 wattól 1100 wattig mindenféle értéket írnak! Vigyázz, mert 40-50 watt effektív teljesítménytől leég a tekercsük!
Tisztelettel: H.F.
(#) bajibela hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Sziasztok!

A BEAG HOX22 hangdobozok mély tartományban igen "soványan" szólnak, a HTB 11 stúdió monitor hangsugárzók hangjával viszont meg vagyok elégedve.
Arra gondoltam, hogy kiegészíteném a HOX22 ládáimat egy-egy különálló szubmély szekcióval, és egy keresztváltóval. Ezzel kapcsolatban várom a véleményeteket, tapasztalataitokat, tanácsaitokat.
A mű kivitelezéséhez 40 cm átmérőjű BEAG HX401-8 hangszórókat keresek párban.
Kérem, hogy akinek van ilyen hangszóró párja eladó, az ármegjelöléssel jelezze felém privátban a bajibela@gmail.com email címre vagy telefonon a 06-20-376-40-83-as telefonon.
Ez egy különleges, nagyérzékenységű hangszóró. 20-8000 Hz-ig visz át, a terhelhetősége 80W körül van.
Köszönettel:
Baji Béla
(#) Cinema válasza bajibela hozzászólására (») Máj 24, 2020 / 1
 
Nem érdemes ezzel foglalkozni, nem szép a hangjuk, a mélynek sem, de a HOX22-pláne nem jó.
Nagyon sokat javítottam, mértem, nem érik el ma azt a színvonalat, amiért érdemes lenne velük foglalkozni.

Üdv!
(#) P_Laszlo válasza bajibela hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Műszaki szempontból nem lesz jó, de lehet, hogy tetszeni fog, ha nincs bajod a törtelőlapos HOX-szal.

Minden hangszóró szól 20-20kHz-ig is, csak nem mindegy, milyen hangnyomás-frekvencia válasszal. A 20-8000Hz-et csak ráírták, -3dB-es pontokkal biztosan nem igaz.
Egy elektrodinamikus hangszóró, minél érzékenyebb, annál rosszabb a mélyátvitele, csodák, vagy kivételek, különlegességek, ilyen szempontból nem léteznek.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem