Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller páka (állomás)
 
Témaindító: puli122, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   33 / 33
(#) Suba53 válasza gizi525ix hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Kondenzátor.
A fűtőszálat ellenőrizd le, mielőtt komolyabb energiát fordítasz rá. Ha szakadt, akkor nem biztos hogy megéri foglalkozni vele.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2022
(#) Johnny0004 hozzászólása Márc 26, 2022 /
 
Üdv! Érdeklődnék érdemes venni LR-21-es pákába Puskás fűtőbetétet, van valakinek tapasztalata? Én utoljára suliba láttam olyat, de az nem most volt. Gondolom a betét se mai, bár még új állapotú.
(#) Suba53 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Nézd az ár/érték arányt. A Weller fűtőbetét elég combos árú. Ha annak töredékéért kapod a Puskás betétet, akkor mindenképpen megéri.
A Puskás pákáknál nem a fűtőbetétekkel volt gond emlékeim szerint. A pákahegyet nem tudták igazán jól megcsinálni, vagy nem a megfelelő bevonattal látták el, egy idő után a legtöbb taszította az ónt.
(#) Johnny0004 válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 27, 2022 1 /
 
Köszi. Az a helyzet van 2db WSP80-asom, csak van itt egy LR-21 maradvány, amihez fűtőbetét kéne csupán, akkor az lenne a hurcolós pákám. Csináltam egy kapcsi tápos állomást is amit így könnyű cipelni. Az ára igazából annyi, mint a kézalól szerezhető Weller feliratosoké, ezért nem tudom érdemes e megvenni, kivéve ha bírja sokáig, mint az eredetiek.
(#) Lezli46 hozzászólása Máj 12, 2022 /
 
Sziasztok!

Puskás Weller 24V/ 50W - s pákabetétem tönkrement.., hol tudnék vasárolni ujat? Milyen árban manapság?

Köszi és üdv!
(#) Suba53 válasza Lezli46 hozzászólására (») Máj 12, 2022 /
 
(#) sprofan hozzászólása Jan 30, 2023 /
 
Sziasztok!
Weller állomást használok WXMP pákával. Lehet tenni rá 2. pákát ami néha elég jól jönne. Néztem az árát, szép számok. Az jutott eszembe hogy nem létezik ennek valami kínai klónja amibe bele lehet tenni az RTM pákahegyeket? (csatoltam képet hogy néz ki) Mivel ritkán használnám (akkor viszont nagyon jól jönne) nem gondolnám hogy megvenném az eredeti wellert, csak ha nincs más lehetőség....
(#) Kovács Zoltán hozzászólása Ápr 4, 2023 /
 
Sziasztok.

került hozzám egy Weller AG 701-s állomás, nem nagyon vagyok járatos az ilyen dolgokban , hogyan lehetne kipróbálni? Használható dolog ez?

Köszi
Zoli
(#) Gafly hozzászólása Jún 4, 2023 /
 
Kattogós Wellert állítólag nem praktikus egyenfeszültségről használni.
Van konyhakész megoldás egy nyugdíjas nagyrabecsült fórumtársunk számára?
Tudom, FET a nyélbe.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2023
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Persze. Csatlakoztassa a két derótot az áramforráshoz, és örüljön neki. Tizen évig mondhatni ipari használatban nekem semmi gondom nem volt vele. Utána is csak annyi, hogy elveszett…
(#) NGY válasza Gafly hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Idézet:
„Van konyhakész megoldás ...?
Tudom, FET a nyélbe.”

Egy ilyen jó lehet? 13 mm x 28 mm a mérete. Polaritásvédelemmel.
(#) Gafly válasza NGY hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Köszönöm szépen, pontosan valami hasonlóra számítottam/kerestem.
Mivel mind az eladó, és vásárló fél megbecsült fórumtárs, ezért gáláns felajánlás lenne, ha az eladó egyből beépítené a nyélbe postázás előtt.
@SzervizMacska: Az űrállomáson is kattogós Wellert használnak, pár éve linkeltem is a vonatkozó NASA házi szabványt.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2023
(#) NGY válasza NGY hozzászólására (») Jún 21, 2023 /
 
Idézet:
„Ha valaki szeretné magának megépíteni, és megfelel neki...”

Kicsit régebbi a hozzászólás, de mivel ismét kérte egy fórumtárs a panelrajzot, csatoltam, hogy legyen meg itt is.

Vasalós technikához a tükörképét kell nyomtatni.
(#) nemethpali hozzászólása Júl 23, 2023 /
 
Hali! Kis segítség kellene. A Weller ET sorozatú pákahegyeknek hány mm a furat átmérője és mélysége? Előre is köszi
(#) kissi válasza nemethpali hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
Szia!

3,0 mm átmérő és 6,6 mm mélység.
(#) nemethpali válasza kissi hozzászólására (») Júl 23, 2023 /
 
OK, köszi
Következő: »»   33 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem