Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es árammérő
 
Témaindító: john94, idő: Jún 6, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) mikrokapcsolo válasza proli007 hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
A 7-es lábon 30mV egyen, viszont az ellenállás semmit nem csinál, a kondi miatt pedig egyszerre kezd el villogni az összes kb 20Hz-en.
(#) proli007 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Itt valami nagyon nem kerek. Szerintem elkötöttél valamit. Elsőként ellenőrizhetnéd az LM3914-et, megfelelően működik-e. Adj az 5-ös lábra 0..1,2V feszültséget. Arra szép sorban kellene a Led-eknek kapcsolni.
(#) mikrokapcsolo válasza proli007 hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Úgy működik, a ledek is szépen futnak fel, azt vettem észre, ha az ACS 712-ről leveszem azt a vezetéket ami a bemenetre megy, a vibrálás megszűnik.
(#) proli007 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Mivel úgy is dugi panelen van, próbáld meg összedugni az adatlap "Application 2." árán található kapcsolást. (A Fet nem kell.) A Vpeak megy az LM3914 5-ös lábára. IC-nek jó lesz az LM358. Mert fogalmam sincs mitől krepeg, főleg ha szűröd az 3914 bemenetét.
(#) mikrokapcsolo válasza proli007 hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Ok, de ezt csak holnap este felé tudom majd összerakni, meg lehet nincs is itthon 330K, de ezt megoldom, holnap este vagy másnap de. jelentkezem. Üdv!
(#) proli007 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Az erősítését az 1+(R3/R2) adja, ami jelenleg 11szeres. De szerintem számodra legfeljebb kétszeres erősítés kell. Vagy is nem kötelező a 330k/33k. Viszont a csúcsfeszültség tárolási idejét az C1*(R2+R3) adja. Ez itt kb. 36ms ami nem biztos hogy elég szűrésat ad. De ha két 330kohm-ot használsz, akkor kétszeres erősítést és 66ms-ot kapsz. üdv!
(#) mikrokapcsolo válasza proli007 hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Találtam 330k-t egy párat, majd összedobom, csak most csúszik egy kicsit, mert festünk szobát, konyhát, mindent... Úgyhogy leghamarabb hétvégén tudom csak csinálni, addig is köszönöm a segítséget, és jelentkezem ha jutok valahová.
(#) mikrokapcsolo válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Nos! Itt vagyok, megcsináltam két 330Kval, nagyon szuper, tökéletesen működik, nagyon köszönöm nektek, egy kérdésem lenne, lehet valahogy lejjebb venni a "méréshatárt", például felére, hogy a plafon ne 5,5A hanem 2,5A a teteje? (egy másik alkalmazásra, megtetszett valaki másnak...) melyik alkatrész értékét kell változtatni? És még ha finomabban akarom kijelezni, akkor gondolom az lm3914 többi lábára is kell tennem ledet? Köszi mégegyszer.
(#) proli007 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Hello! Az 33kohm-os ellenállást, amit 330kohm-ra cseréltél, kell csökkenteni a felére. Nyilván lehet több Led-et alkalmazni. üdv!
(#) jakec hozzászólása Ápr 22, 2014 /
 
Sziasztok! Kérdésem, hogy akkor valakinek sikerült összedobni egy használható árammérő indikátort(csak megközelitésből) LM3914-el?
(#) mikrokapcsolo válasza jakec hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Igen. Ha kicsit vissza olvasol, amit itt összealkottunk nekem, az tökéletesen működik, igaz még a mai napig nem lett beépítve a tervezett helyre, de az más dolog.
(#) jakec válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Ápr 23, 2014 /
 
KÖszönöm nektek. Szerintem én is megvalósitom. 10 leddel
Üdv.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem