Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos vízibicikli
 
Témaindító: gerikeh96, idő: Jún 22, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) gerikeh96 hozzászólása Jún 22, 2011 /
 
Igazából ez nem teljesen vízibicikli hanem ez valami kisebb szerkezet lenne és arra lennék kíváncsí milyen
motor legyen a meghajtója ami persze vízhatlan és
a meghajtási módra hogy propelleres vagy vízforgatós legyen.

Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) kly válasza gerikeh96 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
szia

Szerintem neked ilyesmi kell : Bővebben: Link
(#) bandras válasza gerikeh96 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Lehet, hogy egy ilyenre van szükséged.
Üdv
(#) bmajor válasza gerikeh96 hozzászólására (») Jún 23, 2011 / 4
 
Hogyha vízhatlan motor kell azt venni tudsz, direkt erre a célra, ahogyan azt előttem is már linkelték. De ha házi szerkezetet készítesz, annak a vízhatlanítását sem egy nagy dolog megoldani. Nézz szét a neten, vaterán, villanymotor az van rogyásig, az aksid illetve a hajó méretéhez megfelelőt kell választani.
(#) gerikeh96 válasza bmajor hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Válaszodat nagyon köszönöm,de akkor már a vaterán
nézek szét mert ott elég olcsón lehetne beszerezni a
motort és letudnád-e írni hogyan kell vízhatlanítani mert neten már nézelődtem de nem ad ki semmi értelmeset

Válaszodat előre is köszönöm
(#) sketchifun hozzászólása Jún 24, 2011 /
 
Vízhatlanítani egy egyszerű szimeringel és motorházzal tudod.

Nekem is lenne egy kérdésem. Egy boltbamenegetőt építek. Kikérdeztem egy rendőrt erről, és azt mondta, hogy mivel simson blokkal ment volna, biztosítást kellett volna rá kötnöm, amit nem igazán kapna meg a járgány.

Következő a terv. Akkumulátor gyárban dolgozom, így olcsón hozzá tudok jutni nagy erejű/teljesítményű aksikhoz, amik ráadásul kicsik és könnyűek.

Én speciel 36v-os szabványra gondoltam, tehát a 3 aksi sorba kötve. Ehhez kellene nekem egy motor, ami az én súlyommal együtt(70kg) még elvinné a vázat(25kg) emberi sebességgel(40-50km/h vagy több!).

Ha úgy van nem gond, 6 aksi is megoldható. hogy a párhuzamos párokat sorba kötve még nagyobb Amperszám miatt.

Várom a linkeket, hol találok ilyen motort, és az mekkora feszültséggel működik, és mekkora Áramerősséget bír el maximum?
(#) Dempsey válasza sketchifun hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Szia!
Neked szerintem BLDC motorra van szükséged. Ez egy kefe nélküli motor. Többféle feszültségszintre gyártják keress rá neten. Ilyen motor van az elektromos bicikliken is. Simán elvisz egy 1500W os vagy 180 kg súlyt is.
(#) sketchifun válasza Dempsey hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Igen, konkrétan ilyenekre gondoltam.
(#) SALáta válasza sketchifun hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Maradj a simson blokknál, azt hallani, ezek a BLDC-k annyira csendesek hogy veszélyesek, gyorsak is. Ha nagyon odafigyelsz jó lehet... Van 300 W tól egészen a csillagos égig. Akár mtb első kerekére is teheted, van ilyen komplett kerék is, igazából én szettekkel szemezgettem. Fele árba van mint egy legolcsóbb elektromos bicikli.
(#) maria1982 válasza sketchifun hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Náluk jó kis mocik vannak:http://tech-mobile.hu/termekek-villanymotor.htm
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem