Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   1 / 69
(#) Subwoofer hozzászólása Máj 14, 2006 / 1
 
Sziasztok!
A segítségetek kérném az alábbi dologban! Van egy Panasonic SA-AK28 típusú Hi-fi. Ami F61 -es hibaüzenetre hivatkozva nem kapcsol be. Ha be is kapcsol szól rendeltetés szerűen egy darabig aztán lekapcsol! Ezután megint csak szerencsére kérdése, hogy bekapcsol-e. Ahogy kiderítettem az F61 az erősítő rész hibájára utal, esetleg dc a kimeneten! De mivel néha működik ez nem valószínű.
Mi lehet a probléma??? Lehet a puffer kondi a szar és indításnál azért old le???
Segítségetek előre is köszönöm!
(#) eSDi válasza Subwoofer hozzászólására (») Máj 14, 2006 /
 
Háj!

A végfok a halálán van! F61 = Output Abnormal.

http://www.eserviceinfo.com/index.php?what=search2

Innen tudod letölteni a szervízkönyvet.
(#) Subwoofer válasza eSDi hozzászólására (») Máj 14, 2006 /
 
Hello!
Igen rájöttem, már megvan a szervíz könyv! De tényleg a halálán lehet, mert van amikor szól?! Nem lehet valami más gond???
(#) eSDi válasza Subwoofer hozzászólására (») Máj 14, 2006 /
 
Passz. végig kellene olvasni a szervízkönyvet. abban talán van valami.....
(#) Sebi válasza Subwoofer hozzászólására (») Máj 14, 2006 / 4
 
Vándorol a munkapont és viszi a kimenetet magával: ilyenkor nem lesz nulla V és nem enged bekapcsolni, hogy ne legyen hangfaltűz. Amikor beál, akkor meg jól műxik.Nekem potigyanús a dolg, ha 1általán van benne.
(#) Subwoofer válasza Sebi hozzászólására (») Máj 14, 2006 /
 
És, hogy lehetne újra stabillá tenni a munkapontot?
Na most biztos én vagyok a hülye, de nem a hangerő potira gondolsz úgye? De ha arra, van benne ilyen végtelenített cucc. Más Poti nincs mivel esetleg a munkapontot lehetne állítani.
Jah és jut eszembe a Relé ami lekapcsol nem a kimeneteket kapcsolja le hanem a végfok tápellátását.
(#) Subwoofer válasza Subwoofer hozzászólására (») Máj 15, 2006 /
 
Na megvan a probléma a tuner egység volta ludas ,érdekes módon. Ki van véve most mükődik és nincs semmi hiba!
(#) Norberto válasza Subwoofer hozzászólására (») Máj 15, 2006 /
 
Nem szokás saját magunknak megoldópontokat adni
(#) KeserűCukor válasza Norberto hozzászólására (») Máj 15, 2006 /
 
Lehet nem ide illik, de nem akarok uj topicot!
Hogyan tudok a hifimre line out kimenetet készíteni a hifi megbontása nélkül-garancia miatt-, mert ha a fejhallgatoba teszek valamit, leszedi a hangfalakat...
Sub ot szeretnék rá készíteni, de csak ez az akadálya, így csak az auxra megy egyelőre...
Amugy mikor a gyártót kérdeztem mennyi lenne a subbal valo bővítés, azt mondta drágább, mint a hifi, szerintem 15 körül lazán kijön láda+szűrő+erősítő...
Ez a kimenet meg nem számít összegnek-csak amatőrként nem akarom megbontani-... Vegyem meg a drágábbat, trükkösek
Amugy a hifi Panasonic SA-AK220
THX:
---ZoLee---
(#) szabi83 válasza KeserűCukor hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
hifi aux elé tegyél egy subot, ahogy vicsys ládája is van asszem
(#) KeserűCukor válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
Tom, addig megy is, de akkor csak számítógépnél lesz bumm bumm
Azért a régi videoton erősítők jol meg voltak csinálva...
Minden bemeneten kimenet is...
És mindez egy csatlakozoval...
Legalább ebben jók voltunk...anno
MEg azok a hangszórók...
Ezekre miért nem áldoz senki..., legalább lenne valamink...
Na mindegy
(#) (Felhasználó 1723) válasza KeserűCukor hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
Hm! Sztem kár bonyolítani a dolgot a hifihez nem kéne nyúlni! Szgép kimenetét elosztod és arra dobsz egy aktív hangváltót arról meg hajtod a mélyláda erősítőjét és meg is van oldva a dolog!
(#) whisky válasza Subwoofer hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
Jó hogy előkerült ez a topic, majdnem elfelejtettem megkérdezni tőletek
Hasonló problémám van az én erősítőmmel is mint a topic nyitójának. Bekapcsolom-> működik, egy idő után a végfokrelé kattan, és meg se nyikkan. kikapcsolom, aztán be és újra működik. Sony SDP-E300 tipusú.
Egy dologra már rájöttem: ha kicsi ütést kap a relé környékére, akkor egyböl leold. érintkezésre gyanakodtam, de nem lehet, hogy valami miatt kevés áramot kap, és ezért egy kisebb feszingadozás miatt is képes oldani?
Ja és a hangerőtől teljesen független, hogy mikor kapcsol ki.
(#) G-Lex válasza whisky hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
höhö
az ütéstől azért old le mert olyasmi van benne mint az öntartó relé és ha leesik a tápfesz akkor kikapcsol. ütéskor meg gondolom megszakad az érintkezés...
(#) szabi83 válasza whisky hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
sztem az ütéssel nem leszel elöbbre

gondolj bele:

tételezük fel!! be vagy jó erőssen maxolva.
valaki jól beléd rúg pl, de attól nem hiszem hogy ki fogsz józanodni, inkább csak jól bekékülsz +

nah remélem veszed a lapot és nem ütöd tovább

üdv
(#) Csaba87 hozzászólása Júl 11, 2007 /
 
Sziasztok!
Most kaptam egy Hifit. A probléma az, hogy rádió vagy kazetta működésekor a hangszórók csak recsegnek. (A cd-t nem olvassa be.) Lemértem a tápot az jó! Külön kipróbáltam a végfokot és így is recsegett.
Szerintem a végfok ic ment tönkre (STK4132II).
Mit kell még meg vizsgálni ilyen esetben?
Köszönöm!
(#) patexati válasza Csaba87 hozzászólására (») Júl 11, 2007 /
 
Nézd meg,hogy meleg e a végfok ic!Ha meleg akkor elszállt ha nem akkor lehet más oka is Szóval először nézd meg aztán írj!
(#) Csaba87 hozzászólása Júl 11, 2007 /
 
Az ic nem melegszik! Viszont észrevettem, hogy ha a mute-ra földet kötök, akkor egy párpillanatra mintha jól szólna utánna viszont betorzit.
(#) patexati válasza Csaba87 hozzászólására (») Júl 11, 2007 /
 
Át kell nézni az ic mellet lévő elkókat,ellenállásokat!Pupos elkót,égett szakadt ellenállást keress!Elkót inkább cseréld ki!Ha van rca kimenete nézd meg azon is torzított jel jön ki?Bár ezt nem hinném mert akkor nem a végfok lenne rossz amúgy meg ritka melyiken van ilyen kimenet!
(#) Csaba87 hozzászólása Júl 11, 2007 /
 
RCA kimenete nincs.Látszólag egy alkatrésznek sincs baja, se égett ellenállás, se púpus kondi. Kicseréljem a kondikat?
(#) Parázs Gábor válasza Csaba87 hozzászólására (») Júl 11, 2007 /
 
Szia
Kondizd át nyugotan a végfokot bár nem biztos hogy megoldja a gondot de nem árt.Nézd át az ellenálásokat lehet hogy valamelyik szakadt.Az IC lábainál mérj hogy az IC-ig eljutnak e a cucosok.Nem árt átnézni a forszemeket és fóliát.Javitásban segítségedre lehet az IC adatlapja amiben találsz kapcsolásirajzot.Sok sikert
(#) Parázs Gábor válasza Csaba87 hozzászólására (») Júl 11, 2007 /
 
Bocs elfelejtetem tallózni az adatlapot.bocs

STK4132II.pdf
    
(#) Csaba87 hozzászólása Júl 11, 2007 /
 
Köszi! Lessz egy kis munka vele!
(#) patexati válasza Csaba87 hozzászólására (») Júl 11, 2007 /
 
Ha nem jó ezek után sem akkor a végfok ment el Nem leégett hanem valami megszakadt a belső áramkörében!De a kondikat cseréld először ki mindenképp!
(#) Csaba87 hozzászólása Júl 11, 2007 /
 
Kicseréltem az összes kondit! Semmi! Ugyanolyan recsegés van mint volt. Akkor ic csere lesz. Köszönöm a segítséget.
(#) drinker14 hozzászólása Aug 27, 2007 /
 
Hello!
Nekem van egy Sony RX77S tipusú hifim.
Valamelyik nap szétszedtem mert nem nyilt a cd része.
Kitakarítottam, megnéztem mi a baja és összeraktam, azóta ha bekapcsolom a kijelző mutatja hogy szól benne a zene de nem ad ki egy hangot se.
Rosszul se dughattam semmit mert minden csatlakozó más méretű!
Előre is köszi!!
(#) titi válasza drinker14 hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Hali!

Biztos hogy minden csatlakozó a helyén van?
Egyáltalán semmi hangot nem ad? (se CD, se rádió, stb.)
Halk zúgás se halható a hangszóróból?
Először nézd át a biztosítékokat.
(#) drinker14 hozzászólása Aug 27, 2007 /
 
egyátalán semmi még zúgás se jön ki.
biztosítékot csak egyet találtam benne de az jó
(#) titi válasza drinker14 hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Akkor a végfok körül kéne szétnézni.
Megtudod mérni, hogy megkapja-e a feszt?
Azért szerintem keress még benne biztit, szokott a hifikbe lenni egy pár, csak néha jól eldugják.
(#) ferci válasza drinker14 hozzászólására (») Aug 27, 2007 /
 
Nézd meg a hangfal csatlakozásokat, egészen vissza a panelig, ha tudod - műszerrel.. Ha rendben van, a végfokok tápját ellenőrizd le.
Következő: »»   1 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem