Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   38 / 69
(#) CHZ válasza Mate2 hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szia!
Ellenőrizd a 3211 ellenállást, mérj a kivezetésein DC feszültséget.
Ha rendben , akkor a 7200 tranzisztor kivezetésein is.
Csatoltam az ide tartozó kapcsolást.

Táp......pdf
    
(#) Mate2 hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Kedves CHZ, köszönöm a válaszodat!

Tanácsodra kimértem amiket javasoltál. Az eredmények a következők:
- A 3211-es ellenálláson (testről mérve) a transzformátorhoz közelebbi oldalon 0 és -0,13 V(DC) között csúnyán ugrált a multiméter kijelzője. Az ellenállás másikoldalán (szintén testről mérve) +1,5V(DC) mérhető. Ohm mérő nem mutatott értéket az ellenállás két végpontja között, ezután szakadásmérővel vizsgáltam ami szintén szakadást jelzett. (Az ellenállást nem forrasztottam ki.)
- A tranzisztoron mért eredmények: Bázis: 0,6V(DC)
Collektor: 1,08V(DC)
Emitter: 1,11V(DC)
(#) Mate2 hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Szivesen várom a további instrukciókat én még mindig nem vagyok benne biztos hogy az ellenállástól ered a baj bár nem látom át az a gáz.
(#) didyman hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Kollégák, nincs valakinek elfekvőben TC9273N-010 IC-je?
(#) CHZ válasza Mate2 hozzászólására (») Feb 2, 2014 / 1
 
Akkor szakadt a 4R7, cseréld ki, tranzisztoron is jó feszültségeket fogsz mérni.
Ezen az ellenálláson kapja a 6206 dióda az AC-t, mivel szakadt, nincs egyutas egyenirányítás, nincs DC, ezért nincs negatív feszültség a kijelző számára..
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
(#) Mate2 hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Kedves CHZ!
Köszönöm szépen a segítségedet nem volt itthon 4,7 ohm-os ellenállásom de próba képpen összeforrasztottam többet erre az értékre beforrasztottam a helyére és megfelelően müködik.
Köszönöm és hálás vagyok a jótanácsért!
(#) CHZ válasza Mate2 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Az értéke nem kritikus, csak védelmi célokat szolgál...
(#) simi21 hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Üdv.Érdeklődnék hogy nincs -e valakinek elfekvőben KSS-240A tipusú lézerfeje?Illetve helyettesíthető -e KSS-213D lézerfejjel?
(#) steelbird válasza simi21 hozzászólására (») Márc 2, 2014 / 1
 
Nem csereszabatos a kettő, a 240 -esen van még plusz két darab munkapont állító trimmer is, a 213 -ason már csak egy lézeráramot állító trimmer van.
A csatlakozójuk sem azonos.
(#) simi21 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
köszi a választ.már haladok a beállítással.annyit elértem már hogy pörgeti a lemezt jól.
(#) steelbird válasza simi21 hozzászólására (») Márc 2, 2014 / 1
 
KSS240:
A munkapont beállításához oszcilloszkóp és mérőlemez (jobb híján megteszi egy karcmentes, gyári préselt lemez is) kell.
Szemre, fülre, stb.. nem állítható be.
A lézeráramot és a munkapontot is a HF erősítő kimenetén lévő jelalak nagyságának 1,2Vp-p -re állításával kell kezdeni, aztán a másik két munkaponti trimmerrel ugyanannál a jelnél (szemábra) kell úgy állítani, hogy a jel a legszebb, legtisztább és szimmetrikus legyen.
Szkópon egyből látszik az is, hogy milyen állapotú a fej. Ha nagyon "szőrös" a jel, akkor bezajosodott a fej, ami régi optikáknál elég gyakori. Az ilyet már nem nagyon lehet beállítani, írott lemezeket nem, vagy nehezen fog olvasni, gyári lemezeket is csak nehezen és instabilan.
Az újabb szériáknál elég gyakori hiba, hogy egy idő után elgyengül a lencsét mozgató torziós műanyag rúgó. Ilyenkor "leül" a lencse teljesen a fejre. Ezt az eltérést már a szervó nem tudja korrigálni, emiatt nem olvas, nem tud fókuszálni, csak pörgeti a lemezt és kattog.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2014
(#) bozont1995 hozzászólása Márc 11, 2014 /
 
Sziasztok ,találtam itthon egy GoldStar FFH-272L típusú hifit.Baja az ,hogy nem működik,nem reagál semmire. Vizes ronggyal áttörölték a belsejét és kaputt. Szétszedtem biztosítékot kicseréltem,fekete foltot nem találtam sehol. Nem tudom hol lehet a baja.
Esetleg valaki tudna segíteni ,így látatlanba hol nézzek körül benne?
(#) mikiking hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Hello.

Az lenne a gondom, hogy van itt ez a hifi: http://elektrotanya.com/sony_hcd-h771.pdf/download.html

és nem ad le hangot! A rossz alkatrészeket kicseréltem, de még így is fenn áll a gond!
Üzembe helyezéskor( bekapcskor ) két feszültség stabilizátor ic nagyon melegszik, de ezeket megnéztem és cseréltem is mégsem jó. a két ic a pdf 92. oldalán található: IC1003, IC1001.
Valami tipp, hogy mi lehet vele?
(#) mikiking hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
megnéztem=megvizsgáltam multiméterrel.
(#) vizor válasza mikiking hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Aki nem Elektrotanya-tag, az nem tudja letölteni.
(#) mikiking hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
De igen. Rámész a képre, vissza, és ott lesz a kép alatt, hogy get manual!
(#) vizor válasza mikiking hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Tényleg. Ezt még sosem vettem észre. Mindig beléptem és fent előjön egy nagy Download ikon.
(#) mikiking hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Esetleg megnézed, hátha tudsz segíteni?
(#) vizor válasza mikiking hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Az a dolguk, hogy melegedjenek, azért van rajta az a nagy hűtőzászló, hisz 12.7 voltból csinálnak 5.5 voltot meg 7-et, meg a többit. A lényeg az, hogy mennyi fesz jön ki belőle, azt is lemérted? Amikor hifit javítottam, mindig a forrástól kezdtem mérni, hogy hol akad el a jel. De úgy látom, ez a topic szorosan kapcsolódik az előző +-7 voltos topicodhoz, akkor gondolom még mindig nem oldódott meg és ez lehet a gond. Mennyi jön ki a két jelzett stab ic-n?
(#) mikiking hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Még nem mértem meg, majd most megnézem, de azt még hozzátenném, hogy a kimeneten egyáltalán nincs jel!
(#) mikiking hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
a végfokkal nincs gond!
(#) mikiking hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Na hát az a helyzet, hogy méregetek én itt mindent, de nem találom azt a két értéket ami kéne. Lehet ,hogy rosszul csinálom! Elmondanád, hogy hol mérem a két fesz értéket? Mármint hová tegyem a tapogatókat? Még nagyon kezdő vagyok bocsi.
(#) vizor válasza mikiking hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Naszóval, te az IC1001-es és IC1003-ast akarod ellenőrizni. Állítsd a multit 20 voltos feszmérő állásba. A fekete csúcsot tedd az ic 2-es számú lábára menő 1N4148-as dióda katódjára, az a földpont. A diódán egy vonal jelzi a katódot, de úgy is nézheted, hogy ne az ic lábára tedd, hanem az arra csatlakozó dióda másik végére. Ha az ic lábára teszed, mást fogsz mérni, mert ez a dióda megemeli a földpontot. Ha minden igaz, mivel adatlapot nem találok hozzá, akkor ez a középső lába az ic-nek. A piros csúcsot, először tedd az ic 1-es lábára, itt 12.7voltot kell látnod, ez a bemenő. Ha nem ennyi akkor nem itt van a bukta hanem hamarabb. Aztán tedd át az átellenes 3-as lábra, itt az 1001-esen 5.5 voltot, az 1003-ason 7.7 voltot kell mérned. Ha nem ennyi, akkor rossz a stab, vagy a dióda ami a földön van, vagy nem így van a lábkiosztás. Ezeknél már közvetlenül az ic lábára mérj, mert az utána jövő diódák megváltoztatják az értékeket. Vigyázz, nehogy zárlatot csinálj. Előfordulhat, hogy nem úgy vannak a lábak mint a rajzon, ezért mérd végig, legalább megtudod, melyik a kimenet.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2014
(#) mikiking hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
ok rendben. megnézem őket, remélem meglesz a hiba! köszi mindent!
(#) reloop válasza mikiking hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Szia! Örömmel látom, hogy a kérdésed révbe, azaz helyes témába ért.
A feszültségstabilizátorokat pusztán a melegedés miatt cserélted ki, vagy valamilyen mérésből következtettél a meghibásodásukra. Megjegyzem, ezek akkor nem melegednek, ha elromlanak
Arról hogyan győződtél meg, hogy a végfok jó?
Azon kívül, hogy nincs hang, a készülék egyéb funkciói működnek?
A válaszok segítenének a hiba behatárolásában.
(#) steelbird válasza mikiking hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Szia!
Bekapcsolás után bekattan a relé? Ha nem, akkor valószínűleg végfok hibás.
(#) ligyakeli hozzászólása Márc 28, 2014 /
 
Hi van1 philips FW 36/20 hifim a cd bekapcsolásakor azt írjaki hogy DEF mit jelent? Segítene valaki
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2014
(#) vizor válasza ligyakeli hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Üdv. Mechanikai hiba, például elakadt a cd-váltó.
(#) x424 hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Sziasztok! Valamikor ősszel már jelentkeztem egy hifi problémával, azóta hozzám jutott egy másik Panasonic AK 28-as készülék. Két hibája van. Az egyik, hogy a CD lejátszás nem működik. Tálca és a CD váltó jó, de mikor berakok egy lemezt "sziszegő" hangot hallok egy pillanatra, majd NO DISC felirat fogad. A lemez fel se pörög. A másik probléma a kijelzője. Szépen működik, de a fűtőszálak mentén sötétebb egy pár árnyalattal. Ez mitől lehet? Illetve talán vannak rajta gyengébben világító részek is.
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) x424 hozzászólása Ápr 11, 2014 /
 
Kép a kijelzőről, illetve az érdekelne még, hogy egy ilyen kijelző mennyi idő után öregedik el?
Következő: »»   38 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem