Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV csatlakoztatása 5.1 -es házimozihoz
Lapozás: OK   8 / 8
(#) Inhouse válasza soosrita hozzászólására (») Feb 18, 2016 / 1
 
Csatlakozási szempontból az Eminent sajnos csak optikai kimenettel rendelkezik, az pedig neked már foglalt. Az Egreat-nek úgy néz ki mindkettő van. Az, hogy melyik neked a jobb, azt majd valaki más, ebben nem vagyok benne. Talán még az sem mindegy, hogy a TV-d melyik 3D megoldást alkalmazza...
Idézet:
„A Fujitsu plazmához ez jó lenne-e arra,hogy a kütyüvel usb-ről mkv-t nézzenek?”
Meg kellene nézni a leírását, tud-e MKV-t. Általában a DVB-t vevők nem az USB-s multimédiára vannak kihegyezve. Viszont összekötni csak SCART csatlakozóval tudod, mert nincs HDMI bemenet a TV-n. Csak DVI és VGA, mint ahogy ez szokott lenni az öregeken.
(#) leenzer hozzászólása Júl 21, 2017 /
 
Sziasztok,
Van egy HT-DS400 típusú DVD lejátszóm 5.1 hangfalszettel.
A DVD része hibátlanul működik, lejátszik, van hang, stb. A rádió része szintén hibátlan.
Azonban ha aux-ra kapcsolom, hogy a tv-n futó programok hangját ezen keresztül élvezzük, egy nyikkanást nem birok kicsikarni belőle. Először kábel problémára gyanakodtam, de miután minden lehetséges típust (Scart, RCA, Anynet) kipróbáltam és egyikkel sem működött, értetlenül álltam a dolog előtt.
Elvittem egy szerelőhöz, aki pár évvel ezelőtt a 100Hz-es Samsung tv-nket is meggyógyította, hátha ezzel is megbirkózik.
Tegnap hoztam el tőle, hibaként kontakthiábát jelölt meg...
Itthon összrakva sajnos a helyzet nem változott, továbbra sincs hang aux-on.
Remélem valamelyikőköt már találkozott hasonló problémával, vagy van ha nem is, de tudja a megoldást.
Ebben bízva várom visszajelzéseteket!
Köszönettel:
Laci
(#) Gafly válasza leenzer hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
Róla beszélünk?
(#) Inhouse válasza leenzer hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
Sajnos az LCD TV-k analóg kimenetén nem minden bement hangja hallható...nem a bemenettel van gond. Dugj rá valami mást, vagy fogdosd meg a bemenetet és hallani fogod a zúgást!
Ha van a TV-n fejhallgató kimenet, akkor azzal dugd össze!
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2017
(#) Gafly válasza leenzer hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
Vagy róla?
(#) leenzer válasza Gafly hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
ő az...
(#) leenzer válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
Korábban a 100Hz-es Samsungra volt rákötve Scart-tal, gond nélkül működött, most azzal sem...
(#) leenzer válasza Gafly hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
lehet, hogy a kép nem pontos, amit a leíráshoz linkeltek, de igen, ez a típus.
(#) Inhouse válasza leenzer hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Ahha. Azért próbáltad a bemenetet másképpen? Biztos az a rossz?
(#) lucky72 hozzászólása Szept 28, 2017 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy van egy Panasonic plazma tv-m ami optikai kábellel rá van kötve egy Kenwood erősítőre. Egyre több esetben találkozok olyan filmekkel hogy 5.1 hangal csak a hátsó, a center és a mélyláda szól. Át állítom angolra akkor viszont jó!
(#) Cinema válasza lucky72 hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
A másolt, vagy letöltött filmek esetében ne számíts jobb eredményre.
Ha úgy jó a hang, akkor kapcsold be mellé a feliratot, ha az van.
Lehet, hogy nincs probléma a filmmel, de a készülék nem tudja megfelelően dekódolni a hangot, esetleg másik hangformátumot kell választani, ha van többféle a filmhez.
Próbálni kell és esetleg a film mellé odaírni, hogy milyen formátumban jó a hang, vagy felírat, esetleg mindkettő.

Üdv!
(#) leenzer válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
optikai kábellel működik, rca-val és scart-tal továbbra sem...
(#) palj hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Van 5.1-es hangrendszerem 6 bemenettel, talán SPDIF is van, úgy emlékszem koaxos.

Szeretnék a TV-hez smart boxot venni, de úgy látom, hogy csak sztereo hang kimenet szokott lenni ezeken..
Van rajta HDMI, ebben a hang milyen formában van?
Egyáltalán a smartboxból hogyan szokták az 5.1, 7.1-es hangot kinyerni? Ki tud segíteni?
(#) Inhouse válasza palj hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Az én boxomon optikai kimenet van, persze a HDMI mellett.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
Bocsánat, elnéztem, nem ilyen optikai van, hanem jack, az meg bármi lehet...
(#) Ricsi96 hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Üdvözletem! Talán nem ez a topik a megfelelő, de hátha segíteni tudtok a problémámban. Adott ez az új Okos tv (adler - 40AE8000 S). A probléma triviális összekarom kötni a 2.1-es hangrendszerel, aminek egyetlen stereo RCA bemenete van (analóg). A tv-n lévő csatlakozókat már átböngésztem, a jack ajzaton próbáltam már összekötni az eszközöket, de hangot csak nem akart továbítani.
Esetleg át kellene valamit álítanom a menükben? Vagy mi lehet a megoldás?
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2019
(#) Inhouse válasza Ricsi96 hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Ha a 2.1 hangrendszeren a jack egy fejhallgató kimenet volt, akkor az volt a baj. A TV-n a jack kimenet, a 2.1-en meg szintén. Keresni kellene rajta egy bemenetet, ha van, RCA esetleg...
(#) Cinema válasza Ricsi96 hozzászólására (») Jan 21, 2019 / 1
 
Ez így nem jön össze. A 2.1-es hangrendszer nem jó ilyen célra, az PC-hez, külső hangszórók meghajtásához megfelelő, a fejhallgató kimenetéről vezérelve.
Ha jól láttam a TV hátulján van egy S/P-DIF azaz digitális hangkimenet, amit célszerűen házi-mozi processzorra, erősítőre kell vezetékkel csatlakoztatni, olyanra, minek van S/P-DIF digitális bemenete, ami általában narancs-sárga színű, egyedülálló RCA aljzat. Ha ez járható út, akkor a TV-készüléken be is kell kapcsolni a digitális kimenetet, "Auto"- üzemmódba és igen, ki is kell választani a digitális hangot.
Sajnos az új készülékek tervezői gondoskodnak arról, hogy az újhoz nem lehet a régebbit csatlakoztatni, vagy korlátokkal. Mindezt azért, hogy vedd meg mindenből a legújabbat, ami esetleg semmivel nem jobb a régebbinél, de drágább és szebb és más-más csatlakozók vannak rajta.

Üdv!
(#) Ricsi96 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Üdv!
Lehet, hogy nem pontosan írtam le. A 2.1 hangrendszeren 2 RCA bemenet van (stereo miatt), 1. kép. Így próbáltam RCA-jack kábelel 2. kép a hangrendszerel. Gondolom, így működött volna ha találok rajta analóg hang kimenetet.
(#) Ricsi96 válasza Cinema hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Hmm...én is erre jutottam a használati utasítás alapján, hogy egyetlen egy digitális hang kimenete van. (1 db. piros RCA aljaz a képeken). Esetleg van-e olyan passiv és vagy aktív átalakító kártya modul, amit beszerezve a digitális hang kimenetből csinálhatok esetleg egy stereo analog jelet, amely már megfelelne a 2.1 hangrendszer bemenetére?
(#) CHZ válasza Ricsi96 hozzászólására (») Jan 22, 2019 / 1
 
Van
(#) Inhouse válasza Ricsi96 hozzászólására (») Jan 22, 2019 / 1
 
Ezen a képen nem látszik, hogy ez bemenet-e, fogadjuk el, hogy az, bár nem kettő, hanem 1 pár, mivel sztereó. A TV-den a Jack aljzat, ha fejhallgató kimenet, akkor ezzel az összekötéssel meg kell szólalnia, ha a hangrendszert AUX, vagy Line in, vagy hívják bárhogy, de a külső bemenetre kapcsolod. A hátrány az, hogy ha a Jack be van dugva a TV-be, akkor a saját hangszórói elnémulnak. Esetleg lehet olyan, hogy a TV menüjében kapcsolható a füles kimenet, de nem jellemző.
Egyéb megoldás a DAC vásárlása, amire kaptál linket, bár a Conrad mindent rendesen túláraz.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2019
(#) Cinema válasza CHZ hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Ezek használhatók is, míg sima PCM (sztereó) a digitális hang, de ha Dolby-Digital, vagy néha DTS hanggal adják a filmet, azokhoz ezek a miniatűr csodák nem felelnek meg, mert nem tudják dekódolni a többcsatornás digitális hangot. Nem lesz hang magyarul, tehát ezek elvetendők, legfeljebb a TV saját hangja lesz, ami lesz.
Amit ajánlani lehet, az egy önálló házi-mozi erősítő, amin vannak digitális hang bemenetek, ezt jól meg kell nézni! - mert sokan szabadulnak a régi Dolby-Surround erősítőiktől, de azok nem tudnak semmilyen digitális hangot sem dekódolni és megszólaltatni.
Nem egyszerű ez és sajnos nem is olcsó buli.

Üdv!
(#) CHZ válasza Cinema hozzászólására (») Jan 22, 2019 /
 
Kérdező leírta mire lenne szüksége:
Idézet:
„A probléma triviális össze akarom kötni a 2.1-es hangrendszerel”

TV menüjében sztereó mód beállításával nem fog problémát okozni.
(#) csapo1002 válasza palj hozzászólására (») Jan 12, 2020 /
 
Szia. Szerintem sehogy. Nekem is a beltérire van kötve a hangfalszett, de nem 5.1-ben szól hanem surround-ban.
(#) nooris hozzászólása Nov 30, 2020 /
 
Sziasztok!

Adott egy LG TV, ami össze van kötve egy yamaha házimozi erősítővel. TV-től ARC-os HDMI a yamaha erősítő megfelelő HDMI bemenetére.
A TV szolgáltató DIGI. A TV külső hangforrásra állítva, így amikor a TV-t bekapcsoltam, ment a jel és bekapcsolta az erősítőt. Így a hang tökéletesen ment is az erősítőhöz kötött hangfalakon. Digi beltérit probléma miatt cserélni kellett, amit a szolgáltató el is végzett.
Eredmény: Hiába van úgyan úgy bekötve, nem megy a jel és nem kapcsolja be a tv-t. Ha bekapcsolom külön az erősítőt, akkor se megy/jön a hang a hangfalakon.
Kipróbáltam, hogy kihúztam a digi beltériből a HDMI-t, bekapcsoltam a TV-t. Ekkor megy a jel, mert bekapcsola az erősítőt. Majd ha visszadugom a beltéribe a HDMI-t, akkor a TV hangját élvezhetem a hangrendszeren, de csak a TV következő kikapcsolásáig. Ezt követő TV bekapcsolásakor ismét nincs hang a rendszeren.
Szóval, olyan mintha a Digi beltériből érkező jel, valahogy lelőné az TV-ből ARC-on kitolt jelet. Találkozott már valaki hasonlóval, van e esetleg valakinek ötlete? Köszönöm!

Üdv,
Norbi
(#) Inhouse válasza nooris hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Nekem azt mondta anno a szerelő, hogy a Digi beltériknek a HDMI része elég vacak. Pl. az ARC rész egyáltalán nem garantált, hogy megy. Faternak állandóan gondja volt a prémium kategóriás UHD Samsunggal, azóta UPC van.
(#) nooris hozzászólása Dec 1, 2020 /
 
Köszi a választ. Hát igen elég fura, hogy a korábbi elvileg gyengéb beltérivel nem volt gond. Mondjuk a HDMI a beltériből a tv megy és viszi a AV jeleket, de a TV-ből nem jön ki az ARC-on keresztül a hang a hangrendszerre. Szóval nincs közvetlen kapcsolat a beltéri és az erősítő között. De ahogy írtam is, ha kihúzom a beltériből a HDMI-t, ekkor ugye nincs adás és előbb bekapcsolom a TV-t és erősítőt, akkor kijön a hang. Tehát ez a beltéri HDMI kavar mégis valamit be.
Köszi a véleményt.
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem