Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektrolítikus hatás csökkentése
 
Témaindító: Androla, idő: Szept 14, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Androla hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Sziasztok,

Vázolnám a feladatot,
amiben az esetleges segítségeteket kérném.

Adott egy nagyfeszültségű nagyfrekvenciás generátor:
Frekvencia: 100KHz
Hullámforma: Szimetrikus Négyszög Váltakozó
Kimeneti feszültség: 400 Volt peak

A feladat plazma létrehozása vízalatt.
A Víz desztillált víz + só.

A generátor egyik kapcsa valamilyen nagyobb felületű fémen, a másik kapcsa egy vékony wolfram szálon merül a víz alá.

Ha a wolfram szálat víz alá dugjuk
és rákapcsoljuk a feszültséget, akkor
a sós víz vezetőképessége miatt elég nagy áram folyik,
a wolfram szál felszíne mellett láthatóan melegedik a víz és némi gázbuborék keletkezik.
(ennek az összetételét nemtudom)

Ha a wolfram szálat leszigeteljük és csak a végét hagyjuk szabadon, majd újra áram alá helyezzük,
akkor a végén megjelenik a sárga plazma,
mintha csak heggesztenénk a víz alatt.

A probléma:
Hogy eközben gázok keletkeznek apró pici buborékok formájában, jelenleg még nem tudom, hogy ez Hidrogén, Oxigén, Gőz, Klór vagy valami keverék,
de ha a megoldásban segít, akkor lehet elemzésre kerül majd.

Ezt a gáztermelést szeretnénk megszüntetni,
A sósvizen és annak összetételén
nem lehet változtatni !, a hőmérsékletén igen !
Az elektróda anyagán, annak részleges szigetelésén, a szigetelés anyagán, a frekvencián, a feszültség hullámformájának típusán, elektróda felületen és formán lehet változtatni.

Ha valaki jártas esetleg elektro kémiában és/vagy
nagyfrekvenciás elektrolízis területén szívesen meghallgatnám a tanácsát.

Üdv.
Androla
(#) sanykaraj hozzászólása Szept 14, 2011 1 /
 
A plazma elég forró és szerintem a desztillált vízben nincs klór de oxigén van szerintem bár már régen volt ált isk azotta felejtetem
(#) llaci56 válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
És ki beszélt itt desztillált vízről???
(#) sanykaraj válasza llaci56 hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Idézet:
„A Víz desztillált víz + só.”
(#) adameus hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Halli

Az a gond hogy elkezded bontani a vizet oxigénre és hidrogénre, és ezzel nagyon mit kezdeni nem tudsz. Szerintem max váltó árammal fog sikerülni talán az nem bontja annyira
(#) sanykaraj válasza Androla hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Szerintem kikerülhetetlen a vízbontás esetleg 100c alatt probálkoz akkor kevesebb bubi lesz
(#) kadarist válasza sanykaraj hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
De a sóban van kór: Nátrium-klorid a konyhasó.
(#) Androla hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Igen a folyadék desztvíz + NaCl
Az áram pedig váltakozóáram !

Nem tudom, hogy elkerülhetetlen e a vízbontás vagy sem. De mindennek ára van:
1. Csökkentsük a feszültséget
(Ezzel a probléma, hogy a plazma nem gyújt be nem válik öntartóvá vagy csak folyamatosan fel-fel lobban)
2. Növeljük a frekvenciát
(Ez is csak egy bizonyos határokig oldható meg, ha segít akkor miért ne !! De egy hangszórókábelen odavezetni 400V X00KHz jelet elég cudar dolog ám, a kábel a saját kapacitása miatt gyakorlatilag elfüstöl, melegszik, iszonyatos veszteségeket produkál, de ha ez segít akkor utána kiszenvedjük a kábelt is)

Én valami erősen elektrokémiai dologra gondoltam, hogy pl. használjunk elektródának valamilyen anyagot ami kevésbé elektrolizál, vagy vonjuk be az elektródát valamivel ami szintén kevésbé elektrolizál. (Csak találgatok ! )

Vagy használjunk másféle jelalakot pl szinuszt vagy akármit, vagy ne legyenek egyformák a +- területek.
(Szintén csak találgatok ! )
(#) potyo válasza Androla hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
A váltakozófeszültségetek mennyire tökéletes? Nincs véletlenül egyenfeszültségű komponens benne?
(#) B.I hozzászólása Szept 16, 2011 /
 
Sziasztok. Nem azért vannak buborékok a vizben mert egyszerüen az ív nagyon forró és forráspontig hevíti a vizet?
(#) sanykaraj válasza B.I hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
ez egy nagyon valószínű dolog valami olyan anyagban kéne plazmát csinálni aminek magasabb a forráspontja mint a plazma hömérséglete ha létezik ilyen
(#) bgsf hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
Plazma keletkezik bárhol ha az adott feltételek megvannak. Témainditónk egy hidegfúziós reaktort akar építeni. Elméletileg nem lehetetlem és kezdőké a szerencse!
Lúgos oldatban jobban megy az áram akár 5V 1000-1500-2500A is szaladgál egy kétköbméteres kádban, de vízbomtáson és robbanáson kívül nem csinál mást....200V DC 140A A sztatikus festés nálunk desztvizes (kb 3 köbméer)kádban... Semmi plazma.. Semmi vízbontás..... Festeni fest
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem