Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Technics SU-V2A erősítő átalakítása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Gabó hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Ebben a témában nem kimondottan a javításról lenne szó, mert van "TECHNICS erősítők, javításuk" téma, hanem az átalakításáról. Mivel nem szeretnék már stk ic-t keresgélni, meg ami belevaló lenne azt nem is találtam (stk 8040) ezért arra gondoltam, hogy építenék bele külön erősítőt, de a funkciókat megtartanám.
Erre keresnék ötleteket, ill. más ilyen Technics erősítős átalakítós ötletek is jöhetnek ide.
(#) Flatlander válasza Gabó hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Tehát lényegében két végfokpanel kell bele és a gyári előerősítő/hangszín rész maradna.Mérd meg mekkora fesz van és mekkora teljesítményű a trafó és ehez mérten kéne nézni valami belevalót.
(#) Nagymoli válasza Gabó hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
STK8050 helyettesítő Ic-nek? itt lehet rendelni
(#) Gabó válasza Nagymoli hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
7000ft +posta nekem kicsit sok :S főleg mert 2db kellene.
Tápfesz +-44V A trafó meg papíron 500W de sztem olyan 150-200W körül van. Igen csak 2 végfok panel kellene bele meg esetleg ha nem jó a védelem ami van benne még az. A a gyári előerősítő -hangszín maradna.
(#) dizi válasza Gabó hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Helló
Utána kellene járni az STK8040 ic blokkfelépítésének és lehet,hogy mezei alkatrészekből összelehet lapátolni.
Nekem is van egy régebbi TECHNICS erősítőm abba is egyszer elszállt az STK, akkoriban is már drágán adták.
(#) szucsip hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Hello mindenki!

Gabó! Ha 500W van ráírva, akkor én a helyedben megelőlegezném a Technics -nek, hogy az valóban annyi. Persze érdemes volna megmérni a trafót. (nyilván nem "kilóra", hanem W-ra)
Ha valóban csak 150-200W körül van a trafó teljesítménye, akkor 8ohm-ra kell tervezni a végfokokat. Ez esetben talán 2db LM3886 is jó lehet, mint teljesítmény végfok IC. THD+N tekintetében majdnem utoléri az eredeti STK-s adatokat, az IC SNR-je is elég jó. Egyéni tapasztalat, hogy nem szól olyan dinamikusan, mint egy jobb TDA.

Ha TDA7293-at választasz, akkor egy kicsit nagyobb kimeneti teljesítményre számíthatsz, cserébe egy picit nagyobb torzítással. TDA7293-mal még 4ohm -os terhelést is bírna, de ott már rezeg a léc. Viszont ki lehet egészíteni tranzisztorokkal a TDA-t, és úgy már elég nagy teljesítményt fog produkálni a rendszer.

Kéne egy fotó az erősítő belsejéről, hogy mennyi hely van, meg egyebek. Azt is jó volna tudni, hogy az előfok mekkora feszültséggel képes kiszolgálni a végfokot.
(#) Gabó válasza szucsip hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
A 150-200Wot csak a trafó méretéből következtettem. Ha jól néztem a trafó benne nem vaslemezes hanem porvasmagos.
A hétvégén lessz rá időm, hogy bemérjem menyit bír meg a többi adatot, hely az van benne. (A kép nem saját erősítőröl van de ugyan úgy néz ki.) Ha megoldható 4ohm kellene nekem mindenképp.
Az LM3886osnak meg utána járok
(#) szucsip válasza Gabó hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Hú de érdekes minden féle vezetékek vannak ott a trafó körül... Gyakorlatilag az sem látszik a képről, hogy a dobozon hol van a hálózati kábel csatlakozója, vagy melyik a primer ill. szekunder vezeték.
A trafó primertekercsével milyen alkatrészek vannak még sorba kötve?

Egyébként nem hiszem, hogy porvas lenne a trafó anyaga.
(#) Gabó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Teszek fel pár saját képet.
STK 4048at megnéztem, és ami nekem van rajz meg ami az stk 4048hoz van rajz a lábkiosztás nem egészen és 3000ért tudnám db-jót szerezni. Amit ajánlottak is és ismerem is az a tda 7293.
Ill még az lenne a kérdésem, hogy a védelem ami van benne azt, hogy lehet "bekapcsolni", hogy ne lekapcsolt állapotba legyen?
(#) szucsip válasza Gabó hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Van ott két darab zöldes színű ellenállás, a greatz híd mellett. Elég fekete ott a NYÁK. Szerintem vizsgáld meg, hogy ott mi történhetett. A végfok IC-k "szavatosan" elszálltak? Nem lehet, hogy ennek a kis pörkölődésnek köze van az erősítő működésképtelenségéhez?
(#) Gabó válasza szucsip hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Most teszteltem és az 1ik IC KO a másik jónak tűnik, csak a védelem letilt valamiért ha nagyobb basszus jön vagy ha a hangerőt növelem (szerintem kondik elvannak öregedve).
A KO-s IC-t szétkaptam és belül kicsit kormos, égett nyomok (kép csatolva.) Gondolom az ilyen IC javíthatatlan.

DSC03545.JPG
    
(#) szucsip válasza Gabó hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Jujj, de szép! Hát igen, sanszos, hogy javíthatatlanak még a hibrid IC-k is. De talán tényleg úgy járnál legjobban, ha ugyan olyant tennél bele, mint volt. Nagyon jó torzítási és dinamikai értékei vannak az erősítődnek gyárilag
(#) Gabó válasza szucsip hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Aműgy mi lehetett az a sáv ami megégett?
Tudom, csak sajnos drága. Főleg külföldről :s
(#) Gabó válasza CHZ hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Akkor az olcsóbb IC-k hamisak lehetnek? Ami 7-8eFttól kezdődnek azok eredetiek?
Ill ha teszek bele másik végfokot akkor azt hova érdemes bekötni?
(#) Flatlander válasza Gabó hozzászólására (») Feb 5, 2012 /
 
Tápot pl húzhatsz hozzá onnan ahol az eredeti is kapta pufferelés után,bemenet onnan ahonnan az ic is kapta,kiemenet is mehet oda ahol az ic-nek is volt így elvileg a védelem is marad és minden más is.
(#) Gabó válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Teszek fel 1 kapcs rajzot, mert nekem pár dolog nem világos :S Pl az előfok hangszínszabályzása. Ismerős mondta, hogy ezekben az IC-kben van azis megoldva.
Bővebben: Link
Mert ha így van akkor csak annak a csatornának lessz hangszínszabályzása ahol stk ic van a másiknak nem.
(#) szucsip válasza Gabó hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Üdv!

Még soha nem hallottam olyasmit, hogy ekkora teljesítményű végfok IC-ben lenne hangszínszabályzó.

A link helyett meg kérnék kapcsolási rajzot, mert így nem teljesül a szándékod a linkkel.
(#) CHZ válasza szucsip hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Nem konkrétan az IC tartalmazza, a végfok visszacsatolását teszik alkalmassá, tehát nincs külön kiépített hangszín fokozat. NFB kiegészítve hangszín szabályozással, spórolós megoldás.
(#) szucsip válasza CHZ hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Nem tudom mi az az NFB, de ne csak a spórolást lásd meg a dologban! Ha korrektül van csinálni, akkor nyilván kisebb torzítások lépnek fel!
(#) Gabó válasza szucsip hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
A link pont azért lett, mert nert nem fér fel a rajz (több mint a megengedett)
Mivel ebben az előfok így lett megoldva, szerintem kap másik előfokot végfokkal és védelemmel. A panelt meg elteszem, és majd ha szereztem másik ugyan ilyen stk-t akkor a 2ből csinálok 1 jót.
(#) CHZ válasza szucsip hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
NFB= negatív visszacsatolás.
Idézet:
„akkor nyilván kisebb torzítások lépnek fel”

Sajnos ez nem igaz, egyetlen előnye, hogy kevesebb alkatrész kell, mivel nem szükséges a végfok elé külön félvezetőkkel felépített hangszín fokozat. Végfok visszacsatolásába beépített potik nem hiszem , hogy előnyt jelentenének.
(#) CHZ válasza szucsip hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Itt van amiről beszélünk..
(#) CHZ válasza szucsip hozzászólására (») Feb 7, 2012 /
 
Így teljes a végfok kapcsolása. Összeillesztve jól látszik a hangszín megoldása. Negatív visszacsatolást nem szerencsés frekvencia függővé tenni, szabályozás során a végfok torzítása is változik. Poti KH is komoly problémákat okozhat a végfok működésében.
(#) voodoo hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Üdv.
Lenne egy ilyen erősítőhöz tartozó kivezérlésjelzőm. Nehezen de végülis már biztosan rájöttem ezé az erősítőjé. A kivez.jelző panelján leolvasható az IC-k nevei,de én semmi adattáblát nem találok róluk a neten BA663 (japán krikszkraksz) aztán nem tudom mit hova kössek? Mi a betáp ill a bemenet?

Üdv.
(#) sider24 hozzászólása Nov 21, 2014 /
 
Sziasztok. Erősítőt kellene válasszak, szerintetek melyik érné meg jobban illetve melyik a jobb?
Nem igazán értek hozzá azért is kérem a tanácsotokat

Egy Denon Pma-280 as erősítőről lenne szó és egy Technics su v2-es erősítőről.
(#) subwoffer hozzászólása Jan 6, 2023 /
 
Sziasztok!
Nekem is van egy ilyen erősítőm amit át szeretnék építeni más végfokot bele tenni,viszont a negatív visszacsatolású hangszínszabályzónál meg akadtam. Mivel tudom kiváltani ? Vagy rakjak bele másik hangszínszabályzót?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem