Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tablet PC javítások
Lapozás: OK   26 / 40
(#) Andr3wJ válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
A linken szereplőről honnan tudod hogy az az A? Vagy találtál linket ahol ez szerepelt?

Típus függő hogy jó e bele vagy nem.
(#) Csongi_ válasza Andr3wJ hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
A kepeken szurtam ki, a szalagkabelen irja.
(#) Andr3wJ válasza Csongi_ hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Igen már látom, adatlap nélkül 100% biztonsággal nem tudnám megmondani.
De 50pin-es kijelző csatlakozó szabványos. Kérdés időzítésben van e valami különbség.

De ha nem alarsz megőszülni akkor szerintem 2magos mali 400as tablettel ne nagyon küzdj.
Már ha jó adatokat láttam.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2016
(#) Csongi_ válasza Andr3wJ hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Ha kaptam volna olcson LCD-t hozza megjavitottam volna, hisz egyeb baja nincs, meg nem volt meg ilyesmim soha, feleslegesnek talaltam.
(#) Lezli46 hozzászólása Nov 29, 2016 /
 
Q111M TABLET SZaktanácssadás Kérés!

Segítséget kérnék hogy mitévő legyek.,a problémám ez:Böngészés nagyon akadózik, pl origo-index - t ,stb ha elinditom akkor nagyon gyakran megáll betöltéskor ilyen üzenettel : "Origó nem válaszol ,Bezárja vagy folytatja", rendkívül idegesítő,sajnos nemrég járt lé a gari, írtam a forgalmazónak,4000Ft+posta vola egy sw frissítés, be is vállalnak ha tudnám hogy normálissá teszi a gépet,viszont ha semmi sem változik akkor pénzkidobás az egész.
Egyébként a böngésző akadozást leszámítva minden korrekten müködik,wifi jelerősség kiváló..,2m-re vagyok routertől.,beépített böngésző,Opera,Crome ugyanazt produkálja, esetleg nincs szöveges hibaüzenet de ugyanúgy beakad-belassul stb.,alapraállitás stb nem használ semmit!
Köszönök minden segítséget!!!!
(#) Andr3wJ válasza Lezli46 hozzászólására (») Nov 29, 2016 /
 
Ha keresésem jó akkor innen letöltöd a programot és a ROM-ot és ha más tanácsot nem kapsz felrakod .
Bővebben: Link

További lehetőségek, alkalmazás adatok törlése(böngészők), vagy gyári beállítások visszállítása,vagy recovery-ből factory reset+ wipe cache.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2016
(#) gerleimarci hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Aki javított már tabot/telefont, milyen ragsztót használt? Ez az olcsó ebayes hamar elengedett. Készre vágott fólia nincs a készülékhez.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2016
(#) IMi válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Én ezt használom. Eddig nem jött vissza készülék, mert elengedett volna.
(#) teodor hozzászólása Dec 17, 2016 /
 
Sziasztok, myaudio 708QA tab, sikerult megforrasztani a serult USB csatlakozot, ujra raktam a szoftvert. A tabon minden mukodik csak eltunt a 8Gb memoria, vajon mi lehet a baja?
(#) cinci68 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Sziasztok,ha érdekel valakit, visszaküldtem, 2 hétig rajta ültek, rájukírtam, másnap már itt volt, aksit cseréltek benne.
(#) Laslie válasza teodor hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Nekem is pont ez a bajom. Sőt a RAM is lecsökkent 256MB-ra, amiből szinte semmi sincs üresen. Emiatt pedig használhatatlanul belassult a tab. Szerintem ez config kérdése lehet. De sajnos nem értek ilyen mélységig a linuxhoz, hogy módosítani tudnám ezt a beállítást.
Esetleg egy (android) linux guru tudna segíteni.
Vagy a legjobb lenne, ha jó firmware-t találnánk a tabhoz.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2016
(#) jdani hozzászólása Dec 23, 2016 /
 
Üdv, volt már valakinek prestigio tablettal olyan gondja, hogy bekapcsoláskor kifagy?
(#) fapuma68 válasza Laslie hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
fex guide
Itt le van írva hogyan működik a konfigurálás allwinner SoC esetén.
A legjobb ha egy gyári romból kibontod a fex fájlt és megnézed abban milyen paraméterekkel volt beállítva a RAM
(#) fapuma68 válasza teodor hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
/dev/mmcblk*-ban keresd meg a 8gb-s particiot hátha csak nincs formázva és azért nem látja.
(#) teodor válasza fapuma68 hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Azt hol találom? Win alatt 2 partició látható, de nem olvasható.
(#) aw31s hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Bluepanther voyager mPad 7.85" Allwinner a31s, android nem indult, gyári romot nem találtam,
Phoenixsuit programmal telepítettem Concorde Amazon 7.85 gyári romot, wifi ,bluetooth kivételével ment minden,
másik romkeresés után telepítettem egy szintén a31s táblagép szoftverét ami mint kiderült 7",
a tablet bekapcsol,hang van, android elindul, hangerő fel gombbal a billentyűzár kiold,
billentyűzetet csatlakoztatom hanggal jelzi hogy lépeget menüben, tehát a rendszer hibátlanul működik,
de nincs kép csak háttérvilágítás, usb-n keresztül a pc internal storage-ként érzékeli,
Phoenixsuit nem látja, usb hibakereső mód ezek szerint nincs bekapcsolva a tableten, mivel nincs kép bekapcsolni nem tudom.
További rom telepítés céljából hogyan lehetne ebből az állapotból előrelépni?
Köszönöm a válaszokat.
(#) Andr3wJ válasza aw31s hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Olvas vissza egy kicsit talán már valahol leírtam egyszer.
Ezt is olvasd el: Bővebben: Link

Lényegében egy külön partíción van a hardver konfigurációs fájl(script.bin), és ezt szerkesztve beállíthatod a képet egy működő ROM-ból kinézve az adatokat. Sima szövegszerkesztő nem jó! Én Notepad++ használok.

Többféleképpen lehet csinálni, az egyik ha megy az ADB, a másik meg a letöltött ROM image kicsomagolása , konfig konvertálása(bin2fex), szerkesztése, vissza konvertálás(fex2bin) és viszacsomagolása. Ezután szoftverezés.

Ha megy az ADB akkor, mountolni kell a NANDA particiót, és lementeni róla a konfig fájlt, átkonvertálni, szerkeszteni , visszakonvertálni , felmásolni a partícióra.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2016
(#) aw31s válasza Andr3wJ hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
ADB nem megy,
usb-n keresztül egyedül a belső sd tárhelyet látja,
a rendszerfájlokhoz nem férek hozzá sehogy,
Nem tudok szoftverezni,
(#) Andr3wJ válasza aw31s hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Hosszan kikapcsoló gomb, és kikapcsol.
Hangerő gomb van? Lenyomva tartod az egyiket és bedugod az USB kábelt, Phoenixsuit-nek futni kell közben, és a szoftvert ki kell már választani előtte.

Dobj linket amiről a két romod van, megpróbálhatom összevagdosni. De mivel a másodiknál nem volt kép lehet azzal se lesz wifi/bluetooth, vagy egyéb periféria.
Ha tudod szedd szét, nézd meg a panel feliratait és az alapján is keress.
(#) aw31s válasza Andr3wJ hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Power gomb , le-fel hangerő, reset gomb van,
Próbáltam de ugyanaz , rendszer betölt,Phoenixsuit nem látja,
Holnap megpróbálom egy tiszta oprendszeren ahol nem volt csatlakoztatva usb-re semmi,
Milyen usb drivert tegyek fel?
EKKO 7 quad rom van a tableten,
Panel INET-Q790-REV02
Allwinner A31s
Romot keresek.
Köszönöm.
(#) Andr3wJ válasza aw31s hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Dugd be a kábelt, fusson a program a kiválaszott ROM-al.
Valamelyik hangerő gomb lenyomva, próbálgasd mindkettőt és nyomj egy resetet.
Vagy még ezek után nyomkodd a bekapcsolódó gombot gyorsan egymás után.

Próbálkozni kell sokat, különböző gomb kombinációkkal. Ha nem hardver hiba akkor fel fog menni.
(#) aw31s válasza Andr3wJ hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Nem ismeri fel, rendszer betölt ennyi,
Ha a tableten nincs bekapcsolva az usb hibakeresés a Phoenixsuit mindegy
mit nyomogatok nem fogja látni a tabletet, vagy tévedek?
(#) Andr3wJ válasza aw31s hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Nem kell bekapcsolva legyen.
Gondolj bele ha üres lenne a flash, hogy raknának rá elsőre szoftvert?

Download mód mindig működik, ha nincs hardver hiba.

Próbáld így: kikapcsolva legyen a tab, hangerő gomb fel lenyomva tartva, bedugod az usb-t, majd ezután nyomkodod a bekapcsoló gombot gyorsan.
(#) aw31s hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Ha valakinek kell BluePanther Voyager mPad
INET-Q790-REV02 laphoz, 7.85 firmware,
Innen letöltheti,
https://docs.google.com/uc?id=0B4FL7Q2eYVH-TTZGYnY1bEpydlE

Bluetooth nincs benne, azon kívűl működik minden,

Phoenixsuit rom kiválaszt, hangerő fel lenyomva,usb kábel be,közben nyomkodni bekapcsológomb,
(#) Laslie válasza fapuma68 hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Köszi, próbáltam beállítani a RAM méretet. Beállítottam 1048-ra (ennyi van benne) a sys_config.fex fájlban (eredetileg nem volt benne beállítva), de sajnos így sem sikerült.
Gyári rom-ot, ami jó lenne, sajnos nem találtam, pedig az lenne a legjobb. Amit találtam azzal meg nem működik.
(#) chrissx hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
Sziasztok.

Segitseget kernek tablet ugyben.

A jelenseg , hogy nem tolt.

A teblet ket lehetoseget ad az akkumulator feltoltesere espedig valami vekony nem tudom minek hivjak dugon keresztul ami mar a kezdetek ota nem mukodik , illetve mikro usb-n.

Na most a hibat megelozo napon jatszott a gyerekem vele, akksi meruloben volt es a kozelben levo szamitogep usb portjarol adtam neki aramot , majd nem sokkal kesobb mondja a fiam , hogy lemerult a tablet.
Azota, ha felteszem toltore akkor villog a keprnyo kozepen a piros elem es jelzi hogy keves szufla van benne. Ha lehuzom toltorol akkor az elem kozepen egy haromszog jelenik meg.


Esetleg valaki talalkozott ezzel a jelenseggel?



1

2

3

4

5
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) greatman válasza chrissx hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szia. Én első körben rámérnék az akkura, töltés nélkül, és töltéssel, van -e változás. Aztán leforrasztanám az akkut, és direktbe tennék rá 4.1V -ot 3-400mA áramkorláttal, és megnézném, veszi-e a töltést. Ha igen, akkor némi töltés után visszaforrasztanám, és megnézném mit csinál a tablet, elkezdi-e tölteni. Ha igen, akkor csak túlmerült az akku. Ha nem, akkor lehet nézelődni a töltő körben...
(#) chrissx hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Van itthon tobb telefontolto es mindegyikkel kiprobaltam tobb oran keresztul a toltest es semmi...
(#) Andr3wJ válasza chrissx hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Valószínű az akku 0V-ra merült , és nem tudja tölteni.
(#) chrissx válasza Andr3wJ hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Rakotottem egy 18650es akksira es mukodik.
Akkor a gyari akksi kuka vagy van ra valami megoldas hogy tovabb mukodjon?
Következő: »»   26 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem