Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamionos áramkörök
 
Témaindító: balog87, idő: Szept 10, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) lajos1969 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Szia!
Már megint egy ilyen fesz jelzőt kell csinálnom eddig relével kapcsoltattam a buzzert. Ez így jó is volt, de mint itt írták nem fontos a relé hozzá meg már el is fogyott ez a fajta relém, ezért próbálkozok nélküle de még megmaradt az a probléma, hogy majdnem 1V mire rendesen kinyit a tranyó valami tippetek van, hogy lehetne ezt kiküszöbölni?
Köszönöm.
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Bocs fiúk!!! De nem néztem ott van az előző oldalon a szemem előtt!!!
A 100k ellenállás, a tranzisztor kollektora és az ic 2 lába közé s a probléma megoldva!!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Van még egy ilyen gondom ezt a műszert rakom bele, csak a kis kínaiak ebből kispórolták a trimmer potit amivel tudom korrigálni a kijelzett értéket s vagy 2 tized voltot csal. A 130k és 6.2 k ellenállással lehetne variálni nem?

SDC10645.JPG
    
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Ez is megoldva! Kivettem a nem 6.2K, hanem 8.2k ellenállást s beraktam egy smd 10k trimmer potit! Tökéletes lett lehet szabályozni vele így gondolom jó lesz.
(#) elektro777 hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Sziasztok!
Építenem kell egy DC-DC Konvertert 24-12V-ra 20A terhelhetőséggel, rendelkezésre áll 4db 2N3055 tranzisztor hűtéssel ellátva, találtam ezt a 723 Ic-s kapcsolást, kérdésem az lenne megfelel-e e célra? Mivel 12V ot Disszipál el a CE között minden tranzisztor és 20A áram folyik összesen ezért 240W veszteség, de számomra nem fontos a hatásfok mert Kamion akkumulátorról fog menni szóval nem jelentős. Szóval annyi kérdésem lenne hogy 20 A folyamatos terhelésre megfelelő hűtés mellett tartaná-e a 12V-ot? Ha esetleg tudnátok ajánlani hasonló olcsó nem túl körülményes kapcsoló üzemű vagy jobb kapcsolást azt is megköszönném!
Üdv!
(#) PlesoftApa hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!

Kérdésem lenne a mesterekhez.
Előre is köszönöm a válaszokat!!!
Nekem egy kamion a "lakásom" , és a tv hangját akarom a rádióra
rákötni. Ehhez minden adott , Rca kimenet a beltérin
3,5 jack a rádión.
Viszont rettenetesen gerjed az egész cucc az invertertől.
Nincs valakinek ötlete mit kössek vagy építsek be a
kábelba, hogy tiszta hangja legyen?
Nem értek hozzá, viszont imádom az elektronikát, ennek megfelelő
értelmi szinten kezeljetek!
Köszönöm: István
(#) proli007 válasza PlesoftApa hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Hello! Vélhetően ez nem gerjedés, hanem földhurok probléma. Ezt vagy aktív vagy passzív elemmel lehet kiküszöbölni. A passzívban egy trafó van mint itt látható.
Esetleg azzal is meg lehet próbálkozni, hogy a két készülék földelését külön (vastag) vezetékkel kötöd össze, és az összekötő kábelnél az árnyékolást csak egyik oldalon kötöd be.
(#) PlesoftApa válasza proli007 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Köszönöm szépen a segítséged!!!

Remélem jó lesz! (Január 6-án kiderül )

"Gyártottam" egy passzív valamit!
Egy 56k modemben találtam trafót, abból szedtem ki..
Plusz még egy ilyen mágneses valamin is át tekertem a bejövőt.. (Csak nem árt neki)
A képeken láttam ilyen kondit is , csak nem tudtam milyet tegyek bele, és inkább kihagytam.
Így néz ki..
( bemenetet hátra kötöm, ott ilyen kis "pöckök" vannak, arra dugom rá, (AUX rear).
(3,5 mama tv, 3,5 papa meg a MacBook megy... Ha az Isten is úgy akarja!)
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2014
(#) orcika70 válasza PlesoftApa hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Majd ha időd engedi Topi cikkét ajánlom tanulmányozni.
(#) PlesoftApa válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szia Proli007!

Beszereltem, plusz letesteltem a radióhoz, ISTEN KIRÁLY!
Nagyon köszönöm a segítséged!
(#) Man3ver hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
Sziasztok, Mesterek!

Problémám adódott az inverteremmel. Ennek a javítására szeretnék segítséget, tippet kérni. Hol, ki foglalkozik ilyen jellegű eszköz javításával? Egyáltalán, lehet-e, érdemes-e? A válaszokat, infókat előre is köszönöm!

MAN3ver
(#) fang lee hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
kamionos laptop töltö. 24v rol 20 ra. az induktivitás sárga mag. pc tápbol kitermelhetö. kb 20 menet 1mm cuz drotbol. ha más feszültség kell pl19V akkor a stabil tokot kell kicserálni a megfelelö feszültségüre. pl 7818 plusz egy dioda a talpára. az egész beépithetö egy kis 220/12v adapter dobozába. a fetet el kell látni egy néhány cm2 hütöfelülettel. persze a dobozt ki kell furkálni hogy szellözzön.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem