Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   25 / 42
(#) feriferiferi hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Igen, szakadt az ellenállás, reggel veszek is, bele,
Köszönöm a segítséget,
(#) Szabi1 hozzászólása Jan 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy kis gondom.Adott egy SONY TA-AX44 készülék. Stk2250 van benne. A kimeneten +Táp van jelen, az IC tiszta új, kicserélés előtt a táp le volt mérve, illetve ki volt sütve. Az IC-t leszedve a mérőműszer nem mutat sehol "átfutást" a lábak között. Lehetséges hogy a meghajtással van a baj? Az IC-t leszedtem, és elindítottam úgy az erősítőt, azt hiszem elpukkant valami, egy kicsi tranzisztor körül látok csak füstöt, illetve hiányzik egy ellenállás (egy csatornán van mind a kettő gyanús dolog).
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Szia! Az én rajzomon Q303 pozíciószámú meghajtó tranzisztor lehet éppen szakadt, mérd ki! Az mit jelent, hogy hiányzik egy ellenállás?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
R362, A panel tetején, úgy néz ki mintha nem volna ott gyárilag semmi, de a panel alján a forrasztás nem "lapos", mintha egy alkatrésznek a végei be lennének forrasztva.
Na megtaláltam az adatlapot, mostmár átnézek én 1-2 dolgot, majd szólok, ha van még valami
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2015
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Az erőst hiányzik Értéke 1,2k.
Ennek a csatornának nem látom az összes pozíciószámát, így csak következtetni tudok: kimérendő a Q353 és a Q354!
(#) Gabó válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Az ellenállás értékekre nagyon figyelj, mert nekem is volt megnyúlt ellenállásom, ami 100R helyet, 10kra nyúlt
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Jelenleg csak 1 CH-t élesztgetek, mérőmműszerrel egyes tranzisztoroknál nem mutat ellenállást egyáltalán, Az Végfok 7 lábán a táp -Vját mérem (amire megyen Q303 és társai) a végfok 1-es lábán +16,5V (Az IC nem volt beforrasztva)
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
R304-et kicserélem, még előtte is megmértem 10 k volt, de beültetve csak 5k-t mérek rajta.
Előtte 13V a táp, az ellenállás után meg ami megyen az emitterekbe 7V
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
A Q304 nem működik, IC nélkül az egyes lábra a pozitív tápnak kéne menni.
A tranzisztor bázis-emitter, bázis kollektor diódáját mérd diódavizsgálóval!
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Akkor ha a 7es lábon -V kell legyen ugye? Otthon megnézem ma.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Igen, IC nélkül természetesen és ezt is mérted.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Megjavítottam, mindenütt megvan a feszültség, kisütöttem a kondikat, beraktam a STK-t, primerbe égőt, és az égő úgy ég mint a karácsonyfa
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
A "megjavítottam" alatt mit kell érteni?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Kicseréltem a tranzisztorokat, és megvan a tápfesz az 1 es és 7 es lábakon, illetve a másik csatornán is, de a primer égő ég
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Mely tranzisztorokat cserélted? Mit ültettél be helyettük?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Nem tudom pontosan Q356ot, NPN PNP, lábkiosztásra ügyeltem, ez az egy rémlik B562 Q354
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Úgy látom keveredik a két csatorna. Te is követed a rajzot?
A Q304, Q303 kapcsolódik az IC 1 és 7 lábakhoz, a Q354, Q353 a 16, 10-hez.
A Q304-ről tudjuk a mérésed alapján, hogy hibás. Az ki lett cserélve?
A panel hogyan viseli az IC forrasztását?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
Igen ki lett cserélve mind a két csatorna + meghajtója. Furán van megoldva az IC csatlakozása gyárilag kábelen keresztül egy kisebb NYÁKra megy. A nyákról kis ráhagyással levágtam a régi STK-t és a lábakra forrasztottam rá, mert már eléggé sokat volt forraszva. Mérőműszerrel le volt mérve minden jól kapcsolódik. Azt hiszem lesz ami lesz megfogom próbálni égő nélkül.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 23, 2015 /
 
A direkt rákötés rendkívül kockázatos, esetleg próbáld nagyobb teljesítményű izzóval. Kisebbek párhuzamos kötésével is növelheted a próbaáramot.
(#) csaba19880509 hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Sziasztok szeretnék kérdezni valamit ! Volna egy Aiwa hifi aminek az egyik kimenete ( jobb ) nem szólt ...gondoltam ki cserélem a végfokot STK 4152 II .... ki is vettem az ic-t a helyéről unalom űzésnek míg nem lesz meg az új ..ki próbáltam a bal oldal szól a jobb nem ( ezek szerint jót vettem ki ).... ki vettem a balost is és be raktam a jobbos helyére de nem szólalt meg.... majd vissza raktam a "rossz " ic-t a bal helyére tehát felcseréltem a kettőt... most meg szól mind 2 oldal ... ez hogy lehet ? létezne hogy csak forrasztási hiba volt (gyári ) ? nem az zavar hogy működik csak nem értem .... Köszi előre is a választ
(#) reloop válasza csaba19880509 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Szia! Nem az IC miatt nem szólt. Majd előjön a hiba idővel.
(#) Gabó válasza csaba19880509 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Ajánlom, a nagyítót és átnézni minden forrasztást. Esetleg még alkatrészek megvizsgálását is, mert futottam olyan hibába, amikor én is azt mondtam, hogy ez lool... Csatolok képet amiről beszéltem, az stk lábai, szó szerint leestek.
(#) csaba19880509 hozzászólása Jan 29, 2015 /
 
Köszi a válaszokat hát most egyenlőre össze raktam a hifit és nincs kedvem újra szét szedni de ha elő jön a hiba meg nézem a lábakat akkor csak kb. 30 perc szét szedni
(#) reloop válasza csaba19880509 hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Méréseket kell végezni. Az elnémult csatorna kap-e tápot, a bemenetén, vagy a kimenetén szakad meg a jel útja?
(#) magery hozzászólása Feb 12, 2015 /
 
Sziasztok!

Meg tudnátok mondani hogy mi a különbség az STK402-120 végződés nélküli és az 'Y' ,'S' végződések között? Egy Yamaha HTR-5630RDS erősítőbe kellenek. Gyárilag az 'Y' végű van benne.
(#) reloop hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
ElektroWarfnak! Az RCA aljzat (amit le is fotóztál) külső palástja garantáltan testpont, ahhoz képest bátran mérhetsz. Egyelőre se forrásjelet, se hangszórót ne köss a készülékre!
(#) elektroWarf válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Az IC-nek mondtad, hogy a 10. és 13. lábát mérjem ki, ha többet mutat mint egy Volt akkor az azt jelenti, hogy ellenállás/dióda van kimenve? És honnan balról vagy jobbról számítva a 10., 13. lába? XD /köszi, hogy átirányítottál ide/
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) reloop válasza elektroWarf hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Ha megnézed a panelt az IC szélső lábai mellett 1-es és 18-as számok találhatók (a hátlap felé esik az 1-es) ezek a lábszámok. A könnyebb tájékozódás kedvéért 5-önként meg is van pöttyözve.
Az említett lábakon ±100mV-nál kisebb feszültséget várunk, ellenkező esetben az IC hibájára kezdünk gyanakodni. Légy óvatos, a mérőcsúccsal véletlenül se zárd össze a szomszédos lábakat! Nekem szigetelőszalag van rátekerve, hogy csak egy mákszemnyi fémes rész maradjon szabadon.
Sajnos sok reménnyel nem kecsegtetlek. Valami botcsinálta mérnök-ember kiszámolta, hogy az IC alatti alumínium építmény felülete elegendő a működés során keletkező hő elvezetésére. Már rég elektronikai hulladék az STK mire kiér a meleg a 0,5-ös lemez végére, ami mindössze darabonként két szegeccsel kapcsolódik 2,5mm-es alaplaphoz. Ehhez hozzávesszük, hogy a jelenleg beszerezhető STK4141-ek utángyártásból származnak, ami koránt sem biztos egyenértékű az eredeti terhelhetőségével, hosszú élettartamra nem nagyon számíthat a pákaforgató.
Mérni, tanulni viszont jó lesz, szívesen segítelek ebben a törekvésedben
(#) elektroWarf válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Tehát akkor ha végül kiderül, hogy IC hiba van és veszek egy újat majd szépen beforrasztom(egyébként van egy 60w forrasztópákám meg most rendelek egy pár száz forintos azt a vákuumos cinelszívót XD) akkor se sok esély van a tartós működésre a rossz hőleadás miatt?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) reloop válasza elektroWarf hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Egyelőre végezd el a méréseket, azután állítsunk fel egy forgatókönyvet a hogyan-továbbról. Még semmi bizonyíték nem támasztja alá az IC hibáját, csupán tippelgetünk.
Következő: »»   25 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem