Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások

Témaindító: kanocos, idő: Jún 14, 2006
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   28 / 28
(#) latyakosa válasza Gabó hozzászólására (») Aug 20, 2015 /

Kíváncsi leszek az eredményre!
(#) Gabó válasza latyakosa hozzászólására (») Aug 22, 2015 /

Na megvan a csere, igaz nem 8pikós lett benne, hanem 7 pikósat találtam itthon. A hangja nekem kicsit fura, olyan mint ha a magasnál berecsegne, vagy sercegne, de csak magasabb hangerőnél. Nem a hangládák hibája, mert másik erősítőnél, ugyan annál a zenénél, magasabb hangerőn nem produkálja ugyan azt, tehát marad az erősítő része. Ötleted lenne erre a hibára? A 0,3R és a 330R több ellenállással hoztam össze, a 0,3R az 3db 1R a 330R pedig 2db 670Ral. A többi a megadott érték.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2015
(#) aramis hozzászólása Szept 11, 2015 /

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni .Van egy STK4142 II
szeretnék egy erősítő kapcsolási rajzot és nyáktervet.
megköszönöm előre is!
(#) Gabó válasza aramis hozzászólására (») Szept 12, 2015 /

Tessék egy kis guglizás: Bővebben: Link
(#) aramis válasza Gabó hozzászólására (») Szept 25, 2015 /

Szia! Szeretném megkérdezni érdemes e elkészíteni a rajzon látható némító és védelmi kapcsolást?
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015

Névtelen.png

(#) aramis válasza Gabó hozzászólására (») Szept 26, 2015 /

Sziasztok! Elkészítettem a fenti rajzon látható kapcsolást és azt szeretném tudni hogyan kössem be monóra van egy szimmetrikus tápom 220v 31v de ott sem tudom hogy kössem be. Segítsetek kérlek. a muting és a védelem nincs
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2015
(#) aramis hozzászólása Szept 26, 2015 /

Rá jöttem már kösz. nagyon szép hangja van 8 ohm -on
(#) aramis hozzászólása Szept 28, 2015 /

Sziasztok! Találtam itthon 5-6 db RCC4558DX IC -ket tudnátok tippet adni lehet valamire használni erősítés pl?
(#) reloop válasza aramis hozzászólására (») Szept 28, 2015 /

Szia! Miért nem az Ez milyen alkatrész témában kérdezed? Bővebben: Link
(#) aramis hozzászólása Szept 28, 2015 /

Sziasztok! Szeretném megkérdezni ,hogy ehhez az STK4142 erősítőhöz lehet előerősítőt kapcsolni?
(#) szamóca válasza aramis hozzászólására (») Szept 28, 2015 /

Igen.
(#) havranarpi hozzászólása Nov 27, 2015 /

Sziasztok!
Van egy épített STK084-es erősítőm , gyári ajánlás van megépítve 4X 4 STk 084-essel.
Az lenne a kérdésem ,hogy jól tudom-e hogy ha leszakad a kimeneti terhelés akkor lőttek az IC-nek?
(#) hallenbec hozzászólása Jan 4, 2016 /

Szép estét mindenkinek.
Van egy Schneider 6200 PA erősítőm.(pár napja vettem).
Ha fél hangnál tovább húzom a hangerőt,el némul sercegve.Kis idő után be kapcsolom,szól újra.
Tanácsot szeretnék kérni,mi lehet a diagnózis?
Nálunk itt a környéken nincs hozzá értő ember.
(#) Lala58 válasza hallenbec hozzászólására (») Jan 10, 2016 /

Üdv mindenkinek. Érdeklődve várom a schneiderhibájának okára mert nekem is ua; az stk 4231 íc cseréje után is. köszi
(#) reloop válasza Lala58 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /

Szia! Meg tudnád mérni, hogy az STK4231 bemenetére megérkezik-e a jel? Például belehallgathatnál egy másik erősítővel.
(#) Lala58 válasza reloop hozzászólására (») Jan 14, 2016 /

Sajnos már nem mert a gyermek türelmetlen volt és vitte bulizni, hogy mikor kerül vissza az is egy jó kérdés. Az ötletet köszönöm és ha előkerül a cucc belehalgatok. Köszönöm
(#) T46KO2 hozzászólása Feb 13, 2016 /

Ilyennel találkoztatok? Elméletileg mind a kettő STK4050 és a tegnap kiment még egy, és amikor szétszedtem ..... hát eléggé más volt mint az előző ). Valami kínai másolat lehet vagy nem is 4050-es?
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2016 /

Üdv!
Igaz már nem mai történt ez, de azóta volt ic csere is, de változatlan maradt a helyzet, maradt a keresztezési torzítás. (stk465) A kimeneti ellenállás itt nincs, hanem a nyákon van összekötve. A nyugalmit így a pozitív tápágon mértem mindkét esetben rövidre zárt bemenettel, hangszóró nélkül 26mA, hangszóróval 85mA az áramfelvét. A régi ic-t szétpattintottam, ha kell teszek fel képet. Tudnál segíteni abban, melyik ellenállások értékét kell megváltoztatni? A válaszod előre is köszönöm.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Feb 14, 2016 /

Üdv! A 26mA nyugalmi áram elfogadható. A szóban-forgó torzítás nincs már ott a végfok bemenetén? Egy külső erősítővel érdemes volna belehallgatnod.
Mivel manapság, csak utángyártott STK-k szerezhetők be, az sem kizárt, hogy együtt kell élned a hibával.
A 4 és a 13 lábak felől 2-2 soros ellenállás megy a negatív táp felé, ezek értéke és a tápfeszültség lenne a kérdés, hogy mekkora áram folyik rajtuk?
(#) zotya1983 hozzászólása Feb 28, 2016 /

Üdv! Hozzám került egy Jvc AU-10 XL típusú erősítő amiben egy STK 465 Hibrid Ic csücsül.
A tápfeszültségek a negatív és pozitív oldalon is megérkeznek az ic re.Hibajelenség hogy hangszórót kötve a kimenetre teljes hangerőre tekerve is csak nagyon halkan szól mindkét csatorna.Próbáltam megkerülni a szabályozást és az stk t körül ölelő panelre direktbe adni jelet Gnd L-R ekkor is csak halkan szólt tovább.Ötlet merre indulhatok el? A bajom az hogy kapcsolási rajzot nem találtam így esélytelen sötétben tapogatóznom...
(#) mitibi hozzászólása Márc 23, 2016 /

Sziasztok!
STK490 140-es IC-nek keresek adatlapot? Dolgozott már valaki vele? Hány W-os?
Segítségeteket előre is köszönöm!
mitibi
(#) uniman válasza mitibi hozzászólására (») Márc 23, 2016 /

Hello!
Csak "súgok", hogy az AIWA XR-DV525-be ilyen hibrid iC (is) van...
(#) atiber hozzászólása Márc 24, 2016 /

Érdeklődnék, hogy van-e esetleg tapasztalata valakinek HQ_Elektronikából vett STK hibridekkel? Most ruháztam be egy STK4141 II IC-be (SHARP SM2323 erősítőbe) és egy STK4162 II IC-be (UNIVERSUM VTCF4367 erősítőbe), amibe eredetileg STK4161 II volt, de a HQ is ajánlotta 4162-t helyettesítőnek, illetve a SANYO katalógusában is úgy látom, hogy felépítés/lábkiosztás kompatibilisek egymással. Esetleg valakinek nincs a két erősítőhöz használható SM, vagy kapcsolási rajz?
(#) Csillagnyee hozzászólása Márc 29, 2016 /

Sziasztok!
Egy Technics sa400 egyik oldala torzít, olykor elmegy a hangja.
Eredetileg STK0040val volt szerelve a Service Manual szerint, de most TIP147 és TIP142 van helyükre bekötve.
Érdemes stkra visszacserélni?

2.jpg

(#) atiber hozzászólása Márc 30, 2016 /

Mielőtt 'kitermeltem' volna a hibásnak mondott STK4141 II IC-t a 'SHARP SM2323 erősítőből' csak rámértem a lábaira, itt az eredmény, ha valakinek esetleg mondana valamit...Zárlat nincs, a kimeneten 'nagy csend honol'...
1:-0,18V; 2:-0,18V; 3: test; 4:-25,6V; 5:13V (6:+1V; 7:'lebeg' 0-0,053V; 8:'lebeg' 0-0,053V és a 6,7,8 nincs is bekötve!) 9:-28,4V (-táp); 10: test; 11:+28,4V (+táp); 12:+27,7V; 13: test; 14:-28,4V; 15:-1,34V; 16: test; 17:-0,15V; 18:-0,15V.
(#) atiber válasza atiber hozzászólására (») Márc 30, 2016 /

Javítás: 10 és 13 láb kimenet a hangszórók felé, nem test...
(#) Sogron hozzászólása Máj 15, 2016 /

Üdv! Kis segítségre lenne szükségem,hogy vajon jó-e az stk086 az eredeti yamaha darlington packok helyett. Amit találtam külföldi fórumokon infót, ott mindenhol az stk0040-II-t ajánlották, de nekem valahogy nem stimmel. Mellékletben az áramköri rajza az erősítőnek.
(#) Sogron válasza Sogron hozzászólására (») Sze, 20:30 /

Üdv! Ha esetleg rossz helyen tettem fel a kérdésem, valaki útba igazítana, hogy hol kaphatnék választ?
(#) kadarist válasza Sogron hozzászólására (») Sze, 20:32 /

Szia!
Mi az, ami nem stimmel?
(#) Sogron válasza kadarist hozzászólására (») Csü, 1:00 /

Szia!
Külföldi fórumokon mindenhol az STK 0040 II -et ajánlják az eredeti helyett, de szerintem nem stimmel a lábkiosztás, inkább az STK086 a befutó a kapcsolási rajz alapján. Gondoltam hátha már valaki javított hasonló erősítőt, és van esetleg tapasztalata. Eredeti ic IG 02990, de nem sok mindent találtam róla. A probléma csak annyi az erősítőmmel, hogy a bal oldala torzít, ha felcserélem az ic-ket, akkor pedig a jobb.
Következő: »»   28 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Máj, 28. Szo
3:57:44
Jelenleg 445 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu