Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások

Témaindító: kanocos, idő: Jún 14, 2006
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   27 / 27
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2015 /

Véletlen mérés közbe sikerült rövidre zárnom a 2 kimenetet, szikrázott egyet, azóta már fel se veszi az áramot.
Testhez képest 3-4voltot csak.
Úgyhogy szerintem sikerült megölnöm.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Márc 2, 2015 /

A bemeneti test és táp test esetünkben azonos.
A zárlatot sajnálom, de ne búsulj mással is megesik.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2015 /

Hát mindegy, minden kezdővel megesik
Viszont harcra ujra fel, van másik STK IC-m ami működik is meg minden, csak dobozolni kell
Plusz hangerő szabályzót bekötni.
(#) atiber hozzászólása Márc 12, 2015 /

Hali!
Van valami tapasztalatotok, hogy új STK IC-t -jó/jobb minőségűt- melyik távol keleti gyártó produkál jelenleg? Nézelődtem a webshopok oldalain és elég nagy a szórás a kínálatban...de a fórumokon is sok a panasz, az utángyártott STK-kra...
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) szamóca válasza atiber hozzászólására (») Márc 12, 2015 /

Az STK-knál azt a vezérelvet kell betartani, hogy nem szabad max. tápfesz. közelében működtetni.(ajánlott Utáp-20-25%) A kimeneti rövidzárlatot sem viselik jól.
Ha ez teljesül, évtizedekig működőképesek.
(#) atiber válasza szamóca hozzászólására (») Márc 12, 2015 /

Ez mind OK! De nekem egy hozzám már hibásan érkezett erősítőben kellene STK-t cserélnem, vagy, ha nem kapok megnyugtató választ a jelenleg beszerezhető STK minőségével kapcsolatban, akkor az erősítő végfok részét átépítem inkább...
(#) omen90 hozzászólása Márc 18, 2015 /

sziasztok , nagyon gyorsan kellene egy STK 40 50 II,,,, tranzisztor , tudom hogy nem egyszerű dolog beszerezni , ezért is fordulok hozzátok , s ha lehet nem smd-és , hanem még az a régi (ipari) gyártás , én laikus vagyok , a szerelőmnek segítenék beszerezni , nincs ideje kutakodni az ic után , én meg örülök hogy ha beforrasztja , legyetek kedvesek segíteni , van két sharp 8800 végfokom s csak egy működő ic-m , röhej,,,,, pedig a másikat alkatrésznek vettem , de abba még az egyik trafó is leéget az STK miatt , köszönöm omen .

20db. entert kivettem, helyette használhatnád a nagybetűs mondatkezdést!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2015
(#) fazisegyengeto hozzászólása Márc 18, 2015 /

Jó estét!
Örököltem egy stk 439es végfokot, elég ramaty állapotban van, de ép. Rendesen, szépen szól. Csak hát.. ahogy kinéz.. úgy hiszem egy hifi lapjáról lett levágva, vagy valami ilyesmi. Szegény kondi :'( Szóval a kérdésem az lenne, hogy ebben a kapcsolásban a D880 Y tranyó milyen szerepet tölthet be? Mert az stk ic gyári kapcsolásában nincs benne. Esetleg még a táp része lehet.
Másik kérdésem, hogy -tudom lusta vagyok megcsinálni a nyákot- valaki nem találkozott stk 439 nyáktervvel? Mert hiába keresgélek a Zinterneten, nem találok semmi használhatót. Köszi
(#) atiber válasza atiber hozzászólására (») Márc 22, 2015 /

? Hali! Tényleg nincs senkinek sem jó/rossz ( inkább jó... ) tapasztalata, hogy melyik külföldi webshopból lehetne kedvező áron, használható STK erősítő hibrideket beszerezni?
(#) szamóca válasza atiber hozzászólására (») Márc 22, 2015 /

Mivel már több mint 15 éve nem gyártja a SANYO, szerinted ki meri nyugodt szívvel ajánlani kim juan hu négyes dzsunkájának, harmadik műszakja által gyártott, X13 végződésű szériáját, amit az Alibaba.com-on árul szüan csi, és jan qu fu csomagolja?

Építsd át inkább másra, mert semmi garancia nincs az új klón beszerzése esetén..
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) atiber válasza szamóca hozzászólására (») Márc 22, 2015 /

Ez nem jó hír! Bizakodtam azért, hogy vannak még csodák, de úgy látom, ha gyártanak is Kínában jobb minőségű cuccokat azok nem igen jutnak el kicsiny hazánkba...
Akkor marad a TDA7293-s átépítés...
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Kedd, 20:06 /

Szia! Mielőtt eltávolítanád az IC-t, a mellékelt rajzra írd már rá a lábfeszültségeket! Lássuk tényleg hibás-e!

Grundig.gif

(#) atiber válasza reloop hozzászólására (») Sze, 17:52 /

Na, úgy kezdtem, hogy egy marék (6db) 0,22 Ω-os ellenállást kicseréltem, hogy egyáltalán a tápfeszültség eljusson az STK-ig. Csere után bekapcsolom, a védelemként sorba kötött 100W izzó az 'pirított' rendesen, táp leülve, így mérni nem lehetett. Szétszed, Ω mérővel az STK kimenete és a +-táp között rövid zár az egyik STK estében (pont abban az oldalban, aminek a kapcsolási rajza fent van). Ki is forrasztottam ezt az STK-t, kiforrasztott állapotban is rövid zár a kimenet és a 12/14 lábak között. Megint összeraktam a rossz STK nélkül, így be is indult az erősítő, HF relé meghúzott, 100W-s izzó nem 'pirított'. A másik STK estén az alábbi feszültségeket mértem:
1; na ez, kimaradt, vagy 0V
2: 0,33V; 4: 16V; 5: 16,8V; 6: 38,8V; 7: 40,7V; 8: 40V; 9: 40,7V; 10: 40,7V; 11: 0V;
12: -42,5V; 13: 0,2V; 14: 42,5V; 15: 41,1V.
Ezek az értékek sem mondhatóak 'gyárinak'...szerintem ez is kuka lehet, hangszórót még nem akasztottam rá.
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Sze, 19:12 /

Elszállt a remény. A másik IC-t azért még lehetne kicsit masszírozni, mert R518 felől feltűnően nem kap negatív táplálást, de nem sok értelme lenne a fél oldal meghagyásának.
Ha belevágsz a TDA7293/4 átépítésbe, a témájában szívesen ellátlak tanáccsal, ha elakadnál.
(#) atiber válasza reloop hozzászólására (») Csü, 13:57 /

Na, 'masszíroztam' még egy kicsit ezt az STK-t is...Talált, süllyedt, az R518 (100 Ω) 'füstös', szakadt volt. 110 Ω-m volt kéznél, azt raktam be helyette, de ez nem 'happy end-es' masszázs lett......a kimeneten (13 láb) szépen felkúszik a feszültség -0,5V-ra és a HF védelem reléje is lekapcsolgat. Azért még itt megmértem a feszültségeket:
1; 0V
2: -0,5V; 4: -30V; 5: -31V; 6: 26,2V; 7: -31V; 8: 28,5V; 9: -30,8V; 10: -30,8V; 11: 0V;
12: -40,7; 13: -0,5V; 14: 41V; 15: 32,2V.
Ezeket az értékek sem tartom jónak...szerintem ez is kuka, hangszórót továbbra sem akasztottam rá.
Kíváncsi voltam mit rejt a 'plasztik'...
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Csü, 14:13 /

Szokatlan STK hiba, a bemenetnél vélek zárlatos tranzisztort felfedezni, lehet megsült.
(#) atiber válasza reloop hozzászólására (») Csü, 14:43 /

Most már tényleg elhárult minden 'akadály' a TDA7293-kal átépítés elől......Valószínűleg még értekezünk az 'átépítős projekt' közben is...Ismét köszi a tanácsokat/segítségedet!
A hozzászólás módosítva: Csü, 14:44
Következő: »»   27 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2015. Márc, 30. Hé
19:29:37
Jelenleg 522 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu