Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások

Témaindító: kanocos, idő: Jún 14, 2006
Lapozás: OK   19 / 19
(#) reloop válasza Constant hozzászólására (») Okt 30, 2013 /

Úgy látom akkor van némítás, ha a 8-as láb negatív feszültséget kap.
Ezt az egyik negatívra, másik negatívra kötést nem értem.
A kimeneti 0V feszültség feltétele, megkapja az erősítő a +/- tápot, és a némítás helyes vezérlése hatására a 6-os láb is közel negatív tápra kell kerüljön.
(#) reloop hozzászólása Nov 5, 2013 /

Matyusz! Ha fennáll az aggály, hogy az STK465-nál túl alacsony nyugalmi áram miatti keresztezési torzítás lé fel, akkor mérd meg a kimeneten lévő ellenálláson eső feszültséget (0,33 Ω, ha van egyáltalán az erősítődben). Az adatlap 120mA-t említ.
A nagyjelű erősítő külső munkaellenállásainak csökkentésével reményem szerint javulás érhető el.
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2013 /

Köszönöm a segítséged. Ha jól emlékszem akkor ebben nincs ellenállás a kimenetén Így néz ki az erölködő. Szét fogom szedni újra, de emlékeim szerint nincs kimeneti ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Dec 1, 2013 /

Sziasztok.

Van egy Bontott de működő STK4162 II és egy STK4252 II IC -vel szerelt végfokozatmodul párom.

Azt szeretném megkérdezni, hogy ezekből az egyik fajtát lehet e hídba kötni?
( Azt látom, hogy nem olyan biztos. )

Előre is köszönöm a segítsget.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2013
(#) bandee001 hozzászólása Dec 4, 2013 /

Hello Minenkinek!
Olyan kérdésem lenne, hogy az STK4181v ic-nek ugye nem szabad zarlatban lenni a 9-10-11-es lábnak? Szerintem rossz az ic, csak biztos szeretnék lenni nehogy kidobjak egy jót
(#) Tomi111 válasza bandee001 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /

Üdv!
A 9-10-11-es láb nem lehet zárlatban. Akkor az a fele rossz, ezek ugyanis a + ill. - táp és az egyik csatorna kimenete. Zárlatosak benne a végtranzisztorok.
(#) bandee001 válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /

Akkor sajnos csere :/ lehet kapni még vagy helyettesítője létezik? Jó kis Pioneer erősítő lenne
(#) gajdossmd hozzászólása Dec 6, 2013 /

Üdv. Mindenkinek!

Az alábbi STK442-110 IC-vel épített erősítő kapcsolási rajzát keresném,pontosabban a nyákon lévő relés koppanásgátló vagy hangszóróvédőkapcsolását! Maga az IC bekötése nekem is meg van.Meg is építettem,de a védelmet is szeretném beültetni.
Köszönöm a segítséget!
(#) Tomi111 válasza bandee001 hozzászólására (») Dec 7, 2013 /

Üdv!
Elvileg lehet kapni ill. a helyettesítőjét: STK4181v_4191v, de olvastam már, hogy szét szokták szedni és kivezetve a rossz tranzisztorokat külön tranyókkal helyettesítve javítják. Ilyet még nem csináltam. Gyakran belefutni hamis példányokba, amik esetleg az első próbát sem élik túl. Jobb lenne egy bontottat szerezni.
(#) mrobi hozzászólása Dec 7, 2013 /

Sziasztok. Van egy erősítőm. STK4191V típusú ic van benne. Az erősítő bekapcsol, de nem szól. A tápot leellenőriztem, az jó. Ha jól láttam van még a hangfal kimeneten egy relé, azt még megnézem. Mit javasoltok, mit nézzek még az ic-n, hogy kiderüljön jó-e?
(#) reloop válasza mrobi hozzászólására (») Dec 7, 2013 /

Szia! A kimeneti lába és a test között mérj egyenfeszültséget! Ha nullától eltér, esetleg a tápfeszültség jelenik meg rajta akkor valószínűleg cserélni kell.
(#) mrobi válasza reloop hozzászólására (») Dec 7, 2013 /

Szia!
Rámértem az általam vélt kimeneti lábra (az erősítőben benne van a panel és nem igazán férek hozzá, majd holnap kiszerelem). A tápfeszültséget mérem rajta.

Az erősítő két panelból áll. Az egyiken van a végfok és a táprész, a másikon meg a bemenetválasztó, rádió, stb. Megpróbálom kivenni a végfok panelt és meghajtani külső jelforrásról. Lehet hogy a másik panelban van a hiba, mert a táprészen lévő 7815-ős nagyon melegszik. Egy nagyobbacska hűtőborda van rajta, de nem bírom kézzel megfogni.

Illetve lenne még egy észrevételem. Megnéztem a gyári kapcsolást. Véleményem szerint ugyanaz van az erősítőben is. Viszont a gyári rajz az csak két csatornás, az erősítőn pedig 4 kimenet van.
(#) reloop válasza mrobi hozzászólására (») Dec 7, 2013 /

A 10 és a 13 lábak a kimenetek.
Mi a készülék típusa? Rajz alapján könnyebb volna segíteni.
(#) mrobi válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2013 /

A készülék típusa: Telefunken hr 780.
Rajzot meg keresek hozzá!
(#) mrobi válasza mrobi hozzászólására (») Dec 8, 2013 /

Megvan a rajz. Bővebben: Link
Megmértem a 10-es és a 13-as lábat. A 10 lábon megjelent a negatív tápfesz.
(#) reloop válasza mrobi hozzászólására (») Dec 8, 2013 /

Megtaláltad a hibát. Úgy nézem az STK4191V beszerezhető és megfizethető árú. A gyakorlat eldönti mennyire hasonlít majd az eredetire.
(#) mrobi válasza reloop hozzászólására (») Dec 8, 2013 /

Köszönöm szépen a segítséget!

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben? Mit értesz az alatt hogy majd kiderül mennyire hasonlít az eredetire? Sok belőle a hamisítvány?
(#) reloop válasza mrobi hozzászólására (») Dec 8, 2013 /

Nem tudom mennyi a hamisítvány, egyes vélemények szerint a ma kaphatók mind azok. Példa.
A HQ új gyártónak is Sanyo-t jelöl: Bővebben: Link
(#) Robikk hozzászólása Dec 9, 2013 /

Sziasztok

Sajnos kis segítségre szorulok, Philips FA 443 service manualjat nem találom..
Az elektrotanyán fent van, viszont onnan csak regisztrált tagok tudják ingyenesen letőlteni.
Valakinek esetleg nincs meg véletlenül a vinyó porosabb oldalán?

Képet mellékeltem hogy pontosan melyik az. Előre is köszönöm!!
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) bandee001 válasza reloop hozzászólására (») Dec 9, 2013 /

Én holnap hozok a Hq ból egy 4191v-t. Ne ijeszgessetek hogy nem lesz jó
(#) köbzoli válasza Robikk hozzászólására (») Dec 9, 2013 /

Tessék.
(#) Robikk válasza köbzoli hozzászólására (») Dec 9, 2013 /

Köszönöm szépen.
Rendes vagy!
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) bandee001 hozzászólása Dec 11, 2013 /

Új ic beszerelve, szépen működik minden.
(#) bandee001 hozzászólása Dec 11, 2013 /

Hello Minenkinek! Lenne valakinek Akai AA-R1 erősítő kapcsolási rajza? STK460 van benne, jövőhéten állnék neki szétkapni hogy mi baj lehet
(#) Robikk hozzászólása Dec 24, 2013 /

Sziasztok

Stk-2129 esetleg nem lehetne másik fajta stk íc-vel helyettesíteni?? Tudom a 2125 azzal lehetne, de nekem van stk402-240 íc- m, ebből van kettő is!
Most jelenleg nem vagyok otthon, de akad más stk íc-m is....
(#) boris92 hozzászólása Dec 29, 2013 /

Üdv, van egy STK5343-as IC-m, azt mondják ebből lehet csinálni egy kisebb erősítőt, tudtok segíteni valamibe ezzel kapcsolatba ?
Következő: »»   19 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Ápr, 24. Csü
7:57:11
Jelenleg 264 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu