Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások

Témaindító: kanocos, idő: Jún 14, 2006
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   29 / 29
(#) tibu30 hozzászólása Jún 4, 2016 /

hello(!) lenne egy hatalmas kérdésem(.) van egy sharp system 7700 as végfokom
aminek összeért a hangszórókábele véletlen és elszált(.) rendeltünk hozzá stk4241 ic-t 2db ot(.) bekapcsoltam és azonnal elszált !!!!!!!!
h
onnan rendeljek ahol nem vernek ár hamisítvánnyal???????
s
egítsetek légyszi nem szeretném kidobni!!!!!!

Amúgy kimérettem minden jó benne de amit vettem bele nem birta a tápot(.)
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2016
(#) doktor válasza tibu30 hozzászólására (») Jún 4, 2016 /

(#) Gimo27 hozzászólása Júl 4, 2016 /

Sziasztok fórumozók! Szeretnék , egy kis segítséget kérni. Az lenne a problémám, hogy kaptam egy gyári Siemens erősítőt, amiben STK 2230-as végfok IC található. és az lenne a kérdésem, hogy a tápegységnél mértem (+) ( -) 34 voltot, és a kimeneten is +-34 volt egyen áram mérhető. Vajon akkor az Stk el van szállva, és azért ereszt át? ( Bevallom, hogy stk icékket nem ismerem ) Válaszotokat előre is köszönöm. Üdv.
(#) CHZ válasza Gimo27 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /

Szia!
Sajnos nagy valószínűséggel az IC hibás.
Nézd meg körülötte a kis értékű ellenállásokat.
(#) fecameca válasza Gimo27 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /

Idézet:
„+-34 volt egyen áram mérhető”
??? Mihez képest? Plusz és mínusz is egyszerre? Mert ha a +34-hez képest mérsz -34 Voltot a kimeneten, vagy a - 34-hez képest is ott van +34, az jó, mert a 2x 34 Volt közepe a testhez képest nulla. De ha a két tápfesz közepéhez képest mérsz ott bármit, az nem jó, az zárlat.
(#) Gimo27 válasza fecameca hozzászólására (») Júl 5, 2016 /

Köszönöm a választ. Tehát a jelenség az lenne , hogy a multi méteremmel mértem a hangszóró kimeneteket. a jobb és a bal oldalon is 34-34 voltot. ha a két hangszóró kimenetnek a + csatlakozóját mérem egyszerre, akkor +68 voltot mérek. Ergó min két oldali hangszóró kimenet +34 voltot küld ki hangfalra!! Az szerintem haza vágja a
hang falat.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2016
(#) reloop válasza Gimo27 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /

Üdv! Ha leírod sorban az IC mind a 16 lábának a testhez képest mért feszültségét (előjelesen), akkor egyértelműen megállapítható, hogy jó vagy rossz. Valószínűleg rossz, de meg van az elvi lehetősége annak is, hogy az IC-től független alkatrész okozza a rendellenes kimeneti feszültséget.
(#) lukacsp hozzászólása Júl 14, 2016 /

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az Utsource nevű céggel, aki nagy mennyiségben és gyanúsan olcsón árul STK IC-ket. Tapasztalat megosztásokat előre is köszönöm!
(#) Near hozzászólása Júl 25, 2016 /

Üdv!
STK 4122 II hez tud valaki egy lábkiosztást?
Dupla STK-s erősítő mind két IC je ugyan azzal a hibával küzd, jobb oldalt egyenáramot ad le baloldalt semmi életjel. (Mind két IC külön ágon van külön kimenettel.)
Amit néztem eddig, hogy a táp rendben van viszont szükségem lenne egy kiosztásra.
Amit a google kiadott datasheetben elég hiányos. (Legalább is nálam hiányosan jelent meg.)

Előre is köszönöm!
(#) didyman válasza Near hozzászólására (») Júl 25, 2016 /

https://www.qrz.ru/reference/micro/analog/stk4122ii.pdf
Mi hiányzik? Minden láb benne van.
(#) Near válasza didyman hozzászólására (») Júl 25, 2016 /

Megtaláltam a probléma okát köszönöm. Túl nagy a felbontásom és a böngészőm PDF olvasója nem jelenítette meg. Most érdekes módon nagyobb hozta be alapból. :/
Mindenesetre nagyon remélem, hogy nem az IC-k halottak.
(#) Near válasza didyman hozzászólására (») Júl 25, 2016 /

Még egy kérdésem volna.
jvc dx mx77tn
Nincs ehhez véletlen egy elérhető service manual?
Kerestem google be de csak fizetős oldalakat adott ki.
Néztem elektrotanyán de ott meg semmit se adott ki rá.
(#) lukacsp válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 1, 2016 /

Rendeltem tőlük pár IC-t. Az elsőt ma beépítettem, egy 4141 II. Szinusszal kínozva sem vált füstté, tehát egyenlőre bíztató. Majd még megírom a többivel hogyan boldogultam. Árban annyira jó ez a bolt, hogy az már nekem gyanús, félek lesz itt még csitt-csatt a többi példánynál.
(#) szamóca válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 2, 2016 / 1

Tapasztalatom szerint, ha nem a határadatokhoz közeli környezetben kínozzuk a hibrideket, szépen működnek. Volt persze olyan esetem is, amikor eleve rossz volt a cserepéldány, vagy egy évek óta jól működő tok kimenetére, egy reggelre kiült a tápfesz.
Következő: »»   29 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Aug, 29. Hé
10:47:08
Jelenleg 404 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu