Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások

Témaindító: kanocos, idő: Jún 14, 2006
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   29 / 29
(#) Near válasza didyman hozzászólására (») Júl 25, 2016 /

Megtaláltam a probléma okát köszönöm. Túl nagy a felbontásom és a böngészőm PDF olvasója nem jelenítette meg. Most érdekes módon nagyobb hozta be alapból. :/
Mindenesetre nagyon remélem, hogy nem az IC-k halottak.
(#) Near válasza didyman hozzászólására (») Júl 25, 2016 /

Még egy kérdésem volna.
jvc dx mx77tn
Nincs ehhez véletlen egy elérhető service manual?
Kerestem google be de csak fizetős oldalakat adott ki.
Néztem elektrotanyán de ott meg semmit se adott ki rá.
(#) lukacsp válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 1, 2016 /

Rendeltem tőlük pár IC-t. Az elsőt ma beépítettem, egy 4141 II. Szinusszal kínozva sem vált füstté, tehát egyenlőre bíztató. Majd még megírom a többivel hogyan boldogultam. Árban annyira jó ez a bolt, hogy az már nekem gyanús, félek lesz itt még csitt-csatt a többi példánynál.
(#) szamóca válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 2, 2016 / 1

Tapasztalatom szerint, ha nem a határadatokhoz közeli környezetben kínozzuk a hibrideket, szépen működnek. Volt persze olyan esetem is, amikor eleve rossz volt a cserepéldány, vagy egy évek óta jól működő tok kimenetére, egy reggelre kiült a tápfesz.
(#) geniusmax hozzászólása Szept 24, 2016 /

Sziasztok! hozzám került egy Onkyo TX-7700 erősítő, előzményként annyit tudok róla hogy teljes hangerő állásban alig hallani a hangszóróban a lejátszott zenét más működési hibája nem volt, gondoltam belenézek az STK4151V belsejébe de nem nagyon akarodzik lejönni a védő kupak róla, esetleg valaki csinált már ilyet hogy leszedte a burkolatot róla , ha igen milyen módszerrel persze minimális sérüléssel hogy vissza is lehessen rakni. Köszönöm!
(#) CHZ válasza geniusmax hozzászólására (») Szept 24, 2016 /

Szia!
Ne erőltesd, hiba alapján STK jó lehet, ne rontsd el.
Logikus hibakeresés, mérni kell.
(#) geniusmax válasza CHZ hozzászólására (») Szept 26, 2016 /

Szia!nos méregettem,kondikat kiszedtem esr-ben mértem nemtaláltam rosszat, feszültség a +VCC: 11 lábon +38V, hang potit kimértem tökéletes, a végfokon az inputra érintve a hangszóró sercen 1-2, 17-18 input lábakon más egybet nem tudok mondani róla.
(#) szamóca válasza geniusmax hozzászólására (») Szept 26, 2016 /

10-13-as kimeneteken mérsz valamilyen feszültséget? Negatív tápot is megkapja? Ha a tápfeszek, és a kimeneti DC-szintek rendben vannak, akkor azt kellene leellenőrizni, hogy a bemenet megfelelő jelszintet kap-e? Ha nem, a hiba nem a végfokban keresendő.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2016
(#) geniusmax válasza szamóca hozzászólására (») Szept 26, 2016 /

10-13-as lábon semmi feszültség nincs , a negatív táp is megvan
(#) geniusmax válasza szamóca hozzászólására (») Szept 26, 2016 /

mért feszültségek az stk-n 1:láb:0v, 2:0v, 3:0v, 4:-38,2, 5:0v, 6:0v, 7-8-9:-38.2v, 10:0v, 11:+38,4, 12:+38.2, 13:0v, 14:-38,2v 15:-1,3V, 16:gnd, 17:0v, 18: 0v
első hozzászólásomhoz annyit helyesbítek hogy semmit sem hallani a lejátszott zenéből , teljes hangerőn a poti és csak halk susogás a hangszóróban
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2016
(#) CHZ válasza geniusmax hozzászólására (») Szept 26, 2016 /

Végfok működik leírásodból erre tudok következtetni.
Végfok bemenetére nem jut el a jel. Méréssel könnyen kideríthető, szkóp, hanggenerátor sokat segíthet. Bemenetválasztót kéne ellenőrizni. Erősítő hátlapján nincs kivezetve RCA csatikra a végfok bemenete és az előfok kimenete?
(#) geniusmax válasza CHZ hozzászólására (») Szept 26, 2016 /

Sajnos se skópom se hanggenerátorom nincs, és így néz ki a hátulja képen.

DSCN4228.JPG

(#) CHZ válasza geniusmax hozzászólására (») Szept 26, 2016 /

Nincs kihozva, így probléma oka sem lehet. Jelkövető erősítővel is nyomozhatnál, bemeneti vezetékére 100n kondit kötni és végigkövethetnéd a jel útját.
(#) geniusmax válasza CHZ hozzászólására (») Okt 2, 2016 /

Meglett a hiba, LC7821 IC csere lett belőle és most szépen működik.

DSCN4233.JPG

Következő: »»   29 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2016. Dec, 08. Csü
1:04:08
Jelenleg 135 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu