Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások

Témaindító: kanocos, idő: Jún 14, 2006
Lapozás: OK   23 / 23
(#) elvenelder hozzászólása Szept 29, 2014 /

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy STK 402-090-es végfok ic-m ebből szeretnék építeni egy erősítőt, de nem találtam hozzá a neten kapcsolást sem nyáktervet.
Egy kapcsolási rajzzal is beérném
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2014
(#) kzozo válasza elvenelder hozzászólására (») Szept 29, 2014 / 1

Ebben a PDF-ben a 3.-ik oldalon van a javasolt kapcsolási rajz. A nyákot magadnak kell megtervezned.

Köszi ez a rajz jó, de nem tudom, hogy hová kössem a potikat mert a rajzon nem szerepel.
még 1 kérdés van végtelenitett potim is azt be tudom kötni, vagy külön csinálnom neki vezérlést?

Ezek szerint ez egy végfok erősítő lessz ezzel a kapcsolással.
A végtelenitett potival kapcsolatban már találtam leirást uh az a kérdés sztornó.
U.I. : Bocsi ha hülyeséget kérdezek de ez lessz az első ic-s erősitőm amit építek.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2014
(#) kzozo válasza elvenelder hozzászólására (») Szept 29, 2014 /

Igen, ez egy végfok. Nekem is van egy kérdésem: a +-szimmetrikus tápod megvan már hozzá?
(#) elvenelder hozzászólása Szept 30, 2014 /

Tulajdonképp ez egy hifiből kimenetet cucc úgyhogy a tápja is megvan a pufferkondikkal és gratez-híddal együtt. A PDF-benne pedig bennevan a táp rajza is.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2014

Visszatérve akkor épitenem kell mellé egy előerősitőt is amit már tudok vezérelni potikkal?
(#) kzozo válasza elvenelder hozzászólására (») Szept 30, 2014 / 1

Nem feltétlenül. A poti egyik széle a bemenet, másik a test, a közepe megy az STK-ra. És értelem szerűen oldalanként kell 1-1.
(#) elvenelder válasza kzozo hozzászólására (») Szept 30, 2014 /

Így gondoltad? Helyettesíthetném az 1 k Ω-os ellenállást egy potival oldalanként ?
(bocs a rajz-ért)
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2014
(#) kzozo válasza elvenelder hozzászólására (») Szept 30, 2014 /

Nem, nem így gondoltam, hanem a lenti rajz szerint.

Értem köszi a 3,3 mikrós kondikat hejettesíthetem 4,7-essel, illetve a 0,1 mikrósat valamivel?
(#) kzozo válasza elvenelder hozzászólására (») Okt 1, 2014 /

A 0,1µF-ost nem lehet másra cserélni, 3,3u-at én a rajzon nem látok.
(#) elvenelder hozzászólása Okt 1, 2014 /

Jah igen bocsi 3p farad-os az nincsen hanem 3,3 pikos a szabvány az jó ugye?
Másik kérdés a potik lehetnek 25 k Ω osak?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2014
(#) elvenelder hozzászólása Okt 2, 2014 /

És mekkora tápfesz kell a kapcsolásnak?
(#) Flatron11 hozzászólása Okt 10, 2014 /

Sziasztok!
Van egy Sharp System 7700-as erősítőm és egy kis problémába ütköztem. Az előző végfok IC-t (STK4241 V) véletlenül elfüstöltem egy mérés során. Vettem bele másikat ami egy (STK4241 II).
Előzőleg már volt cserélve benne az IC ,akkor pöcc-röffre indult és hibátlanul szólt. Most is hibátlanul bekapcsol viszont mind a két csatornán kegyetlenül torzít a hang. Oscilloscope-on mérve felismerhetetlen formájú jel jön ki az erősítőből. Azt írják ,hogy a két IC között az eltérés csak a torzítás mértéke. Mi lehet a baj? Vagy pont egy hamisítványt fogtam ki?
(#) Gabó válasza Flatron11 hozzászólására (») Okt 11, 2014 /

Ajánlatos a végfok körüli alkatrészek átmérése, doksi alapján. Nekem is volt hasonló, ott egy ellenállás volt megnyúlva, és az okozott ilyen gondot. Külsőre semmi nyoma nem volt.
(#) Flatron11 hozzászólása Csü, 17:38 /

Átmértem mindent ,de sehol se találtam hibát. Akkor nagy valószínűséggel az IC hamisítvány. Köszi a segítséget!
Következő: »»   23 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2014. Okt, 26. Vas
7:02:26
Jelenleg 223 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu