Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PEEL 18cv8 programmer
 
Témaindító: Thowra, idő: Nov 28, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Thowra hozzászólása Nov 28, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Belefutottam egy szerkezetbe amibe egy PEEL 18cv8 mikrovezérlő lakik.
Az áramkör amibe lakik táphibás lett és vitte ezt is. Van új üres példány de nem találok sehol programozót hozzá. Ismerős esetleg valakinek ez a típus? Tud esetleg valaki kapcsolást / szoftvert a programozóhoz? A segítséget előre is köszönöm.
(#) tiggersoft válasza Thowra hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Szia
Az nem mikrovezérlő hanem egy PAL/GAL IC.
Tulajdonképpen nem egy program fut rajta hanem egy logikai áramkör amit tokon belül tudsz szabadon "drótozni". A leírása(PDF) alapján egy PDS-3 nevű programozóval lehet beégetni.
Magyarul olyan mintha te terveznél egy IC-t.

PEEL18CV8.pdf
    
(#) Hp41C válasza Thowra hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Szia!

A fellelhető adatlap pedig bölcsen nem tér ki a programozásra....
(#) Thowra hozzászólása Nov 29, 2012 /
 
Keresgéltem még de mindenhol zsákutca .
(#) szelitomi hozzászólása Nov 30, 2012 /
 
Szia!
Tartalmad megvan bele?
Mert Topmax II tudja R/W. Ha elárulod miben lakik megírom neked.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
(#) Thowra válasza szelitomi hozzászólására (») Dec 5, 2012 /
 
Üdv!
Egy régi elavult műszer része.
Van egy minta amiből ki lehetne olvasni. A gond az, hogy lehet módosítani is kell rajta de nagyon kevés leírás van róla. A kód milyen formába olvasható ki?
(#) szelitomi válasza Thowra hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Szia! Topmax-al .JED formátumban lehet kiolvasni, de ez is csak bináris vagy hexadecimális formátum. A forrás kódot sajnos én sem tudom hogyan kell létrehozni, változtatni. De itt egy kis csemege:
http://www.latticesemi.com/deviceconfigurationprogra.cfm?source=topnav
Nézz szét az oldalon. Rengeteg tanács és program áll rendelkezésedre, amit egy egyszerű regisztráció után le is tölthetsz.
(#) Hp41C válasza szelitomi hozzászólására (») Dec 9, 2012 /
 
Réges - régen, még a DOS -os világban volt egy Abel nevű program, melyel logikai egyenleteket lehetett felírni a bemenetek és a belső regiszterek kimenetei felhasználásával a kimenetekre és a regiszterek új bemeneti értékeire. A program ezeket a logikai kapcsolatokat minimalizálta a cél áramkör tulajdonságait figyelemve véve. A lefordított változatot JED állományba tette. Sajnos ez a program régebbi, mint a PEEL 18cv8. Ezeken az áramkörökön is van lehetőség a tartalom kiolvasásának megakadályozására. A logikai kapcsolat - elvileg - felderíthető az összes belső állapotból az összes bemeneti kombináció hatására beálló belső regiszter értékekek és a kimenetek megfigyelésével... Igen fáradságos...
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2012
(#) Thowra hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
Köszönöm az információkat.
Egyelőre a kísérletezés stádiuma zajlik, ha sikerül kideríteni a működését ki tudom váltani valami másra pl PIC vagy AVR amit tudok programozni.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem