Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RT7300S
 
Témaindító: butuska, idő: Jún 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) etilalkohol válasza etilalkohol hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Sikerült letekerni a huzalt és ráforrasztani a végét a lábra, így megoldódott, persze még nincs FM signal, de így már kutakodhatok tovább...
(#) Gafly válasza etilalkohol hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Jól gondoltad, nagy bajt nem csináltál vele (az induktivitás pontos értéke ezen a helyen másodlagos szerintem).
Várjuk a további eredményeket.
(#) etilalkohol válasza Gafly hozzászólására (») Márc 22, 2023 / 1
 
Működik végre, a tekercs lehetett csak a baj, mert javítás után elfelejtettem antennát rátenni...
(#) etilalkohol hozzászólása Márc 22, 2023 /
 
A tipikus FM -0.02 MHz es freki eltolódást a KM KF modul alsó (főpanelhez közelebb eső lyuk) tekercsének a hangolásával (balra forgat nagyonpicit) sikerült beállítani, majd kiderül mennyire lesz tartós...
Korábban az akku helyére egy 1F-os SuperCap-ot forrasztottam be, de kb. egy 7 alatt elfelejtette a dolgokat (nem lehet, hogy itt a VR98 10KOhm-os ellenállás meríti le? - azaz ki kellett volna venni), próbaképp most kap egy CR2032-es elemet soros diódával védve.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2023
(#) etilalkohol hozzászólása Márc 28, 2023 /
 
Sziasztok, most fogom cserélni az elkókat és gondoltam megkérdezem:
A sztereó dekóder utáni (HIC110) tl082-est érdemes valami modernebb "jobb hangú" típusra cserélni, próbálta már valaki?
Köszi, etil...
(#) etilalkohol válasza etilalkohol hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Sziasztok, átkondiztam a rádiót sikeresen.
Ami nem akar összejönni az a CR2032-es elem beleaplikálása, most simán az akku helyére kötöttem egy soros diódával.
Le tudná írni nekem valaki, hogy hova kössem vagy mit változtassak a VR98-as ellenállás körben, mert az óra nem akar menni így.
Számomra valami olyasmi esik le a rajzból, hogy a VR98-on folyó áram állítaná elő az órának a feszültséget?!
Előre is köszi...
(#) etilalkohol válasza etilalkohol hozzászólására (») Ápr 3, 2023 / 1
 
Sziasztok, megoldottam másképp:
Az SRAM memória helyett betettem egy EEPROM-ot 24C02-t, így nem lényeg ha lemerül az elem/akku/supercap. Így megőrzi a beállított adókat.
Az akku helyére visszatettem az 1F SUPERCAP-ot, így jár az óra ameddig bírja (pár nap) és nem befolyásolja a beállított/mentett adókat.
Egyelőre ezt találtam a legjobb megoldásnak.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem