Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   188 / 342
(#) kiss.ferenc hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Jó estét!
Hasonló a problémám mint az előttem kérdező Robi85-nak!
Vettem egy kombinálható gyalu asztalt, ami ugy van kialakitva, hogy a tengelycsonkra körfürészt illetve maró késeket is feltudok iktatni ha akarok. A fordulat szabályzás úgy van megoldva hogy a motor tenegelyére két ékszily tárcsa van szerelve mivel hogy a gyalunak magas legalább 5000 fordulat szükséges, a körfőrésznek előnyösebb az alacsonyabb fordulat. A motor egy elég idős azt hiszem, hogy orosz, három fázisú motor, 2kW. Sajnos nincs lehetőségem három fázist használni.
Ha át kötöm a motort 1fázisra delta kötéssel kb. milyen munka illetve indito kondikra lesz szükségem, hogy a motor minél megbizhatóbban és nagy hatásfokkal müködjön? Kb. mennyit fog esni a motor teljesitménye illetve a fordulata? El tudja e még látni a motorom a gyalu és a körfürész meghalytását?
Üdv. Feri!
(#) pont válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
2Kw-os motor használhatatlanul gyenge lenne egy fázisról ilyen feladatra. Ha van sok ampered lehet frekiváltó, de olyan körül van egy egyfázisú motor is. Mellesleg a körfűrész is szebben vág 5000 fordulaton, persze ha a körfűrészlap bírja a 6000 f/p-t...
(#) kiss.ferenc válasza pont hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Köszönöm a választ, mennyit esik a motor teljesitménye ha egy fazisrol üzemel?
(#) pont válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Kb. 700W-os lenne...
(#) cc2vts válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Mekkora lappal szeretnél vágni?
(#) zoli75 hozzászólása Jan 15, 2015 /
 
Üdv! Segítséget kérnék. Van egy zyt4245-23 tipusú egyenáramú, állandó mágnesű (állórész) villanymotor. A motor nem indúl vagy csak nehezen (kézzel rásegítve), de van hogy akkor is leáll. A kommutátor 24 részből áll, de elég érdekesen van elosztva, mert 7-17 arányban van. Találkozott már valaki ilyennel, van valakinek mi lehet a gond vele?
(#) zolika60 válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Milyen feszültségről próbálod?
(#) zoli75 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
240V hálózatot kap a motor tetején lévő elektronika, az csak egyenirányítja és megy a motorra.
(#) zolika60 válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Az egyenirányítót vizsgáltad már?
(#) zoli75 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
A szénkefékhez 303V dc feszültség és 12V AC jut el.
(#) zolika60 válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
AC nem lehetne ott.
(#) zoli75 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Akkor cseréljem a 4 diodát és lehet életre kel?
(#) zolika60 válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szerintem igen.
(#) kadarist válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Lüktető egyenfeszültségnél képes AC-ben is mutatni a műszer, tehát nem biztos, hogy rosszak a diódák. Viszont diódaszakadást egyszerűen kimérhetsz multiméterrel.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) zoli75 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Megmértem, a diodák jók, új diodákkal is ugyan azt mérem.
(#) zoli75 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Újakkal is ugyan azt csinálja, teszek fel képet, hátha valaki észrevesz valamit.
(#) kadarist válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Akár még a csapágyak is lehetnek rosszak, szorulósak, feszülősek.
(#) zoli75 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Könnyen forog.
(#) kadarist válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Az egy dolog, hogy áram nélkül könnyen forog, de üzemszerűen is? Lehet még tekercszárlat vagy szakadás is a háttérben.
(#) zolika60 válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
A forgórészt is lefotóznád?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) zoli75 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
A tekercszárlatot hogy tudom kimérni, mivel nem szimetrikus a kommutátor?
(#) zoli75 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Igen, itt van.

DSC_0104.JPG
    
(#) zolika60 válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Azt a kis ellenállás miatt nem igen tudod mérni, csak ha olyan mértékű, hogy a forgórész vasa felé is tudsz ellenállást mérni.
(#) zolika60 válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Ez elég szépnek néz ki így képről. A szénkefék rugója elég erős? Esetleg azt megmérheted, hogy nincs-e a kommutátor felé szakadás, bár kis esélyt látok erre.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) zoli75 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Ha elindul forogni és megpróbálom kézzel lassítani akkor halk "pukkadozás" hallható, gondolom a szénkefénél ívet húzhat. Lehet mivel használata alatt kopott a szénkefe, most már nem lenne elég a rugóerő? Szakadás nincs a kommutátornál, azt már végignéztem.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) zolika60 válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Lehet. Sajnos innen csak találgatni tudok. Az ívhúzás lehet menetzárlattól is. A kommutátoron nincs egy szegmens megégve?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
(#) zoli75 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Nincs megégve sehol, első alkalommal mikor szétszedtem, megtakarítottam a kommutátort és a szénkeféket is, akkor ment cirka 10 ki-be kapcsolásig, aztán újra ezt csinálta. Most megpróbálok állítani a rugó erőn, hátha az segít.
(#) zoli75 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Így elindult, de elég dadogva jár, meg meg áll, aztán megy egy darabig aztán megint "dadog" aztán ismét kisimul és jár.
(#) zolika60 válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Talán a szénkefékre nem jut elég áram terhelés alatt. Nincs valami forrasztási, vagy érintkezési hiba?
(#) ferci válasza zoli75 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Próbáld meg azt, hogy a forgórésszel sorbakötsz egy 12 V 21 wattos izzót, egy AC árammérőt ( multiméter ) és kb. 12 volt AC-ról megtáplálod, szeletről szeletre kézzel elforgatod. Így minden tekercset le tudsz mérni nagyjából, mekkora eltérések vannak. Az izzó csak áramkorlátnak van, semmi másért. Ha elég áram átmegy így, láthatod, van-e nagy eltérés - ha kevés, növeld az AC-t..
Az egyik oldalon válassz le mindent, nehogy bekavarjon valami.
Következő: »»   188 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem