Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   190 / 342
(#) cc2vts válasza makrai attila hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Melyik fajta daráló? Kép róla? Teljesen gömbölyű a motor testje (székesfehérvári), vagy vannak rajta bordák (HZ motor)?
(#) pucuka válasza ferci hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
A terménydarálónak nagyjából állandó a terhelő nyomatéka, a kalapácsoknak meg nagy a tehetetlenségi nyomatéka, úgyhogy a leállástól nem kell tartani. Azért ez az egyszerű megoldás.
(#) makrai attila hozzászólása Jan 25, 2015 /
 
Sziasztok.
Kaptam választ rendesen.Mindenkinek igaza van mert rájöttem,hogy ha egy pillanatra érintem hozzá a segédfázist akkor éppen hogy csak megy, viszont ha egy pár másodpercig /2mp/ rajta hagyom akkor felpörög mint az őrült.
Köszönöm mindenkinek a válaszát,nagyon rendesek vagytok.Most raktam teljesen össze mert a tulaj szétszedte a forgó kapcsolót mondván,hogy ott van a baj és a kicsi rovátkákba visszatenni az érintkezőket csuda izgalmas volt.Volt olyan amelyik összerakás után csak úgy kiesett.Szerencsére volt több lehetőség benne így megoldódott a fix rögzités.
Még egyszer köszi,további szép napot.
Egyébként bordás és találtam rajta bekötési rajzot miután kiszereltem a motort.
A daráló háza vagy 40 éves, a motor gondolom a fele.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) Thomas82 hozzászólása Jan 26, 2015 /
 
Üdvözletem!
Egy kérdéssel fordulnék a hozzáértőkhöz.Kaptam egy 400V-os motort,amit 230V-ról üzemeltetnék.Semmilyen tábla,adat nincs rajta,csak egy 21"szám.
6 kivezetése van.Ezeket kimértem,megvan az U,V,W,és a föld is.
no most van 2 kábel,ami fekete/fehér,és 11,12 jelölésekkel van ellátva.
Ezek mire szolgálnak?bárhogy mérem,próbálom nem reagálnak semmilyen mérésre.
A motor tökéletesen működik,230V-ról,csak egyszeűen nemtudom mi célt szolgálhatnak,
érdekelne...ötlet?
(#) granpa válasza Thomas82 hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Üzem közben mérd meg: tachogenerátor, vagy segédfeszültség, pl. világítás.
(#) kadarist válasza Thomas82 hozzászólására (») Jan 26, 2015 / 1
 
Leginkább hőérzékelő termisztort szoktak beleépíteni egy aszinkron motorba.
(#) lexio hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
Üdvözletem!
Van egy állóventilátor motorom, tudja valaki hogyan kell
bekötni?
Előre is köszönöm!
(#) Thomas82 hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
Köszönöm a tippeket,valószínőleg hőérzékelő lessz,bár azt nemtudom letesztelni.
Az a lényeg szépen megy.
(#) proli007 válasza Thomas82 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Hello!
Ha hőérzékelő, akkor tudnád tesztelni. Mert akkor az egy PTC ellenállás, ami mérhető. Vagy egy kontaktus, de annak a biztonság kedvéért bontónak kellene lenni. Vagy is hidegen zárva kellene lenni. Maximum ha egy hőbizti van benne és már kiment, akkor nem lehet mérni..
(#) Thomas82 hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
Mértem mindenre,de semmire se reagál,se ellenállás,se feszültség semmilyen állapotban,valószínűleg vagy szakadásos,vagy a bizt.ment ki benne,nem mai gyereknek látszik
(#) yurnyx hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
Üdv!

Vettem egy MEZ MOHELNICE gyártmányú lassító hajtóműves villanymotort.
Kell-e kondenzátor az indításhoz: 380/220 v. 1400 ford. 550 w. amelyet 220 V szeretnék üzemeltetni?
A kapocsdekli belül a Delta kapcsolási rajz a következő:
Co Ao Bo
o o o
I I I
o o o
A B C

R S T

Hová köthetem? -a bemenő 220 V-t és fordulat váltásánál is.
(*-ba a kapocslécek vízszintesen vannak összekötve a Co----Ao----Bo ebbe természetesen nem kötöm a 220 V -t)
(#) Tomi111 válasza yurnyx hozzászólására (») Jan 30, 2015 1 /
 
Üdv!
Ebben a régi hozzászólásban megtalálod a bekötést: Bekötés
Neked a delta bekötés kell(a képen az alsó két kép a két irány).
Kondit próbálgatni kell. Kell üzemi kondi(állandó), 20-40µF közötti talán. Ennek 400-450V-osnak kell lenni.
Ha terheléssel indul, lehet hogy indítókondira is szükséged lesz, ez 100uf nagyságrendű 250V-os, amit nyomógombbal az üzemi kondival párhuzamosan kell kötni a felpörgés idejére.
(#) adamka0523 válasza cc2vts hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Sikerült megoldanom szerencsére, Bővebben: Link időrelés megoldást alkalmaztam és még szerencse, hogy volt itthon fölösleges DIL mágneskapcsolóm így azt behúzva tudok indítókondit vezérelni mikor húzzon be. Eddig úgy néz ki jobb ötlet mint a miha relés megoldás, bár igaz bonyolultabb és ha minden alkatrészt úgy kellett volna megvennem valszeg sokkal-sokkal többe lettem volna. Így meg végül is csak a Finder 80.01 került pénzbe ami 3e Ft volt és 1* volt használva. Megérte )
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2015
(#) yurnyx válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Üdv!


Köszönöm az infót és hasznosnak találtam.
(#) erdgab hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Tiszteletem Uraim!
Van egy AEG U112 G 40 típusú,szénkefés,Zanker mosógépből származó motorom.A motornak 8 kivezetése van.Ebből kettő a tachogenerátoré,ez tiszta.A maradék 6-ból egy az egyik szénkeféé,a többi számomra ismeretlen,hiába bújtam a netet órákig.Segítséget kérnék,hogy hogyan kell ezt a motort bekötni 230V-ra,hogy működjön?Vajon mekkora teljesítményű lehet?
Minden segítséget Tisztelettel megköszönök!
(#) zoz11 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Hali
300W körüli motor, szabályzó elektronika nélkül, üresen szét pörög, rövid ciklusos üzemre tervezett motor, gyakorlatilag szinte semmire nem használható mosógépen kívül.
2 kivezetés a szénkefe, másik négy az állórészé, de van olyan is hogy van bent egy bimetál annak is kihozzák a 2 végét.
Szét kell szedni a motort, és kb. 2percen belül minden világos.
(#) sun hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Bocsi hogy csak most volt időm írni, hátha valakinek még szüksége lesz az infóra.
Az általam utoljára említett motor bekötéséhez nem volt másra szükség ,
mint egy 16 µF-os üzemi kondenzátorra azzal tökéletesen működik.
Így kössétek csak 16-os kondival.
Remélem tudtam segíteni másnak is.
Köszönöm.
(#) Kovacs Ervin hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Helló a következő kérdésre szeretnék választ kapni.Hogyan tudok hőrelét háromfazisu és monofázisu motrokra méretezni,ha lehetséges kaphatnék használhato képletet.Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza Kovacs Ervin hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Nagyon nem kell méretezni, mert a motor áramfelvételének megfelelő hőkioldót-motorvédőt építs be. Egyfázisra is ugyanazt a hőkioldót alkalmazhatod, amelyet háromfázisra, nincs különbség az alkalmazásnál.
(#) jozsojo hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Sziasztok! adott egy 3 fázisú Villanymotor, hajtóműves! 220/380 V os. 1440 fordulatú! adattábla szerint! 6 kivezetéses! Csillagban ment eddig ( fenti három összekötve) itthon 3 fázisról, de most átkötöttem 1 fázisra, el is indult faszán, de viszont 2 perc után langyosodik a motor... normális? nem morog nem hallni.. 50 µF os kondival megy ami 400 V os! Máshogy elvileg ezt nem is nagyon lehet bekötni... Ötlet? mert ez szerint kötöttem be!
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza jozsojo hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Szia!
Kösd át deltába! Viszont azzal számolj, hogy nagyobb lesz az áramfelvétele a 400V-os beállításhoz (csillag) képest.
(#) jozsojo hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Azt értem hogy 3 fázisról használom és csillagból átkötöm deltába és nagyobb lesz az áramfelvétele. De én 220 V ra kötöttem át! egy fázisról akarom használni!
(#) kadarist válasza jozsojo hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Akkor is kösd át! Mert ugye a 220/380V delta-csillag motornál a kisebb feszültségű beállításhoz a delta kötés jár.
(#) erbe válasza jozsojo hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Nem írtad, mekkora teljesítményű a motorod. A hajtóművesek általában nem túl nagyok, lehet, hogy sok neki az 50 uF.
(#) jozsojo hozzászólása Feb 11, 2015 /
 
Ime az adttábla... Kb 500 W os lehet a motor ? akkor lehet tényeg sok az 50 es kondi... ha 70 van megadva Kw onként

motor 001.jpg
    
(#) kala1982a válasza jozsojo hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
230 x 1,7 vagy 380 x 1. 400 w alatti így ránézésre.
(#) erbe válasza jozsojo hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
10-16 uF. Legfeljebb.
(#) lukacsp válasza jozsojo hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Az adattáblán szereplő 0,5 lóerő 0,37 kW-nak felel meg. A kondi témát a kollégák jobban tudják.
(#) jozsojo hozzászólása Feb 12, 2015 /
 
Akkor valószínű azért melegedett szegénykém... sok volt neki az 50 es kondi!
(#) kadarist válasza jozsojo hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Na meg a csillagba kötéssel le is gyengítetted szegényt.
Következő: »»   190 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem