Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   201 / 342
(#) VIM válasza Pickup hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Szia! ITT található a megoldás és az alatta lévő rajz is ugyan ez. Talán EZ volt az eredeti rajz az átkötéssel.
(#) VIM válasza LANCIAZSOZSO hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Talán azt mondanám, hogy a kisebbet kellene beépíteni, mert az elengedési árama közelebb van az előírthoz. Az első szám volna az üzemi áram tízszerese a második az elengedési áram tízszerese, tehát a Te esetedben a 10A-es üzemi áramú motorhoz a 28.5A-es relé elengedési áramérték tartozik. Ehhez képest a nagyobbik áramú relé elengedési értéke 8A-es eltéréssel okozhatna indítási zavart, esetleg terhelésnél nem akkor kapcsolna vissza a relé amikor az áramérték ezt szükségesé tenné.
(#) Pickup válasza VIM hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Köszi!
Nálam a V2-Z2 semmi nincs.Akkor az U2 a V1-Z1-el kössem össze?
(#) LANCIAZSOZSO válasza VIM hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Bármilyen hihetetlen, de végre találtam kondit, Nyíregyházán. Azt írja a gyártó, hogy egy ellenállást kell kötni a két kapocs közé. Tehát az újabb kérdés az, hogy hány ohmos és hány wattos ellenállást kell beépíteni? Köszönöm.
A kondi 125-160 mf. Ebből is vételeztem egy újat.
(#) sunside válasza LANCIAZSOZSO hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Elég oda 1MOhm fél-1 watt. Annyi a szerepe, hogy kisüsse a kondit ha ki van kapcsolva a berendezés.
(#) LANCIAZSOZSO válasza sunside hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) LANCIAZSOZSO válasza LANCIAZSOZSO hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Helyesbítem az előző hozzászólásomat: nem kondit találtam, az van itt Szolnokon is, hanem indító relét!
(#) VIM válasza Pickup hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Az lenne a legjobb ha le tudnád fotózni a kapocsdeknit és megmutatnád, hogy most mi a felállás, mert gyári bekötésnek látszik a rajzon csak az áthidalást nem rajzolták be a forgásiránynak megfelelően. Ugyanis az áthidalás elfordításával kellene tudni irányt váltani és ahhoz ott kell legyenek a bekötések azokon a pontokon, mert ha nem akkor ezt a motort már áttekercselték .....
(#) Pickup válasza VIM hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
A bekötés szerintem még gyári. A motorból 3 vezeték jön ki.

CIMG8078.JPG
    
(#) VIM válasza Pickup hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Ha ez így van akkor ez valami speciális célra gyártott típus lehet aminél nem lehet megváltoztatni a forgásirányt csak a motor átfordításával. A segédfázis belül van elkötve a főfázishoz fixen ebbe az irányba, amit csak a motor szétszedésével lehetne a tekercsfejen szétválasztani és azt is kihozni a bekötéshez.
(#) ha9pi.feri válasza VIM hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Sziasztok! Ha nem túl gyakran kell fordítgatni a forgásirányt az állórész átfordításával általában megoldható a dolog. Ritkán előfordul, hogy nem szimmetrikus az állórész. Ügyelni kell rá, hogy a forgó és állórész fedje egymást! Nekem több esetben is sikerült így átfordítani a forgásirányt.
(#) palcsika26 hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem, megoldható e?
230V-os szivattyut üzemeltetnék napelemről. Elgondolásom: napelem->töltésvezérlő->12V akksi->12/230 inverter->szivattyu
A szivattyú 1kw körüli (pl. pedrollo)
Akksi nagy teljesitményü 250 Ah
(#) ferci válasza palcsika26 hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Szia!
Nem hinném, hogy 100 ampert tudna viszonylag folyamatosan az akkud. A veszteségek is nagyok lennének az alacsony fesz miatt.
A másik az, ha színuszt nem tudsz csinálni, akkor a szivattyúd se szeretné a négyszögféle feszt.
(#) palcsika26 hozzászólása Szept 10, 2015 /
 
Köszi a válaszokat.
Hát, igen, ezen az egészen még agyalnom kell.
(#) Gyufa 1973 hozzászólása Szept 10, 2015 /
 
Sziasztok!

Elnézést kérek, ha rossz helyen kérdezek, de ezt a helyet érzem a legmegfelelőbbnek.
Szóval. Egy ágaprítógépet építek, aminek a teljesítményigénye kb 5kw. Motorom még nincs hozzá, most keresgélek, egy 5,5-ös, vagy 7,5 kilowattos motort szeretnék rá venni. A fordulatszáma mindegy, azt lehet redukálni, bár a vágóegység olyan 250-300-at fordul percenként, szóval a 2880-as motor esetén már nagy lassítóáttételt kellene alkalmazni, de ez is megoldható. Fontosabb, hogy a használt motorok adattábláján nem igazán igazodok el. A teljesítmény, meg a fordulatszámadatok érthetőek, de nem tudom mit jelent a 220/380, vagy a 380/690 voltos jelölés? Bármelyik jó lenne nekem? A házam hálózata 3x25 amperes hálózat. Még egy dolog. Érdemes leégett motort venni öt-tízezer forint körüli áron? felvettem a kapcsolatot egy villanymotor tekercselővel, aki egy 7,5 kilowattos motort 55 000 forintért tekercselne meg, és kicserélné a két csapágyat. Ezzel a motor gyakorlatilag új lenne? Nem tudom....
Bocs, ha sokat kérdeztem, és köszi, ha válaszoltok!
(#) palcsika26 válasza Gyufa 1973 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Szia!
A motorokon a feszültségadatok azt jelentik,hogy milyen kapcsolásban használhatod őket.
Csillag vagy delta kapcsolás. Amelyik 220/380 az csak csillagkapcsolásban müködhet.
380/690 az mehet deltában, csillagban felpörög,aztán kézi vagy automatikus kapcsolással átvált deltába. Ez a nagy inditási áram miatt fontos. Csillagban kicsi árammal indul, de igy még nincs erő a motorban. Ha átváltott deltába lehet terhelni, akkor adja le a maximális teljesitményt.
A 3x25 amper mindkét motorhoz elegendő, persze csak csillag inditásnál.
Lehet hogy a 7,5 kw motorhoz kicsit necces, de szerintem elbirja.
Motorokhoz lassu kioldásu biztositékok kellenének, C karakterisztikájúak

Ha korrekt módon átvan tekercselve, csapágyak kicserélve, olyan mintha új lenne.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
(#) Pisti27 hozzászólása Szept 10, 2015 /
 
Sziasztok!Van egy ruhaszárító motorom, ez a gép javításra jött hozzám, a motort valaki már bütykölte nagyon ritka az alkatrészellátás ebben az eszközben. A problémám hogy nem tudom a motort életre kelteni benne van 3 szál és van az egyiken egy red relé is valaki tudna segíteni ebben?
(#) Gyufa 1973 válasza palcsika26 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Tehát jól értem, hogy az én szempontomból mindegy, hogy 220/380, vagy 380/690 van írva az adattáblára? A teljesítménye mindkettőnek 5,5, vagy 7,5 kw.
(#) ferci válasza Pisti27 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Szia!
A másik probléma meg az, hogy csinálhatnál egy rajzocskát, hogy mégis lehessen látni valamit, minden ellenállásértéket feltüntetve.
Reed relé? Annak sokféle formája, verziója van...mágnessel, tekerccsel kapcsolható, stb...
(#) Pisti27 hozzászólása Szept 10, 2015 /
 
Keresek képet a motorról elméletileg forgásirány váltás is van "elméletileg" Igyekszem képet csatolni kis türelmet és elnézést hogy ezt még nem tettem meg!
(#) ferci válasza Pisti27 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Mérjél, Pisti és írd be, razold le, hogy pl. zöld-kék között 4,5 ohm, stb...... egy kép nem sokat mutat.
(#) palcsika26 válasza Gyufa 1973 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Igen.
(#) Gyufa 1973 válasza palcsika26 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Köszönöm szépen, sokat segítettél!
(#) erbe válasza Gyufa 1973 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
(#) Pisti27 válasza ferci hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Szia mértem! Adott 3 vezeték... Ebből kettő közt van ellenállás Fekete..Sárga... Piros...
A sárga és a piros közt 34,3 Ohm van
(#) avatar2007 hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni ennek a villanymotornak a beazonosításához (nem nagyon megy az orosz) és a 220V -ra való bekötésében .
Előre is köszönöm .
(#) ferci válasza Pisti27 hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Hali!
A fekete meg csak lóg?
(#) Pisti27 hozzászólása Szept 11, 2015 /
 
A feketén nincsen semmi
(#) ferci válasza Pisti27 hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Akkor az nem fog menni... nyista segédfázis.. le kell bontanod és megkeresni, nem látod-e, hol van szakadás.
(#) ha9pi.feri válasza avatar2007 hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Szia! Semmi különös nincs rajta: Aszinkron motor Typ: APN 12/2 3fázisú 50Hz 270Watt 220/380V
cos fi 0.72 csillag/delta, 2750 ford/perc 1,64/0,95A ... szabvány szám....Bekötését a rajzok között megtalálod. Deltába kötöd. ]Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2015
Következő: »»   201 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem