Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   219 / 342
(#) dante007 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget, akkor ránézek az ellenállásmérésre, a képért meg elnézést kérek, telefonnal csináltam és gépen kicsiben jelenítette meg.
Máskor majd jobban oda figyelek rá.

Köszönöm.
(#) dante007 hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Valojaban, egy hobiztositek volt a gond. Arra van valahogy lehetosegem, hogy a motor forgas iranyat megvaltoztassam ?

Elore is koszi
(#) gumibaba válasza szamóca hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
A tapasztalatok alapján 80 mikros kondit tettem rá, majd kicsit használatba vettem. Műszert tettem rá hogy folyamatosan mérni tudjam a hőmérsékletet. Hirtelen felmelegedett de szerencsére nem égett le és zárlatos se lett. Szerencsére. Jelenleg 35 mikros kondit fogok üzemi kondinak megpróbálni. A többi része rendben is van szerintem. Köszönöm a segítséget is. Remélem elég lesz hozzá es működni is fog.
(#) seat hozzászólása Jún 17, 2016 /
 
Udv Mindenkinek!
Kaptam egy villanymotort,de azt nem tudom hogy hogyan hasznaltak eddig,a motor 1,1KW es1400 fordulat,innen a forumrol letoltottem egy bekotesi rajzot(mellekelem). Az rajz alapjan kotottem be eloszor gondoltam,hogy kiprobalom indito es uzemi kondi nelkul,meglepodtem,mert igy is beindult,aztan ratettem egy 80 mikros uzemi kondit,mert ugy olvastam,hogy 1Kw-ra 60-80 mikro kell. Azutan beinditottam es kb.10 percig hagytam menni uressen es mikor kikapcsoltam azt vettem eszre,hogy eleg meleg. Ebben kernem a segitsegeteket,hogy ez normalis,vagy tul nagy az a 80mikros kondi es amiatt melegszik?
A segitsegeteket elore is koszonom.
(#) csucsi84 hozzászólása Jún 17, 2016 /
 
sziasztok segitségeteket szeretném kérni van egy 3 fázisu 4 Kw elektrokovin vilany motrom amin 4 eres kábel van 4 lábas ipari dugoval ez adugó hejett szeretnék egy hagyományos 5 lábas dugot csakhogy nemigazán tudom bekötni vagyis nem vagyok bene bisztos hogy kell.
tudnátok rajtam segiteni fontos volna elöre is köszönöm
(#) Johnycorp válasza csucsi84 hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
Szia!

Az adatlap.jpg szerint ez egy 380V-ra készített háromfázisú motor, delta bekötéssel. Négyeres kábel szükséges hozzá. Ebből három a fázisoké, egy pedig a földelés, azaz a készülék fém burkolata.

A dugo.png képen "négylábas" dugvilla van, ez jó, kivéve, ha az aljazatod 5 pólusú. Ekkor (a mai szabványos csatlakozóknak megfelelően) valami ilyesmi kell:
Bővebben: Link

Bár megjegyezném, hogy a dugo.png képen képen látható kábel színei sem igazán megfelelőek. Nem ismerve a bekötést, kötelezően ajánlott a motor kapocsdeknibe benézni. Erről rakhatnál fel képet!

Az ötpólusú dugvilla bekötésénél az N azaz nulla nem kell. A Zöld/sárga (ami a motor fémtestéről jön), megy a legvastagabb lábhoz, azaz PE pontra. A másik három tetszőleges. Amennyiben nem jó felé forog a motor, akkor ezen három közül két tetszőleges bekötését kell felcserélni.

Egyébként meg:
Szerintem keress meg egy szakembert, ha nem érted az egészet. Nem játék!

Továbbá a 3fázisú dugó...jpg képen lévő csatkakozót dobd el a hátad mögé. (Csak ne találjon el senkit )
(#) csucsi84 válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 17, 2016 /
 
igen tudom hogy az gagyi dugó de ha házi gazda nem engedi kicserélni akor a régi 5 polusu ajzatot kell használnom sajnos

kapcsolo.png
    
(#) csucsi84 hozzászólása Jún 17, 2016 /
 
köszi a segitséget sikerült bekötni jó is lett szépen megy nemis melegedet kb 5 percet használtam még végig toltam az abrkteren két foszni deszát alig langyosodot be

örök hálám
(#) gumibaba válasza seat hozzászólására (») Jún 21, 2016 /
 
Szerintem, nekem legalább is az a tapasztalatom, hogy 35MF üzemi és kb 100MF indító kondenzátor kell hozzá. Igaz az enyém 1500W imi motor. a bekötés helyes az enyém is igy működik.
(#) seat válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget,a hétvégén lesz időm és ki is próbálom.
(#) emmzolee hozzászólása Jún 27, 2016 /
 
Hello.
Valaki vállal villany motor tekercselést? Van egy fűnyíró motorom ami nem indul csak búg. A kondi jó.
Kössz.
(#) maszek0005 válasza emmzolee hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Ha a kondi jó, és a motor csak búg, én egyszer átnézném, hogy kiold -e a fék? Meg a csapágyak milyen stádiumban vannak. Ha ezek is jól működnek. akkor az áramrelét venném górcső alá. Tisztelettel: Jani
(#) szamóca válasza gumibaba hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Ezek elég érdekes értékek. Rá kellene mérni mennyi az áramfelvétel különböző kondiértékek esetén.
Három fázisú motor egy fázison segédkondenzátorral.
Cüzemi=(2800*I)/U (uF, A,V) Y - bekötés esetén
Cüzemi=(4800*I)/U (uF, A, V) ∆ - bekötés esetén
Cindító = (2,3-3)* Cüzemi
Pl. az 1,1kW-osnál 4,9A áram esetén. Delta üzemben: Cü=(4800*4,9A)/220V=106uF~100uF
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2016
(#) granpa válasza emmzolee hozzászólására (») Jún 28, 2016 /
 
Pesti jó lesz? Valamelyik motoros témában épp most írtunk párat.
(#) Heeh89 hozzászólása Júl 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Adott egy villanymotor, amit be szeretnék kötni. 16_A-es biztosítékok vannak nekem feltéve otthon.
Kérdésem, hogy bírják-e majd, és hogy hogyan is álljak neki.
Van egy csillag-delta mágneskapcsolóm is, ha mégis kéne.
Válaszokat előre is köszönöm.
További szép napot!

Valahogy így kellene inkább helyesen írni!
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2016
(#) Al-sulaymaniyah hozzászólása Júl 7, 2016 /
 
Ez nem háromfázisú motor? Sima egy fázisról szerintem nem megy. Illetve egy kondival igen, csak nem nudli lesz a teljesítménye.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2016
(#) Heeh89 hozzászólása Júl 7, 2016 /
 
Értem és a be kötésbe tudnál segíteni?
380 van ithol.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2016
(#) granpa válasza Heeh89 hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Hívj villanyszerelőt, mert fog kelleni a csillag/delta kapcsoló, de nem biztos, hogy a 16 amperes biztosítód elbírja az indulást. Nem 380, hanem 3×400 V (ha 3 fázisos mérőd van otthon).
(#) Al-sulaymaniyah hozzászólása Júl 7, 2016 /
 
De ez nem szakmás bekötés. oktatók ölnek érte
http://elektrotanya.com/files/forum/2011/02/3_fazy_v_1.jpg
(#) Heeh89 hozzászólása Júl 7, 2016 /
 
Akkor tényleg hívok szerelőt.
És még egy kérdés. Ha el megyek használt villanymotort venni mivel/milyen eszközzel tudnám meg nézni hogy jó-e a motor.
(#) Al-sulaymaniyah hozzászólása Júl 7, 2016 /
 
Vigyél egy ellenállásmérőt. tekercsenként kell megmérni az ellenállást. Az orrom előtt lévő 1kW-os motornak pl 36 ohm tekercsenként . Egy szigetelésvizsgáló sem ártana, de gondolom az nincs. Testzárlatot vizsgálnak vele, nem-e zárlatos a házra. Az nem minden esetben mérhető multiméterrel.
(#) Heeh89 hozzászólása Júl 7, 2016 /
 
Akkor minden tekercsen ugyan annyit kell hogy mérjek?
(#) Al-sulaymaniyah válasza Heeh89 hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Igen. Elméletileg egyformának kell lenni.
(#) Heeh89 hozzászólása Júl 7, 2016 /
 
Oké Köszönöm!
(#) erbe válasza Heeh89 hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
Nálam is 3*16 A van és 5,5 kW-os motor simán indul csillag-deltában. Persze, ha jobban megterhelem, egyből dobálja le a fázisokat, de ez más dolog.
Csillag-delta kapcsoló (mágneskapcsoló) bekötést biztos találsz itt a képek között. Ha mégsem, segítek.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2016
(#) Moderátor hozzászólása Heeh89 hozzászólására (») Júl 7, 2016
 
X. Mint minden új helyen ahova kerülünk, a Hobbielektronika.hu-n is kötelező megismerni a helyi szokásokat. Olvasd el a használati útmutatót, a szabályzatokat és ismerd meg a közösség saját szokásait mielőtt megnyilvánulsz.
XVIII. Csak egy helyen kérdezz! A fórumon egy kérdést egyszerre csak egy helyre tegyünk fel. Amennyiben több helyre is beírjuk ugyan azt a hozzászólást, a moderátorok kérdés nélkül törölhetik hozzászólásainkat és ki is tilthatnak türelmetlenség és tiszteletlenség miatt.
(#) Heeh89 hozzászólása Júl 7, 2016 /
 
Oké. Értettem. Bocsi
(#) Heeh89 válasza erbe hozzászólására (») Júl 7, 2016 /
 
A te mágneskapcsolódról tudnál nekem képet küldeni?
(#) erbe válasza Heeh89 hozzászólására (») Júl 8, 2016 /
 
Nem. Olyan helyen van, hogy most éppen "nem akarok" hozzáférni.
Egyébként a csillag-delta kapcsolás eredetileg 3 mágneskapcsolóval készül. Ha elég erősek a segédérintkezők, mint pl. bizonyos DIL változatoknál ugyanolyan a segédérintkező, mint a fő-, 2 kapcsolóval is megoldható. Rajzot meg találsz itt bőven.
(#) Heeh89 hozzászólása Júl 8, 2016 /
 
Értem. Mi van olyankor hogy ha csillagba kötve a motor nem indul el hanem csak búg, és apró rezgés erezhető?
Következő: »»   219 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem