Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   226 / 342
(#) Thomas10100 hozzászólása Nov 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy keverőmotorounk, amire aktívhűtés lett rakva. Hogy kell bekötni, hova?
A villanymotor frekvenciaváltós.

Köszönöm!
(#) lelkes amatőr válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
A megadott infók alapján csak annyit mondhatok, hogy a konnektorba.
picit bővebben kifejtenéd, talán segíteni is tudnánk.
(#) Thomas10100 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Hát mondjuk, hogy akkor menjen amikor a motor. A frekvenciaváltó digitális kimenete kapcsoljon egy relét, és az kapcsolja a ventillátort?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2016
(#) proli007 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
"Mi lehet az autóm baja? Nem forog a kerék!.."
Nem baj, hogy százféle frekiváltó van? Ráadásul nem is a motor a téma, hanem a frekiváltó, amihez több topik is van..
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2016
(#) kadarist válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Csak egy elvi, költői kérdése volt, amire igen a válasz.
(#) Thomas10100 válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2016 /
 
Helló
Csak elvi kérdés volt, bármelyik frekvenciaváltóhoz és motorhoz, hogy szokták megoldani.
Köszi
(#) mraulajos válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Hali!
Eszméletlen lehetetlenül teszed fel a kérdést, de tudom miről van szó. Annak a ventinek mindig teljes fordulaton kell dolgoznia, a motor hűtése céljából. Ezért ezt csakis a frekiváltó elé kötheted, mondjuk oda, ahol a frekiváltó kapja az áramot, mivel ide egyébként is kell ki/be kapcsoló.
(#) lelkes amatőr válasza Thomas10100 hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
A mellékelt képen látható pont vezérelheti az aktív hűtést. Ha indul a motor ez a kimenet kapcsol ha megfelelően van programozva.
(a kép egy épp elöttem lévő frekiváltó bekötése, más tipus ettől eltérhet)

freq1.jpg
    
(#) Thomas10100 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 25, 2016 /
 
Köszi!
(#) Belapuci61 hozzászólása Nov 26, 2016 /
 
Szevasztok!
Kezembe akadt egy Whirlpool automata mosógép 6 kivezetéses motorja. Ez egy C.E.SET 45/64 148/ALB1. Több fórumot is elolvastam a bekötéséhez. Kis orosz barkács fűrészgépbe szánnám, ha sikerül. Valaki azt írta, hogy ne, mert gyenge és nem bírja a szemetes körülményeket. Játéknak jó. Szóval a kommentben az is volt, hogy sorosan ne kösse be senki, mert túlpörög, főleg terhelés nélkül. Párhuzamosan úgy próbáltam, hogy egy 60-as égőt (ilyen volt kéznél) tettem vele sorba. Nem indult el, az éhgő halványabban világított.
Minek milyen ötlete van erre?
(#) mrkd hozzászólása Nov 26, 2016 /
 
Sziasztok! Két kérdésem lenne.
Ha ezt a motort 230-ról szeretném használni akkor csillagba kell kötni?
750W-hoz elég az 50 µF-os indító kondenzátor vagy inkább a 60 µF-os kellene?
(#) kadarist válasza mrkd hozzászólására (») Nov 26, 2016 / 1
 
Szia!
Deltába kell kötni, tehát ez így most nem jó. Az 50-es akár még jó is lehet, nagyobb nem kell.
(#) ATI13 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 27, 2016 /
 
üdv.
küldöm a képeket sajnos típusom nincs.
(#) mrkd válasza kadarist hozzászólására (») Nov 27, 2016 1 /
 
Köszönöm a választ. A jelzés alapján abba akartam, aztán valahol olvastam, hogy ha 380/220 csillag/delta van ráírva akkor 230-ra csillagba kell. Ezek szerint téves információ volt.
Az indító kondenzátort jó helyre akarom kötni?
(#) kadarist válasza mrkd hozzászólására (») Nov 28, 2016 / 1
 
Jó helyre kötöd. Ha forgásirányt akarsz változtatni, akkor az n helyett az F-re kell kötni a kondenzátort.
(#) mrkd válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Heeh89 hozzászólása Nov 28, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit.
Egy különös kérdéssel fordulnék hozzátok.
A mellékelt képen lévő villanymotorhoz milyen átmérőjű kábelt kell használni ahoz hogy ki tudjam használni a villanymotor teljes erejét.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza Heeh89 hozzászólására (») Nov 28, 2016 /
 
Szia!
Az ereje nem függ a keresztmetszettől, legfeljebb a feszültségesés és a vezeték melegedése lesz nagyobb a kelleténél, kisebb keresztmetszet esetén. 2,5 mm2-es jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2016
(#) trabi007 hozzászólása Nov 30, 2016 /
 
Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem,van egy 3fázisu 3 kw os motorom,amin jelenleg 80 mikrós üzemi kondenzátor van,de viszont üresjáratban kb 10-15 perc után már langyos a motor,mértem az áramfelvételét,és a fázis-nulla kábeleken 4,3A , a kondenzátor vezetéken 6,5A ert mértem , kérdésem az lenne, nem drasztikus ez a melegedés ilyen rövid idő alatt, és hogy az üzemi kondi nem e sok vagy esetleg kevés neki.
(#) erbe válasza trabi007 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Terhelés hatására a főfázis árama nő, a segédfázis árama csökken. Túlterhelés hatására újra növekedni fog, de a főfázis magasabb marad. Ne járasd tartósan terheletlenül! De gondolom, nem is azért vettél ekkora motort.
(#) trabi007 válasza erbe hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Küszi a gyors választ, körfürészen üzemeltetem majd, feltéve ha nem fog nagyon forrósodni használat közben, nemtudom elég e rá a 80 mikró, vagy nem e sok?
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2016
(#) T-Adee hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Üdv urak!
Ezt a varrógép motort szetném 230V-ra átkötni.
Mekkora indítókondit vegyek hozzá?

DSC_0366.jpg
    
(#) szamóca válasza T-Adee hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Az adattábláján nem szerepel, hogy működtethető 230V-ról. Hány kivezetése van?
(#) T-Adee válasza szamóca hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
4 (3fázisvezeték+föld)ill van még egy levakolt 6V(?) világítás vezetékpár.
(#) eyess válasza T-Adee hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Ezt nem tudod átkötni a motor szétszedése nélkül .Ugyanis ezen motornak nincs kihozva több kivezetés , mint csak a három fázis.El kell vinni egy tekercselőhöz , mert belül azok a kivezetések , amik kellenének a 230 ra való átkötéshez , azok belül le vannak bandázsolva .És külön kell szedni belül , és minden tekercs végeit megnézni , melyik , melyik , és utána lehet 230 ra kötni , mihelyt kiderül , hogy hogy vannak a tekercs végek.
(#) T-Adee válasza eyess hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Köszönöm,akkor megy vissza ahonnan jött.Az adattáblán elvileg akkor a 380/230-nak kell(ene) szerepelni annál ami megy 1 fázisról is?
(#) eyess válasza T-Adee hozzászólására (») Dec 10, 2016 /
 
Igen , így van . De a motor tekercseléséből adódóan , ami a szétszedése után kiderül az az , hogy át köthető e 230v ra vagy sem.A többségében igen , csak az átkötéshez tartozó többi kimenet nincs kihozva. A 380/230 nál , ha ez fel van tüntetve az adat táblán ott általában ki is vannak hozva a megfelelő kivezetések a 230 átkötéshez is .
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2016
(#) T-Adee hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
1tapasztalattal több. Akkor becseréltetem egy olyanra ami elvileg átköthető.
Az indító kondi méretezésére egyébként mi az ökölszabály ilyen esetben?
(#) T-Adee hozzászólása Dec 15, 2016 /
 
No,kicseréltettem a motort.Ehez mekkora indítókondi kellene 230V üzemnél?

DSC_0377.jpg
    
(#) vargaf válasza T-Adee hozzászólására (») Dec 15, 2016 /
 
Számításom szerint 15 µF.
Következő: »»   226 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem