Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Trimmerek, kondik, potik.
Lapozás: OK   1 / 1
(#) bubu hozzászólása Dec 3, 2005 /
 
Hello Mindenkinek!
Előre is elnézést kérek a kérdésemér, de még kezdő vagyok!
Azt szeretném kérdezni, h a trimerkondenzátort hogy kell leforrasztani? Mit kell csinálni a harmadik lábszerűséggel, hogy ne butítsam el az egészet?
A segítséget előre is köszönöm!
(#) Norberto válasza bubu hozzászólására (») Dec 4, 2005 /
 
Egy átlagos trimmerkondinak csak 2 darab kivezetése van...3 lábút még nem láttam. Így sajnos segíteni se tudok. Lehet egyébként, hogy amire te gondolsz, az csak a burkolat, másképpen fogalmazva ház, vagy test.
(#) bubu válasza Norberto hozzászólására (») Dec 4, 2005 /
 
Köszi a seitséget!
Akkor a 3. "láb" a ház. Még azt szeretném megkérdezni h ezzel mit tudok csinálni h ne rintsam el a kondit? Mert ettől nem tudom leforrasztani. Lecsiphetem onnan vagy félrehajthatom vagy egyéb vmit kellene vele csinálni?
(Ez a trimerkondi amugy egy 2,5-60 pF- os (fekete színű), esetleg igy jobban be lehet azonositani amit kézdeznék)
(#) Norberto válasza bubu hozzászólására (») Dec 4, 2005 /
 
Igazából egy fotó jól jönne, hogy biztosak legyünk a dolgunkban, egyébként pedig nyugodt szívvel félre lehet hajtani a felesleges lábat :yes:
(#) bubu válasza Norberto hozzászólására (») Dec 4, 2005 /
 
Köszi a segitséget!
Mostmár megvilágosodtam ugy ahhogy, akkor nem kell lecsipni onnan a 3. at jol van a helyén.
(#) Tomi20 válasza bubu hozzászólására (») Dec 4, 2005 / 4
 
Hi!
A trimmer kondi két szemben lévő lába össze van kötve. A képen látszik is.
http://img526.imageshack.us/my.php?image=6761hq0je.jpg[/pic]
(#) bubu válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 5, 2005 /
 
Köszi a sagitséget , de ezen én nem látom:
Bővebben: Link
A fekete az amit mondanék.
ha ez is olyan mint az amit mondasz akkor bocs h ezzel zaklatlak!
(#) Tomi20 válasza bubu hozzászólására (») Dec 5, 2005 /
 
Szerintem egyezik a kettő.
(#) bubu válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 6, 2005 /
 
Akkor jo! ha nem figyelmeztetsz akkor én akét szemben lévőt forrasztom le! De akkor ha jol értem a két egymás mellettit kell. Ha nem akkor szolj rám léci! Köszi a segitséget!
(#) Norberto válasza bubu hozzászólására (») Dec 6, 2005 /
 
Igen, jól mondtad az utóbbit. Tehát az egymás melletti lábakat kell leforrasztani! Azt hittem, egyértelmű, hogy egy fémdarab az rövidzár, nem kondenzátor Úgyhogy bocs, hogy az elején félrevezettelek, de nem tudtam, milyen kondiról van szó pontosan :no:
(#) bubu válasza Norberto hozzászólására (») Dec 6, 2005 /
 
Én köszönöm a segitséget!
Nekd is és Tomi20- nak is . Akkor mostmár nyugodtan tudok aludni.
Mégegyszer mindenkinek köszönöm a segítséget!!!
Már csak azt nem tudom h hogy kell lezázni az oldalt, de remélem a továbbiakban már csak ez lesz a gondom.
(#) Tomi20 válasza bubu hozzászólására (») Dec 6, 2005 /
 
Nagyon szívesen!
(#) sanyo hozzászólása Dec 23, 2007 /
 
Hello! Csak annyit szeretnék kérni ha valakinek van trimmer kondikhoz szinkód táblázata kérem, h töltse fel....előre is köszi!
(#) MaTe193 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Üdv!

Ez nem annyira ide tartozik,de új topicot nem akartam nyitni,így itt teszem fel a kérdést:A trimmerellenállást hogyan kell bekötni???Ugyan úgy,mint a rendeset vagy kell ügyelni a polaritásra?

Várom a válaszokat:Máté
(#) MaTe193 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Köszönöm.Lehet könnyű,de nekem akkor sem...
(#) MaTe193 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Értem én,csak lassú a felfogásom...
(#) MaTe193 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Lenne még itt valami:A trimmerellenállásokat hány Ohm-tól hány Ohm-ig lehet állítani???
(#) MaTe193 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
De,van...
(#) german.laszlo hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Sziasztok. Volna egy gondom, ha tudna segiteni valaki, előre is kőszőnőm. Arol volna szo hogyan lehet azonositani trimer kondikat szinezésük szerint már mint az értéküket. Kőszi.
(#) Laslie hozzászólása Ápr 8, 2013 /
 
Sziasztok!

Nem tudja valamelyikőtök, hogy a Kőporc trimer kondik max. mekkora feszültséget viselnek el? Sajnos nem találok erről infót, leírást sehol. A boltban, ahol vettem (7-35 pF, D=7mm), ott sem tudtak segíteni.

Üdv
Laslie
(#) Gafly válasza Laslie hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Pár száz Voltot biztosan elbír...
Ennél nagyobb feszültség és nagyobb teljesítmény teljesen más piskóta
(#) Laslie válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Ennyi nekem bőven elég, köszönöm.
(#) laszbence96 hozzászólása Ápr 25, 2015 /
 
Sziasztok!
A keverőmben szeretném lecserélni az elöregedett potikat, de nem tudom, hogy mi a különbség az a50k és w50k között. (Az 50k-t még értem)
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem