Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stopper 4017-esekkel
 
Témaindító: fureszk, idő: Júl 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) fureszk hozzászólása Júl 5, 2006 /
 
Arra gondoltam, hogy építek egy stoppert, ami 6db 4017-es icből áll, és csak 1 percig mér, de ezt ledekkel jelzi ki. Tehát sorbakötök 6db 4017-es ic-t, hozzájuk ledeket kötök, és lesz egy kapcsoló, amivel azt szabályzom, hogy menjen/megálljon, és egy, ami a reset.l az lenne a kérdésem, hogy a resetet hogy lehetne megoldani? meg úgy egyébként... mit javasoltok ehhez a hülyeséghez. jah és direkt nem pices stoppert csinálok meg még azis kérdés lenne, hogy milyen áramkörrel tudom elérni, hogy az 555-ös másodpercenként küldjön jelet a 4017esnek?
(#) pbalazs válasza fureszk hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
Hi, a 4017-es adatlapján megtalálod, hogy hogyan kell sorba kötni őket.
Az 555-öt szerintem felejtsd el, mert nem lesz pontos, és nehéz beállítani az 1Hz-et.
Órajelnek inkább használj 4060-as IC-t 32.768KHz-es órakvarccal. Az IC adatlapjában benne van, hogy hogyan kell bekötni.

Üdv.B.
(#) raron válasza fureszk hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
Ha már nem pic-es, akkor nem lenne egyszerübb mondjuk valamilyen BCD-s fel számláló icvel?


Egyébként sok sikert!
(#) Kera_Will válasza raron hozzászólására (») Júl 5, 2006 / 4
 
Igy igaz pl.: CD4518 as számlálóval a
http://bss.freeweb.hu oldalon van is 1 ilyen számlánc
oo:pp:mm kijelzéssel bináris formában .
Ha CD4518ban 2 darab számláló van akkor 3 db kell belőle ha meg 1 akkor 6db .... plusz a 4060 mint kvarcos másodperc generátor. no meg itten a rajzon van 4 db és kapu is van .



Íme :

http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=60

de ha ez nem jöün be akkor a digitális szekcióban
Exkluzív digitális óra néven fut a dokumentum.
leírása:

Egy különleges óra készíthető 4518-as IC segítségével a kapcsolás alapján:
Hat oszlopban egymás fölött négy-négy LED, mindegyik binárisan mutatja a megfelelő számot az időből (2x4 LED óra, 2x4 LED perc, 2x4 LED másodperc).

Reset van rajta amint látom. most már csak a start / stop kell rá ... és így órás stoppered lesz másod perc pontosággal. De el is hagyhatod az órás digiteket utolsó 2 tagot. Akkor marad a mm:ss kijelzés binárisan. És csak 2 darab 4018 kell .
(#) szabi83 válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
ez

üdv
(#) Kera_Will válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
nem ! másutt keressél

ahogy irtam feljebb
(#) szabi83 válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
(#) pbalazs válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
Szerintem ebben a 4518-as bináris órában van néhány hiba.
Ebben a kapcsolásban ez hülyeséget fog számolni. Szerintem.
(#) Kera_Will válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 5, 2006 /
 
Jogos az aggodalom .. most én is ezt nézegettem mit is csinálhat ...

Elég borzalmas logikája van !!!

Ez rémlet hogy itt láttam ... aztán linkeltem ..
(#) Prome hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Ha én ugyanezt akarom megcsinálni, csak gyorsabban, direktben ráköthetem a 4017-re a kvarcot?
Táp az egyik lábán s a kvarc a 4017 clock lábára?
(#) kegyetlen19 hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Sziasztok.
4017 –el szeretnék csinálni egy stoppert (perc, másodperc) és 7 szegmenses kijelzőt szeretnék használni. Keresgéltem a neten de „decimal to 7 segment decoder” nem találtam sokmindent, csak a csatolt képet (pirossal belejavítottam ahogy nekem kéne). Sajnos az oldal már nem él ahova a kép mutatna, így nem tudom mi lehet ez az icé.
Létezik ilyen icé, vagy csak a rajz elméleti? Segítsetek.
(#) pucuka válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Miért pont 4017? Annyi számláló van, mint a nyűvek. Egy bináris, vagy BCD számlálóhoz könnyebben találsz hétszegmenses dekódert. Ráadásul azokkal könnyebben elszámolhatsz 60 percig, 60 másodpercig.
(#) kegyetlen19 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
Hello.
Nem feltétlenül ragaszkodom a 4017-eshez.
Szívesen várom az aránylag egyszerű, de jó megoldásokat.
Amúgy szerintem ez sem vészes, egy pár dióda és a 5411 és kész is.
Spórolnék vele, ha létezne olyan icé. Amúgy létezik?
(#) pucuka válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Márc 4, 2015 /
 
A megoldásod jó is lehetne, de láthatóan gond van a dekódolással. Csak nem akarod a dekódolást kapukkal megoldani, mert azt is lehet.
Viszont gondold meg, két digitre két 74HC390, ebben van 2 db BCD számláló, ráadásul úgy. hogy a számlálók egy kettes, és egy ötös számlálóból állnak. Tehát egy digitre egy tok, a benne levő egyik számláló 10 -ig, a másik 5 -ig számlál, és semmi külső dolog nem kell hozzá. Ráadásul megfejelheted két CD4028 -al, vagy CD4511 -el, és akkor a pörgést sem kell látnod.
De, hamár mindenáron Johnson számlálót szeretnél, akkor a CD4026 lenne jó, abban benne van a 7 szegmenses dekóder is. Bár ezt egy kicsit nehezebb megállítani 5 -nél.
(#) kegyetlen19 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Akkor az elgondolásod ilyen lenne?
Amúgy a 4017 után 1-9 (15 dióda) 1-5 (7dioda) és tovább a 4511 bemenetére.
(bár lehetne elegánsabb megoldás is mint a dióda)

ora.png
    
(#) pucuka válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Csak elegánsabban néz ki amit rajzoltál. A rajz szerint a dekóder a TIL -ben van. Helyettesítheted egy mezei hétszegmenses LED kijelzővel, és CD4511 -el
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) kegyetlen19 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Oké, köszi a tanácsokat.
Bár azt még nem értem, hogy „a benne levő egyik számláló 10 -ig, a másik 5 -ig számlál” de csak rájövök.
(#) pucuka válasza kegyetlen19 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Nézd meg az adatlapját (kattints az aláhúzott típusszámra). Ez két riple számláló, ebből mindkettő két részből áll, az első bistabil kimenete ki van vezetve, és neked, külsőleg kell a számláló második részének a bemenetére kötni. Ez egy 5 -ös számláló, így jön ki a 2 × 5 = 10 számlálás. Minkét esetben, a másodperc, és a perc számlálónál is a tizes számláló egy 5 -ös számlálót kell hogy hajtson, mert 59 után nem 60, hanem átvitel, 01 perc, 00 másodperc jön.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Bocsánat, elszámoltam magam. az 5 -os számlálóban 4 után nem 5, hanem 0 jön. Tehát a tízes számlálót kell megállítani 5 után. A 49 után nullázódik, és nem 59 után.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
(#) kegyetlen19 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Hello.
Kicsit nézegettem a 74HC390 adatlapját, valami már kezd derengeni, de.
Azt írtad, hogy egy digitre egy icé. Viszont azt nem értem, hogy az icé 2db ABCD kimenetéből hogy-vagy kössem egy digitre, (az általam feltett ora nevű képen egy icé 2 digittet hajt meg).
Valami képet nem tudnál feltenni, (még ha skicc is az).
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem