Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD probléma
 
Témaindító: Szergely, idő: Júl 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 16
(#) Bearni74 hozzászólása Nov 30, 2016 /
 
Sziasztok!

Lesz egy leselejtezett irodai fénymásoló, nyomtató, scanner, fax gép. Van benne egy érintöfelületes grafikus monocrom kijelző.

A lérdésem, mivel más alkatrészek miatt is haza kivánom hozni bontásra, hogy a kijelzőt tudom e hasznositani belőle, pl arduino vezérléssel más eszközömben?

A gép ricoh .... 1076 . A pontpont pontnál van egy a betűs szó még, de az most nem jut eszembe.
(#) wbt válasza Bearni74 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Nagy valószínűséggel "buta" kijelzők, tehát csak a mátrix meghajtók vannak beépítve. Ajánlom, ha nincs hozzá leírásod, akkor még működő állapotban térképezd fel a bekötést (különös tekintettel a negatív feszültségre, ha van; kontrasztfesz), 99%-ban 4-bites (vagy 2x4-bites) adatbusszal rendelkeznek. Sokat segít, ha megtalálod a vezérlő IC-t (az nem, ha valami 16-bites uC vezérli),
akkor egyszerűbb a bekötést meghatározni. Kisebb uC-k nem fogják tudni meghajtani, nincs elég sebesség, akkor mellépakolhatsz SED1335, T6963 stb. vezérlőt vagy használsz nagyobb teljesítményű kontrollereket. Nagy szerencsével találhatsz hozzá pdf-et. Sajnos a gyártók (a Ricoh is ilyen) még a hazai szervizeknek sem adnak teljes dokumentációt, max. kábelezési rajzot (mit-hova, de hogy mi is az, azt nem).
(#) Bearni74 válasza wbt hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Hi!

Az már kiderűlt, hogy egy sharp LM084Y0B1T01 8 bites 800x480 as tipusú kijelző van benne. Ami esetleg bonyolit, az az hogy még datasetet nem találtam hozzá. Nem tudom a vezérlése mennyire lehet kompatibilismás sharp vagy más 8 bites kijelzőkkel.

És a háttér világitása is hideg katódcsöves. A kontrasztal nem lesz baj szerintem, mert azt szétszedéskor meg tom nézni hova van kötve. Ugyanis az ki van vezetve gyárilag egy potira.

Ha valaki lel véletlen datasetet hozzá miközben mást keresgél, azt megköszönném ha elkűldené.
(#) wbt válasza Bearni74 hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Azért én kimérném a kontrasztfesz értékét működés közben (-7-(-)21V ?) Ha van szkóp, akkor az órajel, FRAME jel és az adatbusz kimérhető könnyen (aki már látott ilyet...). A busz/bitsorrend meg kísérletezés kérdése. Szóval szerintem első lépésben ne robbantsd szét a készüléket. A CCFL transzverter panelét is őrizd meg.
(#) Pola0520 hozzászólása Dec 5, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy Samsung ps60f5000aw Plazma tv-m ami nem kapcsol be, csak a piros led villog. Szétszedve semmi szembetűnő hiba, viszont mikor próbál bekapcsolni akkor zizegőhangoz hallani, sípolást majd ismét zizegő hangot. Az lemaradt még a mainboardon 3db zárlatos tranzisztor volt ezeket már pótoltam más hibát nem találtam. Hol keressem még a hibát?
Segítséget előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2016
(#) BI-AMP hozzászólása Dec 30, 2016 /
 
Sziasztok!
Ezzel lehet valamit kezdeni? Ha nyomogom vándorol benne, a széllénél is volt egy kis fekete rész azt sikerült kinyomogni.
Mitől keletkezik benne ez, és pontosabban mi ez?
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2016
(#) bbalazs_ válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Elszabadult folyadekkristaly.
Repedes vagy tores miatt szabadda valt az utja es a hotagulas vagy a kapilaritas miatt szivodott oda. Eltavolitani nem lehet, a kijelzo kuka.
Vigyazz ra, mert allitolag nagyon mergezo, ha kontaktusba kerul veled.
(#) BI-AMP válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Értem. Esetleg lehet még valahonnan ilyen kijelzőt szerezni?
Audi gamma CC rádióról van szó.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2016
(#) bbalazs_ válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Talan egy hibas bontottbol. Ezek altalaban cel-eszkozok.
(#) BI-AMP válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
De mégis a sarkánál sikerült eltüntetni, közzel egy fél centis részt nyomogatással akkor a nagyot is el lehet valahogy.
(#) zolika60 válasza BI-AMP hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Sajnos nem.
(#) Ferencz Dominik hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Nekem olyan problémám van, hogy a fényképezö gépemben az LCD-hez tartozó szalagkábel elég erösen megrándult ezért az FPC csatlakozó tönkrement. Viszont a monitor olyan jelenségeket produkál, hogy random néha-néha felvillan kis ideig és mindenféle mintázatú színes csíkos képeket mutat de ha megnyomom a csatlakozót semmi nem történik, tehát arra már nem reagál. Ebböl kifolyólag arra tudok csak következtetni, hogy egy IC-nek is baja lehet. De az ilyen LCD vezérlö IC-knek nincs valamiféle túláram védelme? Mondjuk egy nagy ellenállás sorba kötve a jellel?
(#) Sinike hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Üdv.
Cseréltem egy kijelzőt, mert a régi el volt törve. Ez lett a jelenség, ha hozzáérek kézzel a nyákhoz, akkor elég szép lesz a kép. Kondi, vagy ellenállás valahova megoldaná a problémám?
Előre is köszi
Új kijelző: 36PIN Blue Backlight COG 12864 LCD ST7565R

DSC_0051.JPG
    
(#) kadarist válasza Sinike hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Szia!
A kijelző kontrasztján lehet állítani?
(#) Sinike válasza kadarist hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Szia. Nem.
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Nézegettem én a datasheet-et, de sajnos nem értek annyira hozzá, hogy értsem is
Kérem szépen, segítsetek
(#) bbalazs_ válasza Sinike hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Az, ami a fényképen látszik, az már az "elég szép" vagy még az előtti állapot?
Hova érsz hozzá, az a lényeg. Vegyél egy csupasz drótot vagy fémcsipeszt a kezedbe és tapogasd a nyákot vele, jelöld meg, hova érintve javul.
Vigyázz, két vezetőt ne érints össze vele!

Egyébként a feszültségeknél lesz a megoldás szerintem, ahol a kontroller előállítja a vezérlőfeszeket.
(#) Sinike válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Szia. Ez az "előtti" állapot.
Úgy a huszonsok és 30 láb környékén tapogattam (először csak véletlenül persze...)
Ujjal több lábat is "összezárok", de akkor majd megpróbálom a csipeszest...
Köszi addig is.
(#) bbalazs_ válasza Sinike hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Ja, akkor ebben az esetben egy kb. 4.7K-s ellenálláson át először a földre, ha ez nem segít a tápra húzd a drót végét és a másikkal tapogass. Akkor nem kapacitív a dolog, hanem valószínűleg megtaláltad a kontrasztfesz lábát.

Ha ez sem segít, akkor próbáld behatárolni, hogy mely lábakat zártál össze az ujjaddal.
(#) IOsys hozzászólása Aug 28, 2018 /
 
Sziasztok! Az autórádió topikban már feltettem a kérdést, de inkább LCD-s a dolog, szóval megkérdezem.
Sikerült felélesztenem egy Blaupunkt Sydney RCM 126 fejegységet, a kijelzőjén viszont csak a bal alsó sarok működik, a többi része nem látszik vagy félreműködik. Nem értek a kijelzőkhöz. Nyomogattam a szalagkábelt a két végén, nem változtatott semmin. A forrpontok is rendben vannak az egész NYÁKon.
Az autórádió belsejében viszont egy részen korrodált a NYÁK, a galvánfuratok elrohadására gyanakodtam, de kiméregetve úgy tűnik, minden vezetősáv rendben van. Mondjuk gyanús, hogy arról a környékről több vezetősáv is az előlapi panelhez vezet.

Szeretném megmenteni és használni a rádiót. Tudnátok segíteni, mit keressek, hogyan vizsgáljam a hibát?
(#) eyess válasza IOsys hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
Ha a bal kezeden lévő egyik ujjadat a pozitív tehát+12v hoz teszed , és a másik kezeden lévő mondjuk a mutató ujjaddal a kijelző pontjaihoz érsz, és láthatóan felvillannak olyan karakterek a kijelzőn , ami jelen esetben nem látszik valami oknál fogva, akkor valószínűleg menthető a dolog. Ha ez nem jár sikerrel , akkor még a kijelző is lehet hibás nem csak a vezérlése.Ezt a műveletet megcsinálhatod a negatív oldalról is , mert nem minden kijelző ugyan úgy működik.
Egyébként sokat segített volna még az is ha láttuk volna a készülék másik oldalát , és talán megtudtuk volna , hogy a kijelzőt mi vezérli .stb, stb, stb.
(#) IOsys válasza eyess hozzászólására (») Aug 28, 2018 /
 
Köszönöm, de megvan a megoldás. Tűvel meg kellett böködni a szalagfóliát a nyákon.
(#) zozo506 hozzászólása Aug 1, 2019 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni ennek a háttérvilágítás javítására . Sajnos ötletem sincs ,hogy tudnám életre kelteni !
(#) pipi válasza zozo506 hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Szemre a szélessége egyezik a ledszalagokkal, elé teszel mattított lapot
vagy veszel lcd panelhez háttérvili ledcsíkot, abban lehet sűrűbb a led, és ha elfér 2 csík egymás mellett pl: Bővebben: Link
(#) jFET hozzászólása Okt 2, 2020 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi, törött LCD panel típusának a megállapításához. Előre is köszönöm!
(#) bbb válasza jFET hozzászólására (») Okt 2, 2020 /
 
Ránézésre ez valami egyedileg gyártott cucc, másikat leginkább bontásból fogsz tudni szerezni.

Szerk.:
Eszembe jutott, hogy le is lehet gyártatni, viszonylag nem drágán (persze a javítandó eszköz értékéhez kell viszonyítani a dolgot). Ez a youtube videó erről szól.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2020
(#) doni82 hozzászólása Máj 18, 2021 /
 
Üdv mindenkinek.Érdeklődni szeretnék,hogy nem e tud segiteni valaki abban,hogy egy led tv-ben a cof szallagot szeretném ki cserélni,és mjen ragasztóval lehet ezt meg oldani?
A ragasztást a kijelzöhöz kell ragasztani.
Amit csatoltam képet,az mondjuk nem a tv-m ből van,de ijenre gondóltam.

unnamed.jpg
    
(#) antiktelefon válasza doni82 hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
COF-ot házilag nem fogsz ragasztani, alsó hangon pár százezer dolláros gép kell hozzá
Ilyen sérülés esetén az lcd kuka, ha nem Kína megfelelő negyedeiben élsz.
(#) uniman válasza doni82 hozzászólására (») Máj 19, 2021 / 1
 
Milyen...ilyen!:
A 3M által gyártott "Z-irányban elektromosan vezető ragasztószalag" (3M™ Electrically Conductive Adhesive Transfer Tape).
Bővebben: Link
Így is lehet csinálni.
(#) doni82 válasza uniman hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Köszönöm a választ.
https://www.3mmagyarorszag.hu/3M/hu_HU/p/d/v000090218/
ezt találtam.Ez is jo?
Következő: »»   16 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem