Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézer teljesítménymérő
 
Témaindító: Akon, idő: Dec 29, 2013
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Akon hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy Laser erősség mérő berendezést!
A mért értéket nekem egy display-en mutatja ami egy voltmérő ! Voltmérő - ebay
Azt szeretném megcsinálni, hogy rendelnék még egy ilyen displayt és ezen a 2. kijelzőn a mért érték maximumát szeretném megjeleníteni... Vagyis az eredeti displayen a mért érték lecsökkenik, de a 2. displayen a mért érték maximuma még ott marad... Vagy nyomógombos kapcsolóval nullázni vagy pedig automatikusan, új mérésnél kinullázódik...

a lézermérő és a 2. display közé szeretnék egy áramkört beiktatni ami képes az adott maximum feszültséget megjegyezni és a kijelzőn tartani...

Valaki tudna segíteni egy konkrét áramkörrel ?

Előre is köszi!
(#) Kera_Will hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
Van olyan digitmultiméter ami tud DATAHOLD és DATAPEAK mérést is végezni.
Az PEAK esetben mindig a legutolsó legnagyobb értéket jelzi ki.
Olcsóbb lenne mint egy másikba való átturkálás.
Esetleg egyedi uC ADjét használó mérőmű építése ami úgy mér, rögzít, mutat értékeket ahogy Te szeretnéd!
(#) Akon válasza Kera_Will hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Köszi a tanácsot!
Azt hittem van erre egy egyszerű kis áramkör valamilyen IC-vel, nos kész
Annyit nem ér, hogy egy mérőműszert szétszereljek, hogy beépíthessem a LPM dobozába...
Amúgy kötök hozzá "USB LPM logging" áramkört amivel a PCn vagy laptopon diagramokat is készíthetek a mérésekről... csak azért akartam ezt a 2. kijelzőn a maximum értéket mutassa, hogy gyors méréseknél egyszerűbb legyen... ne kelljen PCre csatlakoztatnom az LPM-et.
(#) Akon hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
LINK

Valami ilyesmire gondoltam, csak az a kérdés, hogy ez érzékelhet-e milivoltokat, mert az LPM úgy működik, hogy 0.001mV = 1mW, a display 0,000 mV -tól 30.000 mV-ig mér. PL: ha 1,6Wattos lasert mérek, akkor 1.600 -t mutat a display.
(#) Akon hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
LINK

Valami ilyesmire gondoltam... Lehet benne logika, mit szólsz hozzá ?
(#) epyn válasza Akon hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Érdekelne az LPM-ed,a műszer a mérőfej stb.
Volt nekem is egy saját készités,de az nem volt értéktárolós,csupán egy egyszerű 3.5 digites kijelzővel és hideg pont kompenzátorral rendelkezett.Sajnos nem volt megfelelő,túl nagy különbségeket mutatott a hullámhosszokra igy szétszedtem.
Igazándiból egy coherent gyorsmérő eszközt akartam venni(LaserCheck),de elmaradt
Neked milyen?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2013
(#) Akon válasza epyn hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Igazából ez az LPM egy DIY LPM by MarioMaster!

9v táplálással
1x 00.000 Display
egy hűtőtesten elhelyezett TEC modul az érzékelő. ( nem tudom mi a magyar megfelelője )
magán az áramkörön 2 pot van , egyikkel állíátod a 0-t a másikkal kalibrálod magát a berendezést.Én amúgy meg vagyok vele elégedve!Jó értékeket mutat! max méréshatár 7W ( amíg a hőáló festék bírja a kiképzést a TEC modulon... )

Ehhez szeretnék egy Second ( második ugyon olyan kijelzőt mint az első ) ami megjegyzi a mért érték maximumát...

Ha érdekel bővebben itt nagyon sokat olvashatsz róla :
DIY LMP by MarioMaster
(#) epyn válasza Akon hozzászólására (») Dec 29, 2013 /
 
Értem.
Nekem nem olyan volt.A tied egy egyszerű 10X erősitésű műveleti erősitő és itt vége is.
Ezt a kapcsolást csináltam meg.
Sajnos utólag kiderült( a napokban,hogy pontos legyek),a TEC cella maximum 10*10mm-es lehet és a lehető legtöbb elempárral kell rendelkezzen ebben a kicsi méretben.Nem olyan volt.
Mindegy.
TEC=
Thermo Electric Cooling.
Eszköze a peltier cell,ezt hivják TEM-nek(thermo elektromos modul)
(#) Akon válasza epyn hozzászólására (») Dec 29, 2013 / 1
 
Ezekkel a TEC modulokkal tökéletesen működik!

TEC 1

TEC 2

Az LPM-et még be kell dobozolnom + januárban várom az USB data Interfac modult, amivel méréseket fogok feljegyezni
(#) epyn válasza Akon hozzászólására (») Dec 30, 2013 /
 
Egyszerű datalogger,vagy a LaserBee?
Azzal én is szemezgettem.Nem lehet rossz.
Egyenlőre nem lesz ilyenre szükségem,azért köszi.
További sikeres méricskélést.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem