Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV-ből státusz információ kinyerése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kly hozzászólása Jan 20, 2014 /
 
Sziasztok

Egy olyan feladatom akadt ,hogy egy modern TV-t (lapos sony)kellene távirányítani. Bizonyos eseményekre távirányító kódokat kell küldenem neki. pl csatornaváltás, hangerő, mute,INPUT kiválasztás.
Ez egy PIC-el nem is gond. Pár órás újjgyakorlat.
Csakhogy van egy kis bibi. Tudni kellene hogy épp milyen INPUT bemeneten van a készülék mert adott esetben át is kellene kapcsolni. Ezenkívül azt is tudni kéne hogy be van e kapcsolva?Mert ugye ha nincs akkor be kell kapcsolni, de ha be van akkor ha kiküldöm a parancsot épp kikapcsol. És van még pár ilyen szituáció ,hogy tudni kellene épp mit csinál a TV.
Szóval a státusz információk valamilyen úton történő kinyerésére várnék ötleteket.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
(#) proba hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
Ha ilyet kellene készítenem, talán a távirányítóval egy adott poziczóba kergetném (bár lehet zavaró lenne, hogy a tv a tényleges feladat végrehajtása előtt össze vissza kapcsolgat.) . A bekapcsolást esetleg az usb, vagy valamely AV port feszültsége jelezheti.
Esetleg a némely TV tudja , a kapott infra kódot tovább adja, más , a rendszerhez tartozó eszközöknek.
(#) kly válasza proba hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Az a baj hogy a mai TV-k menü vezéreltek pl. van 8 bemenet választás. Ha nem tudom melyik pozícióból indulok akkor az sem tudom hol fogok megállni.
Ezt az inrfa kód továbbadást részben talán lehetne használni ha tudja a TV.(szerinem nem tudja)
Én inkább valamiféle hack re gondoltam vagy esetleg van ezeken service bus mint a kocsikon?
Ha már rá lehetne telnetelni az is adna némi mozgásteret de sajna nem lehet.
És még ezeket hívják "okos" TV-nek.......
Ha jól tudom a HDMI csatin is lehetséges parancsokat küldeni, ennek utánanézek még.
(#) nedudgi válasza kly hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Nagyon fapados megoldásnak tűnik, de hátha segít...
A TV mellé egy külön eszköz, ami fogadja az összes beérkező jelet, a bekapcsolás óta... Ez, ha a készülékbe is bele lehet nyúlni, működhet az eredeti, beépített infravevőről. Egy olyan kód hatására, ami a tévében nem értelmezett, visszaküldheti az adott állapotot. Némi kockázat van a dologban, mert összhangban kell lennie a TV dekódolójával, viszont az általam ismert tévék az elfogadott parancs után egy ledet villogtatnak, ami segíthet a szinkronizációban. A távvezérlő és a kütyü között BT kapcsolat lehetne a megoldás?
(#) Inhouse válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Még talán ez a megoldás veti fel a legkevesebb problémát, kicsit mókolás, de sokszor csak az ilyen a biztos.
(#) Inhouse válasza kly hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Azért arra kíváncsi lennék, hogy miért is kell egy ilyet csinálni?
Annyit elmondanák, hogy pl. a Samsung TV-knél is léptetős a bemenetválasztás, de pl. egy Balupunktnál ezen felül néhány bemenet közvetlen gombot is kapott a távirányítón, magyarán mindegy, hogy hol áll, oda fog kapcsolni. Simán lehet, hogy van erre a többinél is infra kód, csak a távirányítóban nincs benne. Az okos TV-khez lehet kapcsolódni okostelefonnal és lehet távvezérleni őket. Most meg nem mondom fejből, hogy ott nem lehet-e közvetlenül kapcsolni a bemeneteket, de majd megnézem (kapcsolat nélkül nem indul el a program, a telefon itt van, de a TV otthon maradt ). Valamint lehet a többséghez kapcsolható USB billentyűzet (akár vezeték nélküli is), bár ezek közül az univerzálisokon nem volt új funkció a távirányítóhoz képest, esetleg a jó drága gyárin lehet.
A mostani okos TV-k tényleg sokat tudnak, valójában többet, mint a gyártó szeretne mutatni belőle, és soha nem fognak segíteni abban, hogy olyan dolgokat tudj meg róluk, amit ők nem akarnak.
A bekapcsolt állapot figyelésére volt régen master-slave elosztó, de manapság az USB csatlakozók miatt felesleges.
(#) kly válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Idézet:
„Azért arra kíváncsi lennék, hogy miért is kell egy ilyet csinálni?”

Egyszerű, autómatizálni szenretnék a TV működését és bizonyos csatornára állását,hangerejét,stb, bizonyos eseménykor pedig AV bemenetre kell kapcsolnia HDMI ről majd vissza.Ezeket a dolgokat távirányítóval csak egy ember tudja megcsinálni. Ők kell kivonni az egyenletből.
Egyébként úgy tűni a CEC lesz a megoldás.
Bővebben: Link
(#) Inhouse válasza kly hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Ezt eddig is sejtettem. Viszont a konkrét okot még mindig nem értem...biztonságtechnikai megjelenítő és portaszolgálat, idős ember és kamerarendszer...stb?
Ha pl. az az AV bemenet SCART, még az is lehet, hogy nincs szükség másra. Amikor érkezik a jel, lehet, hogy magától átkapcsol, ki kell próbálni.
Ez a CEC vezérlés azért valószínűleg igen nagy falat, a konkrét okot nem ismerve szerintem túllő a célon egy ilyen fejlesztés nulláról. Egy konkrét feladathoz csinálni egy ilyet nem tűnik gazdaságosnak, a sorozatgyártás pedig nem sanszos, ráadásul úgy tudom, hogy nem minden laposTV CEC kompatibilis. Ha ehhez még hozzájön, hogy ugyan szabványos az átvitel, de minden eszköz csak azt használja belőle amit tud/akar, akkor még szebb a feladat.
Egy kis CEC adalék egy fórumból, ami szerintem még a felszínt sem kapirgálja
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) kly válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Idézet:
„CEC vezérlés azért valószínűleg igen nagy falat”


Nekem nem egy másik HDMI eszközből kell kiküldenem a CEC buszra az adatot.
Ez a CEC egy primitív protokoll. Összesen pár byte-ot kell kiküldeni és már végre is hajtja a TV.Ez egy PIC nek nem okoz gondot.
Kicsit 1 wire-re emlékeztet csak még annál is egyszerűbb.

De még én is csak olvasgatok, jó iránynak tűnik.

kis olvasnivaló: Bővebben: Link

CEC pdf : itt
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) Inhouse válasza kly hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Írtad, hogy Pic-ben jó vagy, de ez annyira nem jött le az eddigiekből, pl. nem tudtad, hogyan vizsgálhatod meg, hogy be van-e kapcsolva a készülék.
Hajrá! Azért majd írd meg ide, ha kész lesz, hogy mire jutottál, legyen fent a megoldás is!
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) Hp41C válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
A kikapcsolt készülék nem ad ACK -t, a parancsok a kívánt állapotba viszik a készüléket...
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
így van, halál egyszerű az egész.
Csak ezt egy napja még nem tudtam , még azt sem hogy létezik CEC ......
(#) proba válasza kly hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Mivel pl az én tévémen van direkt TV gomb az már fix kiindulópont. A hangerőt sokáig tekered lemegy nullára... Ettől már tudod szinkronizálni a kütyüdet. A TV mellé tett vevő szerintem nem tartós megoldás, kb egy nap alatt kiesik szinkronból. (vagy érzékenyebb/érzéketlenebb a TV-nél, vagy él álltak raktak valamit a tv-nek/kütyünek...)
(#) proksa1 válasza kly hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Nah figyelmesen várom az eredményeidet, én ezt a CEC-et próbálom megfejteni. PIC-ben otthon vagyok, viszont ez a CEC protokol nekem magas. (amihez én szeretném használni annak a TV-nek halott az infra vevője(illetve a BGAig eljut a jel de az nem reagál) és a CEC-cel az intelligens ház vezérlőbe is be tudnám implementálni)
(#) kly válasza proba hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Idézet:
„hangerőt sokáig tekered lemegy”

Idézet:
„5V figyelése USB porton”

Ezek a megoldások elég favágó módszerek de működhetnek is akár. Csak abban az esetben használnám ha tényleg nincs más megoldás.Sok mókolással járnak és nem akarok kósza drótokat sem ide oda dugdosni.
A CEC-en az összes távirányító kódot ki lehet adni parancsnak így az infrás távirányító elfelejthető.
Nemsokára összedobok valami próba verziót és megírom a tapasztalatokat.
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Itt tartok.
TV re még nem tettem azért nincs ACK.

cec.jpg
    
(#) Inhouse válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Ígéretes! Csak így tovább!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem