Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység speciális galvanizációhoz
Lapozás: OK   1 / 1
(#) ucsreen hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
Olyan kapcsolási rajzot keresek , vagy bármilyen ötletet egy olyan tápegységre, ami egy speciális krómozáshoz kellene.
A kimenő feszültség 30 V, az Amper pedig 5-től-80 A-ig szabályozhatónak kell lenni.
Minden ötlet érdekel.
(#) rolie válasza ucsreen hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Bővebben: Link Kiindulási alapnak.
(#) szucsip válasza ucsreen hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Sziasztok!

Elnézést a destruktív hozzászólásért, de kikívánkozik. Kérdésed kiírásából ítélve kevesebb gyakorlatod/ismereted van, mint amennyi szükséges lenne a projekthez. A fő nehézséget szerintem a 80A-es cél fogja okozni. Na és a nagy szabályozhatósági tartomány (vagyis ennek igénye).

Én a helyedben újragondolnám, hogy ténylegesen szükség van-e ekkora galvanizáló áramra.


A kimenetnek sima DC -nek kellene lennie?
(#) erbe válasza ucsreen hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Legegyszerűbb megoldás egy sima tekerős hegesztőtrafó egyenirányítva. Túl alacsonyra nem tudod levinni az áramot, ahhoz elé kell kötnöd egy ellenállást (pl. nagyobb rezsó).
(#) ucsreen válasza szucsip hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Szia !

Köszönöm az észrevételedet !
Nem szakmám az elektronika, csak a hobbim !
Ezért kérek tanácsokat tőletek. Mielőtt bármit tennék.
Az biztos, hogy DC 30V, és az Amper érték alsó minimum értékét fel lehet emelni, 20 A-ig.
De a max. Amper értéknél viszont biztosan kell a 80 A.
(#) erbe válasza ucsreen hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Ezt az áramot garantáltan tudja egy sima hegesztőtrafó, akár 130 A-t is, de azt már nem bírja folyamatosan órákon át. Neked meg az kell. De a 80 A-t biztosan.
(#) ucsreen válasza erbe hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Maximum 1.5 óráig működik folyamatosan.
(#) erbe válasza ucsreen hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Az már folyamatos használatnak számít, olyan trafót kell hozzá választani, ami a kívánt 80 A-t 100%-os bekapcsolási idővel tudja. Adatlapon magyarul Bi, németül ED...
(#) pdani666 hozzászólása Nov 24, 2017 /
 
Sziasztok anodizáláshoz akarok egy készüléket ami 0-120V feszültséges állítani hálózati áramról, de eközben nem ártalmas az emberi szervezetre. Labor műszer van ilyen.: https://www.alibaba.com/product-detail/Hot-sale-Wanptek-KPS1202D-Ou...6tm1Jv

De örülnék ha olcsóbban kivitelezhető lenne. Igazából az ellenőrzése multiméterrel megoldható.
Folyamat:
https://www.youtube.com/watch?v=IR90vWS16Is&t=11s

SCR elektronikus feszültség szabályzón gondolkozok de ez nem túl érintés barát önmagába.
Minden ötletet szívesen meghallgatok, sőt a kivitelezésben is elfogadok segítséget.
Elnézést ha valakit ezzel felkavartam nem állt szándékomba.

Köszönöm!
(#) erbe válasza pdani666 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Milyen teljesítményre?
(#) dokidoki válasza pdani666 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Érintés barát megoldáshoz, keress egy megfelelő teljesítményű 1:1 leválasztó transzformátort. Feszültség és áramszabályzáshoz, meg ami tetszik.
(#) pdani666 válasza erbe hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Megmondom őszintén, nem tudom. Vannak akik sorra kötött 9v elemmel csinalják, ez annyira nem pontos és praktikus véleményem szerint.
(#) pdani666 válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Nem igazán értek hozzá, küldenél linkeket? Köszönöm
(#) 7DU válasza pdani666 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Anodizálás -eloxálás,megoldható14-20V os egyenfeszültséggel, 1,2-2A/dm2 paraméterekkel.
Kezdetnek megfelelne olyan változtatható kimenőfeszültségű tápegység, amelynek a transzfor-
mátora biztonsági kivitelű és képes leadni azt az egyenfeszültséget amit maximum elakarsz érni.
Próbára jó lenne akár egy hagyományos autóakkumulátortöltő is.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) pdani666 hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
és azzal hogy érek el pl 80V feszültséget? https://www.youtube.com/watch?v=IR90vWS16Is nézd meg ezt a videót
(#) pdani666 hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Különböző határértékek különböző színek a lényeg.
http://www.torontocycles.com/sitebuilder/images/Titanium_Anodizing_...53.jpg
(#) 7DU válasza pdani666 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Megnéztem a videót-én próbának irtam a töltőt.Azzal érsz el nagyobb feszültséget, ha például230/230V-os leválasztótranszformátort veszel vagy készítesz magadnak, azt egyenirányí-
tod a hállózati oldalra pedig beteszel egy szabályozó elektronikát.Mondjuk az lenne a legjobb,
ha a trafó egyedi készítésü lenne,mert jobban lehetne szabályozni.Én nem tudhatom, hogy Neked
mi az igényed s ebből te mit tudsz megvalósítani.Ha az ami YouTube-on látható,akkor jobb ha
veszel egy olyan tápegységet.
(#) pdani666 hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Nem tudom megvalósítani, ezért kérek segítséget. Elvárásom biztonságos legyen, 10-120V feszültségen legyen állítható körülbelül ennyi.
(#) dokidoki válasza pdani666 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Idézet:
„Nem tudom megvalósítani, ezért kérek segítséget.”

Akkor, a legjobb tanács eddig, hogy vedd meg.
(#) elektroncso válasza pdani666 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Idézet:
„Elvárásom biztonságos legyen, 10-120V feszültségen legyen”

A kettő kizárja egymást. Egy a hálózatról leválasztott 120V-os táp egypontos érintés esetén nem fog megrázni, észre sem fogod venni. De kétpontos érintés esetén (pl. hozzáérsz a plusz mínuszhoz egyszerre) nagyobbat fog ütni mint a Chuck Norris. Csak nem biztos, hogy el fogod tudni bárkinek is mesélni.
Ahhoz, hogy a tápból ne rezsó legyen előválasztósra kell megcsinálni. Ha elég a feszültséget fokozatonként választani sokkal könnyebb, mintha fokozatmentesen kéne. A szabályozható áramkorlát dettó. Egyáltalán áramgenerátor kell, vagy feszültség generátor?
Viszont egyetértek Doki fórumtárssal, inkább vedd meg. Az általad elkészített tápot szigetelésvizsgálatnak kell alávetni, ellenőrzés nélkül minden lesz, csak megbízható és biztonságos nem.
És akkor még az sem biztos, hogy olcsóbb lesz a saját készítés mint a gyári. Egy 500VA-es 1:1 leválasztó trafó 30 000Ft körül van és akkor még a többi alkatrészről nem is volt szó.
Idézet:
„De örülnék ha olcsóbban kivitelezhető lenne. Igazából az ellenőrzése multiméterrel megoldható.”

Hidd el a mérőműszerek a legkevesebbek amik az árat emelik.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) pdani666 hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Köszi
(#) cimopata válasza pdani666 hozzászólására (») Nov 25, 2017 1 /
 
Már bocs de drágállod, még a létező legolcsóbb megoldás feléért is a pénz kiadni (55 dodó kb ingyen van egy ilyen tápért), szerintem akkor inkább hanyagold az egész projektet. Se pénzed se tudásod, nem is értem egyáltalán mit akarsz? Aki tud az spórolhat a dolgokon az életben aki meg nem annak ki kell bizony nyitnia a pénztárcát ez így működik mindenhol. Hihetetlen.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) 7DU válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Szerintem meglehet csinálni biztonságosra,attól függ,hogy az illető mennyire hozzáértő transz-
formátor tekercselés terén.Én osztott csévére tekercselném meg a trafót(az eloxálni kívánt
anyag felületi nagyságának megfelelően),a szekunder tekercset pedig több leágazással és ösz-
szessen makszimum140V-ig.A primert triakos szabályzással oldanám meg.
A valamikori telx központokban( TW55)plusz-minusz 60V volt-én annak idején egypárszor kap-
csolatba kerültem a nevezett feszültséggel, nem volt kellemes de ki lehetett birni.
A témainditó fórumtárs azt nem közölte mekkora méretű anyagokat akar igy kezelni-a javasolt
videón lévő méret az elég kicsinek hat s így a felvett áram is kicsi-a trafó méretét a feszültség mellett ez is meghatározza.Lehet a javaslatom nem a legmodernebb,de én sem vagyok mai gye-
rek.
(#) elektroncso válasza 7DU hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Sehol nem állítottam, hogy nem lehet. Én is meg tudnám csinálni, a kérdés az, hogy a kérdező is meg tudná-e. Ráadásul eredeti kérdése azért vetődött fel, ha jól értem, mert minél olcsóbban szeretné megépíteni, márpedig a komplett 16 000Ft-s táp árát nehéz lesz lejjebb tornászni házilag. Ha nincs trafóvasa, cséveteste, tekercselőhuzalja mindent meg kell venni és az eredmény bizonytalan, új trafó nagyon drága, a használt meg orosz rulett.
Mellesleg én is a lecsapolások közti kapcsolgatással oldanám meg, vagy pedig ha fontos a fokozatmentes fesz. szabályozás akkor szabályozható toroidtrafóval. Az áramkorlát már nehezebb dió, de egy áramváltó plusz elektronika segítségével "könnyen" megoldható (+ szervomotoros állítható autotrafó). De ha a kérdezőnek nincs tapasztalata az erősáramú szerelésben akkor nem fogja tudni megoldani. A belinkelt gyári táp kapcsolóüzemű, úgy is lehet, de ahhoz még több tapasztalat kell. Esetleg egy olcsóbb inverteres hegesztő átalakítása is megoldáshoz vezethet, de ahhoz is sok tapasztalat kell.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) 7DU válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Én nem akarok senkivel vitatkozni, mindenki úgy csinálja meg a berendezést ahogyan akarja.
Ha a fórumtárs pontossabban adja meg az adatokat pontossabb választ is kap.
A biztonság kérdése meg elsősorban felhasználófüggő.Toroid trafóval is lehet ügyködni,de egy
használható toroid eléggé húzós árú.
Én is azt javasoltam a fórumtársnak,hogy vegye meg azt a készüléket amit a videón kinézett
magának.
De ha lehet javaslok neki (a teljesség igénye nélkül)két szakkönyvet:Bártfai Béla-Bártfai Mik-
lós:Galvanizálók zsebkönyve MK1971 és Kocsis László-Nagy Ádám:Felületvédelem szervetlen
bevonatokkal MK1984
Tisztelettel:Szabó László
(#) pdani666 válasza cimopata hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Te biztos tudod mennyi pénzem van
(#) Epu2 válasza elektroncso hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Idézet:
„Ahhoz, hogy a tápból ne rezsó legyen előválasztósra kell megcsinálni.”

Primer oldali triakos teljesítmény szabályzás. Műszerezett kimenet. A feszültség szabálzással az áram is változik.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem