Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Phonic Firefly külső usb-s hangkártya javítása
Lapozás: OK   4 / 4
(#) abcdabcd válasza Rober_4 hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Csak annyiban számíthat(2,5 év távlatából is), hogy valami nyilvánvaló zárlatot kellhet e keresni, vagy esetleg villám miatt valami alkatrész belül égett át...
Meg azt értem, hogy elhallgatott amikor megszakítottad, de mivel az 5V-os tápot gondolom a készülék nagy része megkapja, így ez nem nagy csoda, és nem is segít nagyon a hiba okának feltárásában...

Tehát ami érdekes lenne, hogy a táp bekötése milyen? A főtáp hány V-os, onnan hányfelé ágazik szét? A 3,3V az az 5V-ból jön-e vagy akkor ezek szerint mégse? Ha nem, akkor honnan? És ahol lehet ott mérni áramfelvételt.
Ami eddig tuti:
-az 54mA-től nem kellene fűtenie annak az ellenállásnak

Ez alapján:
-Megnézni azt az állapotot is amikor fűt az az ellenállás, hogy akkor mennyi áram folyik?
-És megnézni a feszültségeket "alapállapotban" és akkor is amikor fűt az ellenállás
-a fentiek alatt az összes feszt értem a készüléken belül
Teendő a fentiek alapján:
A mérési eredményeket táblázatban összefoglalni és közölni a fórumon (fesz érték, fesz esés, hány Ohm-os ellenálláson, ez a fesz esés hány mA áramot ad ki, az ellenállás hány W-os)
A táblázaton kívül meg a tápáramkör rajza is érdekes nem a kondik meg ilyenek, csak az, hogy melyik tápág honnan ágazik le, melyiknek mekkora a feszültsége

kb ennyi lehet érdekes kezdésképp

kly kolléga mit gondolsz?
(#) Rober_4 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Ez az 5V csak a 4 db AD és az 1 db DA feszültsége. Minden más másik 5V-ot használ.
Nem ez fűt a tápban lévő.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2014
(#) kly válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Egyetértek.
Annyit jó volna tudni hogy a 22ohm mennyire égett szét? Csak megbarnult és megszakadt szép lassan vagy szenesre égett hirtelen kifüstölve? Mert ahol egy 5W-os ellenállás elég ott egy vékony vezetősáv is simán eltűnhet vagy esetleg furatgalván is megszakadhat. Én mindenképp megnézném az 7805 utáni összes vezetősávot alaposan.

Rober_4:
Ja hogy ez egy 2,5 éves projekt . Azt nem tudtam hogy ez a hiba miatt szedted szét régen darabokra és megnézted az alját.
(#) Rober_4 válasza kly hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Nincs más szétégve. Minden ellenállást kimértem, mivel ugyanúgy helyezkednek el az AD-k környékén. A lábakon is ugyanazon potenciálok vannak. A vezetősávokat kimértem. Az AD-kra megfelelő feszültségek jutnak. Ott mértem a legtöbbet, hiszen ott lehet a hiba oka. Tehát nem mérek többet. Az Ad-k nem dolgoznak, erre jó a szkóp. Ezen nincs mit ragozni.
(#) kly válasza Rober_4 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Csakhát 4 db ic NEM romlik el egyszerre az tuti, főleg ebben a felállásban hogy egy 7805 előtti előtét elfüstöl. De nem akarlak én lebeszélni semmiről, cseréd ki őket. Sok sikert.
(#) Rober_4 hozzászólása Márc 6, 2016 /
 
Sziasztok!
Tudom már rég jártam erre, de frissíteném a topikot amennyiben lehetséges, ha lenne rá mód hogy előre kerüljön azt megköszönném!

Ami azóta történt:
Elegem lett az egészből, mivel nem kaptam A/D átalakítókat, így vettem egy Behringer fca1616 hangkártyát használtan ami ugyanezt tudta. Örültem neki mint majom a farkának, egészen most karácsonyig, amikor épp kevertem egy zenét és egy pukkanást hallottam, majd csend. Mint utólag kiderült elpukkant egy kondenzátor a kapcsolóüzemű tápjában, és sajnos annak cseréje sem oldotta meg a problémát...
És megint oda jutottam, hogy nem tudok zenélni, és már a második usb-és hangkártyám szállt el. De ha veszek megint 100 ezerért még egyet, annak sem fogja bírni egy-két évnél tovább a kapcsolóüzemű tápja, tehát ez innentől kezdve nem alternatíva, fölösleges pénzkidobás, szmog okozása Kínában stb...
Hát megint elővettem ezt a kártyát(FIREFLY). Egy ismerősöm megrendelte az A/D átalakítókat Ebayen, és elvitte a készüléket. Kivette az A/D-ket és egyet beforrasztott (bár nem a legszebben). Ekkor viszont megállt, mert mikor kipróbálta, a 7805-ös stabkockáról eltűnt az 5V és az előtét ellenállás elkezdett melegedni.
Így visszakértem, hogy megkeresem mi a probléma. Végül is az alaplap hátlapi részén megvágtam a tápágat az ic előtt illetve után, és kiderült, hogy a felforrasztott ic-nek valahol összeér a gnd és az analóg részének a tápja. Tehát a 13-as 14-es láb a Ref-GND és a Va. A tápsínt áthidaltam, mert az a D/A-nak is viszi a tápot, így megszűnt a rövidzár, de ugye a felforrasztott A/D már nem kapja meg az 5V-ot csak a 3,5-et. Összeraktam a készüléket és reméltem, hogy elindul végre, de sajnos most már a D/A sem akar működni. A számítógép csatlakozik hozzá látja a hangkártyát, de nem játssza le a zenét, úgymond csönd van, de ez sem igaz mert néha elkezd csipogni.
Azaz elindítás után kb fél percel, egyenként mind a 8 sávon egymás után csipogás szerű hang megy végig, mit valami önteszt. Ez csak az usb szinkronnál történik, optikai, vagy spdif szinkronnál nincs ilyen jelenség, bár most nem is volt szinkronforrásom, hogy kipróbáljam...
Kérdésem az lenne, hogy miért hallgathatott el a D/A? Ugye utána az erősítő rész jó különben nem hallanám a csipogást, és az is biztos, hogy a D/A ból jön a sustorgás csivitlés, hisz mind a 8 kimeneten egymás után végigmegy aztán elhallgat...
Miért tesztelheti saját magát, nem kap szinkront, vagy mi lehet?

AZ A/D és a D/A leírását mellékeltem...
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Tettem fel egy videót, mert így látjátok és halljátok a tesztet, kb. a 20 másodperc után jön. Természetesen amikor indul a kártya, akkor is lefut egy teszt, de az mindig is volt...
Firefly 808 hiba videó
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2016
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Márc 8, 2016 /
 
Közben egy két csavar becsavarása után a d/a-k megjavultak. Most már lejátszik a kártya. Elvileg már csak annyi van, hogy be kell forrasztani a 3-om másik A/D-t, hátha sikerül belőle egy, pár hónap és kiderül...
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2016
(#) Rober_4 hozzászólása Ápr 22, 2016 /
 
Sziasztok, közben a másik Behringer fca1616 hangkártyát sikerült megjavítani. Ugye felrobbant a kapcsolóüzemű táp. Készítettem hozzá egy hagyományos tápot +-11V-ra.
Feljebb nem merem emelni a feszültséget, mert nincs információm a készülék korábbi feszültségeiről. De eddig tökéletesen működik.
A +48V-ról egyenlőre lemondtam, az úgyis csak a fantomtáphoz kellene...
A diódákat a képen bontottam, és onnan vezettem ki számítógép tápcsatlakozóval a készülék hátlapján a feszültségeket. Ha van időm majd teszek fel képeket...
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem