Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   133 / 137
(#) epyn válasza Djatis hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Idézet:
„egy jobbos meg egy balos anode lábkiosztású”

Nem fordított polaritású,csak a lábai lettek meghajtogatva.
BPW34 például
Ehhez keresel egy 950nm-es LED-et és kész!
És már megint - még mindig - a nem megfelelő topic-ba írsz.
(#) Djatis válasza epyn hozzászólására (») Jan 28, 2016 1 /
 
Köszi a segítséget!

Te gyártottál már USB dac-ot
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2016
(#) djkoxi válasza epyn hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
Köszönöm a képeket! Nagyon szép színei vannak!
(#) KorLaci hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
Üdv mindenkinek !
Régóta gondolgozom lézershow építésén. Lenyűgöz a látvány. Lehet, hogy belevágok az építésbe, de nem tudok dönteni, pedig már rengeteget olvastam. Az áron kívül mi a különbség a 20-as és a 30-as galvo között ? A sebesség különbség mit jelent ? Mit nem tudnék a 20-as galvoval, amit a 30-as galvoval megoldható lenne ?
Köszönöm a választ előre is !
Jó lézerezést mindenkinek !
Üdv : Laci
(#) Zsooti87 válasza KorLaci hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Üdv.

A galvók sebessége (ezer)pont per másodpercben van megadva. Gyakorlatban, laikus nyelvezetre lefordítva a 20kpps galvó bonyolult ábrák rajzolásakor hamarabb be fog villódzani, mint a 30kpps sebességű.
Ennél az igazság picit bonyolultabb, célszerű megnézni, hogy azt a sebességet mekkora szögű eltérítésnél képes elérni.
Illetve ha tovább megyünk, akkor minőségbeli eltérések is vannak ám jócskán.

Személyes tapasztalat:
A kínai projektoraimat gyári adatok szerint 30kpps galvókkal szerelték. Gyakorlatban ha szép sarkokat és egyenes vonalakat akarok rajzoltatni vele, akkor 18kpps-nél gyorsabban nem érdemes hajtani, teljes eltérítésnél. Sugárjátéknál még 22500-at megengedhetek, mert fizikailag bírja, de már nem rajzol szépen.
(#) KorLaci válasza Zsooti87 hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Köszi, hogy válaszoltál.
Akkor szerinted megéri az árkülönbözet a kétféle galvo között ?
(#) Kovidivi válasza KorLaci hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Nem mondhatja senki, hogy megéri vagy sem, mert mint írták, ez a sebesség szinte mindentől függ. Két külön gyártó azonos sebességűnek árult galvója sem ugyanaz, sőt. Nem olyan egyértelmű a dolog, mint hogy 1m kötél 500Ft, de ha 2m-t veszel ugyanabból, akkor 400Ft métere.
(#) epyn hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
Nézegettem néhány galvó adatlapot.
Volt nyomaték,lépésszög reagálási idő ,uSec ;uA; mV; fokok.
Kpps sehol.

Egyébként,30kpps -t az olcsó galvó nem képes érdemben -jó minőségben- megjeleníteni. Legfeljebb alacsony nyitáson. 5-8°

Tehát a válaszom a kérdésre
Idézet:
„megéri az árkülönbözet a kétféle galvo között ?”

Nem biztos amennyiben az olcsó kategóriában keresgélsz .
Átlag felhasználásra--->otthonra,kisebb party-kba ,vagy kezdésnek megfelel az olcsóbbik is.
Később be lehet invesztálni egy komolyabba is,ha szükségességét érzed. De ez esetben készülj fel hogy 200 ezer alatt nem fogsz kapni(áfával)
(#) epyn válasza djkoxi hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Sajnos rossz linket adtam a videóhoz,fórum kollega világított rá.
A helyes ,nyilvános link :
video
Ez olyan lett amilyen,lakásban nincsenek meg a feltételek a jó felvételhez;plusz a kamerám is odavan már.
Egyébként a felvétel 10-12°nyitáson 27kpps-vel készült.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) djkoxi válasza epyn hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Köszönöm szépen!
Tetszik, bár engem a füstben, szemből megjelenő effektek nyűgöznek le a legjobban. Azok a kis halvány fényfodrozódások csak a kamera miatt látszanak?
Nekem még nem érkeztek meg a modulok.

Lehet volt már szó róla, de kérdeznék valamit. Egy ILDA-s lézert DMX-en keresztül is ugyanúgy lehet vezérelni? Mindent tud amit ILDA-ról is?
(#) epyn válasza djkoxi hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
A kamerám már 4 éves tönkretette a lézerfény. Gondolom ez miatt látszanak a fodrozódások.
A szemből megjelenő fényeffekteket nem tudom videóra rögzíteni,ahhoz kevés a fényteljesítmény.nem látszik semmi!
Továbbá én azon már túlléptem.

DMX-en csak a beépitett uC ábráit tudod torzitgatni,villództatni stb. A DMX digitális jelfolyam és csak parancsokat visz át nem tartalmaz semmi lézeres dolgot.

Az ILDA jel ,ha lehet igy nevezni,analóg. A lézer frame-ben kódolt (számitógép)adatokat továbbítja a projektor felé a DAC (digitális-analóg átalakitó) közvetitésével.
(#) djkoxi válasza epyn hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Köszönöm, akkor jól emlékeztem. Egy ismerőssel beszélgettünk róla, mondtam neki hogy a max tudáshoz kevés a DMX protokoll.
(#) djkoxi hozzászólása Feb 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Ilyen galvo motor nincs valakinek elfekvőben? Vevő lennék rá. Laserworld g50-be kellene. Szét lehet ezeket szedni?
Köszönöm szépen : László
(#) djkoxi válasza djkoxi hozzászólására (») Feb 5, 2016 /
 
Az X tengely motorja rossz, pedig ellenállásra ugyanazt mérem, kb 4 Ohm mindkettő. Ha a vezetékeket felcserélem akkor is az x motor a hibás, mert az X vezetékével az Y motor szépen dolgozik.
(#) Szebence hozzászólása Feb 6, 2016 /
 
Sziasztok!

A véleményeteket, (ha van tapasztalataitokat) szeretném kikérni két áramgenerátorról. Melyiket ajánljátok és melyiket nem? Érvekkel és ellenérvekkel. (Mind a három színhez szeretnék majd egyet). Első, második.
Az elsőnél a hat lábú alkatrész mikrokontroller lehet?

Üdv!
(#) Djatis válasza Szebence hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Üdv!

Nem szórakoznak az árral pedik nagyjából a szupepés féle áramgenerátor ez is és azzal sincs semmi gond.
Szerintem sokkal jobban jössz ki ha megépíted a szupepés áramgenerátort abban IRL540 a vége és két potis .
az kb 1000 forintból kijön. Nekem az RGB modult 3 olyan hajtja 3 éve analógban és tökéletesen .
Persze aZ LPT Dac miatt nem teljesen jó de egy USB dac-.al teljesen jó volt 34 k ig.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
(#) Djatis válasza djkoxi hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Ár a csillagos ég egy külön galvónak.
Ha gondolod elküldöd és megtekerem.
A gyári 34K Galvómat már nem egyszer tekertem meg egy dj cégnek is be szoktam dolgozi galvó feljavítás ügyben.
Nincs olyan motor számomra amit ne lehetne szétszedni.
Az semmit nem jelent hogy megvan a 4 ohm.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2016
(#) Zsooti87 válasza Szebence hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Utóbbit (második) néztem ki én is, de majd csak áprilisban fogok venni belőle. Epyn szerint jó lenne, sokan használják.
(#) djkoxi válasza Djatis hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Köszi a választ!
Olvasgatom a lézerrel kapcsolatos oldalakat egy ideje, és emlékeztem, hogy volt ilyen gondod az egyik galvoddal, talán zárlatos volt. Ha kiszerelem, forog könnyen jobbra, balra, és egy rugó visszahúzza középállásba. Biztos látod, hogy nem egy 30kpps-es cucc, és enyhén működik is, érzem az ujjammal hogy rezeg a tükör.
A videón szemből a baloldali. Ha nincs mellette a többi, talán fel sem tűnik hogy kicsi szöget tud.Laserworld
(#) Djatis válasza djkoxi hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Lehet hogy annyira felmelegedett hogy a mágnesed tönkrement ha sem testzárlatos és ha széthúzod kiderül minden ha le gyengúlt a mágnes úgyis megérzed mert alig fog valamit annak ellenére hogy nagyon erősnek kell lenni.
Abban az esetben szokott még így tenni lehet hogy túlmelegedett nekem az egyikbe kellett cserélni mert begerjedt egy rossz beállítás miatt és gyakorlatilag megpörkölődött legalább fél percig kapta még utána a feszt.
Így a mágnes teljes erősségét lenullázta csak a tengelycsonk kupakok alatt úszta meg a mágnesessége a két végén és így könnyebben tudtam mágnest cserálni mert nemrég rendeltem sokat.
(#) Szebence hozzászólása Feb 6, 2016 /
 
Honnan érdemes dichro tükröt és olyan optikát venni, ami a 445-ös lézer vonalát kicsit jobban összehúzná egy pontba?
(#) djkoxi válasza Djatis hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget!
Nem testzárlatos. A széthúzásnál mindenképp le kell venni a tükröt, amit lehet nem tudnék pótolni.
Összepréselt, ragasztott az egész szerkezet, de így nem maradhat. Jó lett volna egy működő motor, félek ebbe a régi típusba már a szervizben sincs alkatrész.
Írtam privát üzenetet.
(#) Djatis válasza djkoxi hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Te érzed

de tudok segíteni ha mindenképpen mindegy mert van 0,5-ös tükröm is. pótolni ha megtörik.
Én felajánlom a felújítását .
Mekkora a sebessége egyébként ?
(#) djkoxi válasza Djatis hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Ez gyári DMX-es Laserworld ES G50 készülék. Talán 10kpps-t írnak rá, de annyit nem hiszem hogy tud.
Sajnos nincs DMX pultom, szívesen kipróbálnám együtt vezérelve mindhármat.
(#) Djatis hozzászólása Feb 7, 2016 /
 
Saját építés!
A gyári alapján már nem kell sok hozzá hogy működjön csak az optikaház ami még nincs meg a tengelycsonkkal ellátott kupakok a mágnes végére és kész a 30 K galvo motorok
Na jó a panelre nem mondanám hogy esztétikus de nem kerestem gyártót majd csak akkor ha tesztelve lesz és beválik mert miért ne válna be ?
A lágyvas galvó testet hangszóró vasmagból nyertem ki de tökéletes méretes behúzótekercsek vasmagja is ami megfelelő méretű ha meg kicsi van de elég a tekercsháznak a detektor peremnek elég ha sima vas gyűrű van vagy műanyag ráragasztva.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2016
(#) Zsooti87 válasza Djatis hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Érdekel az, amit írsz és szeretném megérteni is. Nehéz elkülönítenem a gondolatokat, ha az egész szövegrészben három írásjel található.

Így jól értelmezem?

A gyári alapján már nem kell sok hozzá, hogy működjön. Amik még nincsenek meg az az optikaház és a tengelycsonkkal ellátott kupakok a mágnes végére. (Ha meglesznek) akkor készek a 30K-s galvo motorok.
Na jó, a panelre nem mondanám, hogy esztétikus. De még nem kerestem gyártót, azt majd akkor ha tesztelve lesz és beválik. De miért is ne válna be?
A lágyvas galvó testet hangszóró vasmagból nyertem ki, de tökéletes. Méretes a behúzótekercsek vasmagja is Na jó, ebbe beletört a bicskám. Kérlek írd meg mégegyszer máshogyan, mert szeretném tudni mit írtál ide.

Egyébként nem megszégyenítésképp csinálom ezt. Szimplán megmutatni szeretném, hogyan is nézne ki az a szöveg, amit mások könnyen, folytonosan el tudnak olvasni és meg tudnak érteni elsőre.
(#) Djatis válasza Zsooti87 hozzászólására (») Feb 8, 2016 /
 
Üdv!

Köszönöm a helyesbítést !
Hol tudom módosítani ?
(#) Zsooti87 válasza Djatis hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Szerkeszteni már nem tudod a hozzászólást. Megelégszek annyival is, hogy az utolsó pár mondatot újra leírod, tagolva. Végülis csak az amit nem bírtam megfejteni.
(#) Noo válasza Zsooti87 hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Szerintem annyira nem értelmezhetetlen.

A házi galvókhoz a lágyvasat általában hangszórókból lehet beszerezni.
Nagyobb méretben az önindítók behúzótekercsében található.
Ha nem elég nagy a szerzett lágyvas mérete, hogy kiadja az egész galvót akkor csak a tekercs körüli részt kell abból megcsinálni. A hátsó nagy peremet meg ráragasztani műanyagból.
(#) Zsooti87 válasza Noo hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Köszönöm. Nekem azért ennyi technikai ismeretem nem volt hozzá, hogy megfejtsem. Rejtvényfejtésben sem vagyok túl jó.
Következő: »»   133 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem