Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Metallográf
 
Témaindító: Melphi, idő: Nov 23, 2014
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Melphi hozzászólása Nov 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék erről a készülékről többet megtudni, valaki hátha épített is már milyent, működési elve hasonló a csengőhöz, fémbe lehet vele írni, még olyant is láttam hogy CNC be befogatva képet rajzoltak vele.
Sajnos a neten nem sok mindent találtam erről az eljárásról, ti hátha okosabbak vagytok.
(#) Antauri válasza Melphi hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Szia!
Én már építettem ilyen fémreírót, jó ha wolfram elektródát választasz, hosszabb az élettartama, valamint érdemes alacsony feszültségről (5V alatt) járatni, így az ív nem hajlik el és pontosan az elektróda alatt marad. Egyébként tényleg egyszerű szerkezet.
(#) Melphi válasza Antauri hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Szia!
Az szuper hogy építettél, de nem tudnád leírni hogy miképpen kellene megépíteni?
(#) Antauri válasza Melphi hozzászólására (») Nov 25, 2014 / 1
 
Szia!
Csak egy behúzótekercsre lesz szükséged ami egy rugó ellenében működik. A vasmagra rögzíted az elektródát és szinte kész is. A tápfeszültségre sorosan kapcsolódik a vezetőképes felület, az elektróda és a behúzótekercs. Alacsony feszültségű tekercset érdemes választani, amúgy bármi jó ami a fiókból előkerül.

Metal.jpg
    
(#) Melphi hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Nézegettem ezt a leírást, de több méret is hiányzik, erre alapozva nem szívesen állnék neki az építésnek.
Esetleg szívesen meghallgatnák másokat is.
(#) granpa válasza Melphi hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Akárhogy nézem, minden szükséges méret rajta van (a többi szabadon választott).
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem