Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültségszabályzó reprodukció Suzuki DR BIG 800ccm (1990)
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Alien hozzászólása Dec 7, 2014 /
 
Sziasztok! A címben emlíett motornak szeretném a gyári feszültségszabályzó házába utánépíteni egy másik, remélhetőleg jobb, szabályzó egységet! A megépítéshez a következő dolgokat kellene figyelembe venni:
- Az akkumulátor egy 12V minimum 14Ah motor aksi ami lehet zselésde savas skivitelű is max 20 Ah.
- Jó lenne ha egy potméterrel be tudnám pontosan szabályozni a töltőáramot ami fölé nem engedné az elektronika a töltési feszültséget.
- Az elektronika mérete jó lenne ha nem haladná meg a 60x36x11mm-t
- A kivezetések száma : 6db = 3 sárga, 1 fekete, 1narancs, és 1db piros vezeték.
- képeket mellékeltem a hozzáférhető anyagokról!

Nagyon fontos lenne a segítségetek! Előre is köszönöm szépen!
Ha segítetek és sikerül megépítenem akkor minden lépést ledokumentálok
és avégén egy cikkben közzéteszem itt!
(#) tursaba válasza Alien hozzászólására (») Dec 8, 2014 / 1
 
Szia ! Az SR41 rajz felbontása nem jó. Nem látható, hogy melyik blokk mi ?
(#) berti71 hozzászólása Dec 8, 2014 1 /
 
Szia! Nézz körül itt:Bővebben: Link
(#) Alien válasza berti71 hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Kedves berti71, nem akarlak megsérteni, de szerinted nem néztem még át? Kismillió kapcsolás és hozzászólás van ott... nem vagyok a témában a toppon, de építettem már pontos leírás alapján (nyákterv, alkatrészlista, leírás) hőfokülönbségkapcsolót.
De sajna nem tudom eldönteni, hogy az ottaniak közül melyik lenne nekem a megfelelő és ráadásul van egy tippem hogykicsit át iskellene tervezni mivel szeretnám a meglévő házába (hűtőbordájába) visszaépíteni.
Azért nyitottam és kértem engedélyt erre a tipus témára mivel nem szeretném másba belekeverni és egyedi dologról van szó.

A minőségi reklamációt cserélem/pótolom!

Továbbra isvárom az 5leteket.

Köszönöm!
(#) Alien hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Ebben a PDF-ben nagyítható az előzőekben felrakott kapcsolás.
(#) Meki hozzászólása Dec 13, 2014 /
 
Esetleg ez ?! http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=37764 Amúgy elég nehéz téma. Arra "pici" helyre beépíteni,diszkrét,tehát a kereskedelmi forgalomban,meg vehető alkatrészekből,szerintem nem lehet.Legalább is nekem nem sikerült.A linkelt oldalon találsz egyszerűbb működő kapcsolást is,és a hozzá szólásokban is rengeteg hasznos infót kaptam a témával kapcsolatban.Különösen egy mex nevű úriember írásait ajánlanám.

Csak egy tipp : Én az egyenirányítót,külön a generátor mellé szereltem fel.Így a szabályzó rész már úgy ahogy bele fért egy R1 gyári szabályzójába.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem