Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hőmérséklet adatgyűjtő programozása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne.

Ezt a hőmérséklet adatgyűjtőt vásároltam: Bővebben: Link

Ajánlották hozzá programozásra ezt: Bővebben: Link

Én összekötöttem mindent az előírásnak megfelelően, összedugtam a géppel a cuccot, adtam rá tápfeszültséget is, csatlakoztattam hozzá a hőmérséklet szenzorokat is, mégis eddig egy programban sem sikerült elérnem az adatgyűjtő belső menüjét, ahol kiolvashatnám az adatokat, meg beállíthatnám azt hogy milyen gyakorisággal vegyen mintát a hőmérséklet szenzoroktól.A legtöbb program azt írja ki, hogy nincs csatlakoztatva az eszköz.Pedig csatlakoztattam, a windows fel is ismerte, de nem kommunikál mégsem.Mi lehet a baj?

A portok között is megtaláltam az eszközt, és ki is választottam több programban is hogy csatlakozzon hozzá, de egynél sem sikerült.Telepítettem drivereket, mindent amit felajánlott, vagy kellett.

Mi lehet a megoldás? Nagyon hálás lennék ha valaki segítene!
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015

Névtelen.png
    
(#) Lucifer válasza Tuttyer hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Röviden bármi. Mivel igazából minden új és elvileg működőképes így próbáld szakaszolni a problémát. Az USB soros átalakítónak nézd meg a lábkiosztását. Egy drótdarabbal kösd össze a TX RX lábakat. Valami terminálprogrammal küldj ki szöveget (Bray terminal pld. ), nézd meg hogy visszajön-e a küldött adat.

Tápellátás: honnan kap a modul tápot? Az USB-n keresztül? Ha igen nézd meg a soros csati másik két lábát hogy kiadja-e a megfelelő tápfeszültséget.

Van a panelon valami LED vagy bármi életjelre utaló bármi?
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Ezt írja a gyártó.Ebből azt szűröm le hogy vagy egyik, vagy másik módszerrel lehet rácsatlakozni és programozni.

CAM00763.jpg
    
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Van egy sárga led rajta, ha összedugom, bekapcsolom akkor világít pár másodpercig, majd elkezd másodpercenként villogni.A windowsban a portok között is ottvan.
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Igen, a programban lehet is látni, ki is választottam, de nem történik semmi
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Szerintem amit irsz eszközmeghajtó, az fel van telepítve, amit a kábelhez kaptam driver.
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Igen!
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
A Terma Term programot ajánlják hozzá, fel is raktam, ügyeltem hogy a windowsban ugyanaz az adatátvitelk legyen beállítva az eszközhöz mint a programban a COM porthoz...

Amúgy TXD,RXD bekötés nélkül csak USB-vel is működnie kellene nem?
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Tehát a panelen az RX-et kössem össze a TX-el és mit csináljak?

Sajnos ez a szint nekem magas, de ha elmagyarázzátok egyszerűen akkor megcsinálom!
(#) Lucifer válasza Tuttyer hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
A jumper rajta van a panelodon?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Az a JP1??

Vagy miaz? :S
(#) Lucifer válasza Tuttyer hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Igen. Ezzel váltassz PC és standalone mód közt. Ha rajta van akkor vedd le.
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
A JP1-nél 2 lábat összeköt egy pöcök.Az vegyem ki?És akkor lehet hogy működik??
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Most máshogy villog a led, viszont az eszközök között a windowsban kijött az eszköznél 1 kis sárga felkiáltójel.Ami azthiszem azt jelzi hogy valami nem tuti
(#) Lucifer válasza Tuttyer hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Igen.
(#) Lucifer válasza Tuttyer hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Ha lehúzod a panelről a kábelt és úgy dugod be az USB portra mit csinál?
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Igy ugy látom semmit.

Amugy eddig nem volt sárga felkiáltójel a windows eszközkezelőben.A JP1 kivétele után lett.Ez miért van?
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Úgy néz ki sikerült!Köszönöm!Hozzájárultatok a szakdolgozatomhoz, amiben napkollektorok hőmérséklet mérésével fogok foglalkozni!Igy védjük kicsit környezetünket!Köszi!!!Jövök 1-1 sörrel!
(#) Lucifer válasza Tuttyer hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
\o/
A sárga felkijáltójel lövésem nincs miért volt. Az, hogy mi az összefüggés a JP1 elvétele közt és e közt meg végképp. (A) esetben valami szoftveres akadás lehetett, (B) esetben bizonyos hidak tudnak a túláramról az USB porton és jelzik az OS felé.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Amugy tudtok ilyenhez valami jó programot ajánlani?Valami olyan kéne ami megjeleníti az adatokat, és könnyen kezelhető
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
Sziasztok! Már sikerült összehoznom a rendszert, működik, csak annyi problémám van, hogy a műszer a leírás szerint 12 darab szenzor értékeit tudja olvasni.Én 4-et kötnék rá, de az a problémám, hogy 3-nál tökéletesen működik, de ha rákötöm a negyedik szenzort, akkor nem működik, és a 4 db hőmérséklet érték helyett azt írja ki, hogy -0,7....

Van valami tippetek amit még be lehet valahol állítani, vagy miért nem működik 4 szenzorral?a csatlakozások, bekötések mind jók, és bármelyik szenzort teszem be negyediknek a 4-ből, mindig ezt csinálja...

Van rá valami tippetek?
(#) rolie válasza Tuttyer hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Szia! Egyik ismerősöm találkozott hasonló problémával, valószínűleg nagyon leesik a tápfesz így, adj az érzékelőknek külön 5V-ot, esetleg vezesd ki a panelről.
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
akkor csinált még hasonló -0,7-es kiírást, amikor szakadás van a rendszerben
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
Rámértem, 4,95 V van mindegyik szenzoron, a gyári előírás szerint3,6 és 5,5 között kell lennie.
Más tipp esetleg?
(#) rolie válasza Tuttyer hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Gondolom multiméterrel mérted, az nem jó, mert kommunikáció közben nagyon rövid időszakokra lejjebb eshet a feszültség. Szkóppal kéne nézni, mert a multi átlagol. Az ismerősömnek megoldotta a problémáját, egy próbát megér szerintem a külső táp. Esetleg a 4. szenzorod rossz, de ezt könnyű kipróbálni, ha kicseréled az eredeti 3-ból valamelyikre.

Szerk.: esetleg ha megkeresed a panelen az adat felhúzóellenállását és kicsit kisebbre cseréled megoldhatja a problémát. Biztos vagyok benne, hogy tápellátási probléma az IC-knél.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
Köszi a választ!A szenzorok biztos jók!Gyárilag azt irják 12-t el kéne vinnie...Szkópom nincs sajnos...Ha csak 11,5 volt bemenőt kap az adatgyűjtő attól lehet?Pc taprol hajtom. 11,5V 10A.A gyar szerint7-14V kell neki
(#) rolie válasza Tuttyer hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Ha elolvasod a szenzor adatlapját, abban is írja, hogy :
Tehát nem a legjobb ez a tápellátási módszer (az adatbuszon), főleg ha több eszközt használsz. Van megoldás, az un. "Strong Pullup", de mivel nem te programoztad a vezérlőt és valószínűleg a nyák sincs felkészítve a plusz alkatrészekre ez nem kézenfekvő megoldás. Ha úgyis ott a PC táp, akkor adj róla 5 V-ot az érzékelők Vdd lábára. Hidd el magához fog térni, és ez a legegyszerűbb megoldás.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015

Adatlap.txt
    
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 19, 2015 /
 
Oks megprobalom köszi
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 20, 2015 /
 
Szia!Megoldódott! a kábelhosszakkal volt a gond, túl hosszú volt!

Köszi a segítséget!!!!
(#) Tuttyer hozzászólása Feb 20, 2015 /
 
És egyenlőre így nem szükséges plusz 5 V
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem