Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézerszkenner pozicionálás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) marksandspencer hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Lézerszkennert szeretnék pozicionálni, illetve egymás alatti, párhuzamos pályákon végigvezetni, hogy átfedő sávos detektálást érjek el vele. A lefedni való felület kb. 400 x 300 mm, ezen 4-5 sávban szeretnék oda-vissza végigmenni lineáris vezetéssel. Amire én gondoltam, az golyósorsós megoldás x-y irányban is, léptetőmotoros meghajtással, útadókkal a koordináta rendszerben elhelyezve, hogy pontos visszajelzés legyen az aktuális pozícióról. Ez szükséges ahhoz, hogy a szkenner 3D CAD modellt alkothasson a kívánt darabról. A kérdéseim: Van valakinek tapasztalata 3D lézerszkennerek területén? Szerintetek jó megoldás a léptetőmotor-golyósorsó párosítás abban az esetben, ha sima, rezgésmentes pályavezetést szeretnék (esetleg pneumatika jobb) ? Milyen útadókat javasoltok, illetve a mozgások -motor oldali- vezérlésnek a kivitelése és automatizálása hogy megoldható a legjobban? A szkennelés újra és újra, periodikusan ismétlődik 1 perces takt időkkel. Köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2015
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem